Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

2900
#falco nieaktywny
30 marca 2016r. o 23:01
haha...
może dlatego pitoli o Targowicy bo boi się współczesnego Kościuszki
:D
a ten nie był zbyt miłosierny dla kilku purpuratów...

:D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Dobra zmiana dla barana niezalogowany
30 marca 2016r. o 23:18
"Związki wyznaniowe, w tym Kościół katolicki, najprawdopodobniej zostaną wyłączone spod ustawy ws. obrotu ziemią. Oznacza to, że związki chcąc handlować ziemią nie będą musiały spełniać restrykcyjnych przepisów nowej ustawy. Poprawkę zgłosił poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Ardanowski."

Obywatele Watykanu ponad prawem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
30 marca 2016r. o 23:32
kc napisał(a):
fobiak napisał(a):

Podaj źródło do kogoś, kto nie leje wody i mądrze się wypowiada w sprawach Polski,Twoim zdaniem, żebym miała porównanie i być może przyznała Ci rację.

Domyślam się, że to, że piszesz o tym, że Jaruzelskiemu należy się szacunek za to jakim był człowiekiem, a "Warszycowi" nie, bo był bandytą , to wpływ tego, że masz buntowniczą naturę, dobre, współczujące serduszko i lubisz iść wbrew powszechnemu nurtowi, dlatego wybaczam Ci Twoją krótkowzroczność w wyrażaniu opinii.



zrodlem jestem ja rowniez dla ciebie
z racji mi nic bo u mnie nie dziala na wzwod, nie trudz sie daremnie
nie pisalem nic o szacunku dla jaruzelskiego, sam nie obdarzalem go szacunkiem ale tez nie mam powodow aby go szmacic bez powodu, bo na to z pewnoscia sobie nie zasluzyl. odnoszac sie do jaruzelskiego pomijajac okres i sytuacje w jakiej sie znajdowal jest tylko blablaniem po innym blablarzu.
twoja analiza odnosnie mojego stanu jest trafna.

a tu troche smieci o twoim patriocie, od siebie nie pisze choc mam o nim wieksza wiedze i gorsze zdanie. zreszta poszukaj, zapoznaj sie i poswiec tydzien na przemyslenie, wtedy napisz co myslisz.

"Balto

Ciekawe rozumowanie: jeśli ktoś przekazuje Warszycowi - gdzie są wojska przeciwnika to współpracownik tego co o niepodległą. Jeżeli zaś pomaga legalnej władzy - to donosiciel, a pewnikiem i Żyd...
Ówczesne władze były władzą legalną, jej służby, podległe jej jednostki podlegały pewnej ochronie prawnej, podobnie jak armia i samo państwo. Działania Warszyca - zabójstwa, mordy, rabunki były skierowane przeciw temu państwu, co zgodnie z prawem spowodowało jego reakcję.
Przy okazji: błędem jest mieszanie i wrzucanie do jednego worka tych którzy w latach 50-tych byli niesłusznie skazani i więzieni [-> Kierchmayer, Kuropieska i in] z tymi którzy zbrojnie walczyli przeciw państwu nieco wcześniej, lub robili wszystko by owo państwo obalić, zmienić władzę.
Cytatów z w/w linku kilka:
"Powodem konfliktu z AL były ustawiczne rabunki, jakich komunistyczne grupy dopuszczały się na ludności cywilnej" - jak rozumiem na widok Warszyca ludność przynosiła samodzielnie żywność, zabijała krowy i tak dalej?
"Jakkolwiek ob. ppor. „Warta” dopuścił się pewnego rodzaju samowoli,
to jednak okoliczności oraz fakt, że byli to bezwarunkowo przestępcy, usprawiedliwiają go. W czasie tej konfrontacji sześciu z AL zlikwidowano”. Bo przestępcami określono ludzi z AL, bo rabowali i grabili [w domyśle żywność ,a Warszycowi... no dawano]
"2 marca 1945 r. „Warszyc”, ukrywając się przed bezpieką u rodziny
w Przerąbskiej w Pile, pisał w jednym ze swoich listów:
1) dopóki istnieje choćby najmniejsza nadzieja i możliwość wykazania Rosji, że jej polityka jest podła, świńska i zaborcza, oraz walki
z jej imperializmem i odebrania zagrabionych przez nią wschodnich połaci Polski, dopóty w walce tej trwać jest naszym obowiązkiem - nawet za cenę wielkich ofiar.
2.