~~Staroróżowy Jaśminowiec napisał(a): Lucjan ja monotematyczny? ......dobre sobie....
Poczytaj swoje wpisy , monotematyczne wycieczki osobiste kierowane do mnie są niezmienne od lat .
Dopisane 13.11.2024r. o godz. 17:30:
~~obserwator napisał(a): Wiem że teraz odwracasz kota ogonem by odwrócić uwagę od siebie i problemów jakich zapewne się boisz. Ale nie musisz tego robić odnosząc się do LWP tylko może o Solidarności .
Jak ty oceniasz to co przez lata robiła Solidarność stając się komórką partyjną a nie tym co mieli w założeniach. Jak ocenisz klęskę jaką poniosła nie ratując stoczni a przyczyniając się wręcz do jej upadku. Jak ocenisz zaginięcie ,,cegiełek'' mających ją ratować i gdzie one się znalazły.
Przypomnę ci jednak że w LWP i ty służyłeś i twój przewodniczący który też okazał się oszustem.
"Dlaczego niektórzy ludzie odpowiadają pytaniem na pytanie, zamiast po prostu udzielić konkretnej odpowiedzi?
to zwykła ignorancja i narcyzm! mamy kompulsywnych kłamców, którzy potrzebują informacji, aby stworzyć historię opartą na założeniach, jakie mają na twój temat. " To twoja wizytówka .Narcyzie
Dopisane 13.11.2024r. o godz. 17:38:
~~obserwator napisał(a): No co jest Lucjan? Gdzie odpowiedzi na pytania o Solidarność?
Przecież to proste pytania.
Rozumiem że trudno ci odpisać o tym jak Duda oszukiwał i kim się stał przez lata.
A o czym ja piszę nie o historii Solidarności , której ty nie znasz . Ja mogę setki razy powtarzać że moja historia i związek
z Solidarnością robotników skończyła się w listopadzie 1989 roku .
Co mnie obchodzi kim był Piotr Duda , jego historię pisał Urban i Lis , jak to twoje autorytety to nie mam nic do dodania .
Dopisane 13.11.2024r. o godz. 17:43:
Cd . 1982
13 stycznia
Działacze „Solidarności” z Trójmiasta Eugeniusz Szumiejko i Andrzej Konarski, którym po pacyfikacji Stoczni Gdańskiej udało się uniknąć aresztowania, powołali Ogólnopolski Komitet Oporu NSZZ „Solidarność” (OKO). Inicjatywa ta nie zdobyła poparcia liderów NSZZ.
1 kwietnia
W Paryżu ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Kontakt”, redagowanego przez emigracyjnych działaczy NSZZ „Solidarność”. Redaktorem naczelnym pisma został Mirosław Chojecki. „Kontakt” stanie się jednym z najważniejszych czasopism emigracyjnej „S”.
12 kwietnia
W Warszawie została nadana pierwsza audycja podziemnego Radia Solidarność. Audycja przygotowana przez Zofię i Zbigniewa Romaszewskich trwała 8 minut. Na prośbę jej autorów słuchacze gasili w swoich mieszkaniach światło 2 lub 3 razy. 30 kwietnia i 9 maja nadano następne audycje.
22 kwietnia
Pozostający na wolności działacze struktur „Solidarności”: Zbigniew Bujak (Region Mazowsze), Bogdan Lis (Region Gdańsk), Władysław Frasyniuk (Region Dolny Śląsk), Władysław Hardek (Region Małopolska), utworzyli Tymczasowy Komitet Koordynacyjny stojący na czele wszystkich podziemnych struktur „Solidarności”.
1 i 3 maja
Gwałtowne manifestacje „Solidarności” w wielu miastach całej Polski.
13 czerwca
Milicja zaatakowała manifestacje „S” we Wrocławiu, w Nowej Hucie i Gdańsku.
We Wrocławiu powstała „Solidarność Walcząca” pod przywództwem Kornela Morawieckiego.
5 lipca
W Warszawie SB zatrzymała Zofię Romaszewską, organizatora Radia Solidarność, oraz kilkoro jej współpracowników.
9 lipca
TKK opublikował deklarację programową „5 x Tak”, w której postulowano uwolnienie internowanych, uznanie legalnej działalności „Solidarności” i porozumienie z władzami.
CDN .