Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Prawda o protestach

14240
M21W2
2 listopada 2020r. o 13:39
Może bardziej by pasowało Kali ....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kanarkowa Aksamitka niezalogowany
2 listopada 2020r. o 14:08
~~Malinowy Krwawnik napisał(a):
~~Kanarkowa Aksamitka napisał(a):
ramaj napisał(a):
~~Kanarkowa Aksamitka napisał(a): Ci w stanie spoczynku to gdzie się szkolili? Ty to powinieneś dobrze wiedzieć. Pokuta tego samego światopoglądu. Polska jeszcze długo będzie cierpieć zanim się oczyści.


Zaś się wylogowałeś i ujadasz zza węgła.Idzie cię łatwo poznać bo przeszkadza ci pisać błona między palcami.


Oceniasz innych własną miarą manipulancie? Wiesz co to jest ekoizm? NA pewno nie. Wygogluj sobie. Nie mam potrzeby cielebrować, jak niektórzy co n a siłe próbują tu zaistnieć. Szkoda tylko że głupotą.

Powiedz teraz coś o kimś bo ciągle mówisz o sobie .


Tak właśnie to potwierdzasz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
15845
#MissWiedzyUczuc nieaktywny
2 listopada 2020r. o 14:17
[img=1604323050_zfhxx53.jpg]

kochaj, a będziesz kochany...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 listopada 2020r. o 14:40
M21W2 napisał(a): Panie M - Przemku wczoraj miałem gości , dziś przeglądam wpisy .

O Caritasie do Janusza :

M21W2 napisał(a): Wrzuciłem prowokacyjnie , wiedziałem że jak nie Przemek to Ty zaczniecie mnie pouczać .

Dołożę jeszcze :

Caritas Polska współpracuje z redakcją programu TVP „Sprawa dla reportera” realizując zbiórki środków na rzecz bohaterów programu potrzebujących wsparcia. Obecnie w ramach programu Caritas Polska w partnerstwie z Caritas diecezjalnymi prowadzi 112 spraw,
Nie pomyliłem się .


Lucjan...
gdybyś tu był wcześniej o kilka lat wtedy byś może nie pisałbyś o swojej ''prowokacji'' co do Caritasu...
ja już dosyć dawno pisałem tutaj o ''wałach'' jakich dopuszczali się kiedyś jego pracownicy...

ale napiszę ci więcej ...
pisałem tu też o przekrętach fundacji tej niby ''świętej'' z Kalkuty...

myślisz że powinna zostać ''świętą''?

daruj sobie pisanie z kim to współpracuje Caritas...rozsądniej będzie jak napiszesz z czego czerpie kasiorę...
dlaczego jego sprawozdania finansowe są niejasne ,dlaczego na kontach brakuje kasiory...

Lucek ...dlaczego wszędzie tam gdzie kręci się w tle Kościół wychodzą często szwindle ,oszustwa i zwykłe pospolite kradzieże?



dżizes...
ty nie widzisz co sam piszesz?

w ramach programu jakiegoś Caritas inny Caritas jest partnerem?
przypomina mi to inną aferę i ponownie z udziałem Kościoła...

:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zarumieniony Ziarnopłon niezalogowany
2 listopada 2020r. o 15:03
MissWiedzyUczuc napisał(a): [img=1604323050_zfhxx53.jpg]


Tak trzymaj, bronimy życia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
2 listopada 2020r. o 15:10
Janusz to już pisałeś wcześniej , konkrety ,

W Polsce Caritas istniała już przed wojną. Po wojnie, w roku 1950 pod zarzutem panoszącej się w niej korupcji została przejęta przez państwo. Reaktywowano ją w 1990 roku na podstawie ustawy regulującej stosunki między państwem polskim i Kościołem katolickim.
Struktura tej organizacji jest nieco skomplikowana. Na samym szczycie jest Konferencja Episkopatu Polski, czyli kościelni hierarchowie. Caritas Polska jest instytucją charytatywną KEP. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.
Piętro niżej stoją regionalne – diecezjalne i archidiecezjalne – oddziały Caritasu. CP została powołana do koordynowania ich pracy, ale każda regionalna Caritas (a jest ich 44) ma własną osobowość prawną. Caritas Polska jednocześnie współpracuje z Caritas Internationalis i Caritas Europa, czyli organizacjami koordynującymi działania bardziej globalne.

Co ciekawe, Caritas precyzyjnie oddziela swoją działalność jako OPP, z której musi się rozliczać, od “działalności w zakresie kościelnej działalności miłosierdzia”. W tym drugim przypadku – jak zapisano w statucie organizacji - “Caritas podlega nadzorowi i kontroli wewnętrznej określonej przez prawo kanoniczne”. Czyli kontrolują ją instytucje kościelne.
Te sprawozdania nie są publicznie dostępne, więc finanse Caritasu stają się polem do plotek i domysłów.

Janusz jak sam napisałeś są katolicy i katole , nie wrzucaj wszystkich do jednego wora .
Piszesz o przekrętach to przedstaw dowody .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 listopada 2020r. o 16:00
M21W2 napisał(a): Janusz to już pisałeś wcześniej , konkrety ,

W Polsce Caritas istniała już przed wojną. Po wojnie, w roku 1950 pod zarzutem panoszącej się w niej korupcji została przejęta przez państwo. Reaktywowano ją w 1990 roku na podstawie ustawy regulującej stosunki między państwem polskim i Kościołem katolickim.
Struktura tej organizacji jest nieco skomplikowana. Na samym szczycie jest Konferencja Episkopatu Polski, czyli kościelni hierarchowie. Caritas Polska jest instytucją charytatywną KEP. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.
Piętro niżej stoją regionalne – diecezjalne i archidiecezjalne – oddziały Caritasu. CP została powołana do koordynowania ich pracy, ale każda regionalna Caritas (a jest ich 44) ma własną osobowość prawną. Caritas Polska jednocześnie współpracuje z Caritas Internationalis i Caritas Europa, czyli organizacjami koordynującymi działania bardziej globalne.

Co ciekawe, Caritas precyzyjnie oddziela swoją działalność jako OPP, z której musi się rozliczać, od “działalności w zakresie kościelnej działalności miłosierdzia”. W tym drugim przypadku – jak zapisano w statucie organizacji - “Caritas podlega nadzorowi i kontroli wewnętrznej określonej przez prawo kanoniczne”. Czyli kontrolują ją instytucje kościelne.
Te sprawozdania nie są publicznie dostępne, więc finanse Caritasu stają się polem do plotek i domysłów.

Janusz jak sam napisałeś są katolicy i katole , nie wrzucaj wszystkich do jednego wora .
Piszesz o przekrętach to przedstaw dowody .


Lucjan...
nadal brniesz...jak sam piszesz Caritas to instytucja podległa KEP a jednocześnie piszesz...


“Caritas podlega nadzorowi i kontroli wewnętrznej określonej przez prawo kanoniczne”. Czyli kontrolują ją instytucje kościelne.''
można to nazwać ''konfliktem interesów''?
prowadzić ''interes'' i samemu być dla niego ''kontrolerem''?
dlaczego taki system nie działa w przypadku innych instytucji?
tylko często kontrola za kontrolą?
twoje bajdurzenie o Caritasie jako o ''instytucji pożytku publicznego'' to wręcz brednie...sorry ale nie znajduję odpowiedniego określenia...
to nazewnictwo ma jeden ,główny cel... otrzymać dotacje...

dlaczego WOŚP Owsiaka jako ''organiazacja pożytku publicznego przechodzi kontrole?
odpowiedź jest prosta ale zapewne nie dotrze do ciebie...WOŚP jest ''solą w oku'' Kościoła...

skoro Caritas jest ''kontrolowany'' przez komórki wewnętrzne ;) to może i Owsiak niech sobie utworzy ''wydział wewnętrzny'' który będzie go kontrolował...
dasz zgodę na taki pomysł? dadzą ją ci których popierasz?

dlaczego sprawozdania Caritasu nie są publiczne?
przecież w dużej części finansowany jest ze środków publicznych...

ty nie słyszałeś o przekrętach Caritasu?

a słyszałeś o pedofili w Kościele?...zaczyna myśleć że tak jak dziwisz ...nie słyszałeś a nazwiska wesołowskiego nawet nie kojarzysz...

chcesz dowodów?
jak skończę to co robię postaram się ci coś przekazać...;)

Lucjan ...chcesz naiwnie wierzyć w coś tam -twoja sprawa...ale nie rób ze mnie naiwniaka...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
2 listopada 2020r. o 16:20
Janusz ja nic nie piszę aby robić z Ciebie naiwniaka , bronię wszystkie instytucje pożytku publicznego .
Mogę Tobie pokazać jak zostałem zbluzgany i zmieszany z błotem przez fanatyka jakiegoś blogera który ciągał Owsiaka po sądach i na odwrót - matka kurka - jak się nie mylę .
Było to na fb , a on moim dobrym znajomym .
Zrobiłem zrzuty i ksero , w pierwszej chwili miałem założyć sprawę , to co Piotr pisze do Ciebie to nic w porównaniu z tym .
Groził nawet że jak syn wyjdzie z więzienia to się ze mną policzy .





Dopisane 02.11.2020r. o godz. 16:20:

Janusz ja nic nie piszę aby robić z Ciebie naiwniaka , bronię wszystkie instytucje pożytku publicznego .
Mogę Tobie pokazać jak zostałem zbluzgany i zmieszany z błotem przez fanatyka jakiegoś blogera który ciągał Owsiaka po sądach i na odwrót - matka kurka - jak się nie mylę .
Było to na fb , a on moim dobrym znajomym .
Zrobiłem zrzuty i ksero , w pierwszej chwili miałem założyć sprawę , to co Piotr pisze do Ciebie to nic w porównaniu z tym .
Groził nawet że jak syn wyjdzie z więzienia to się ze mną policzy .


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.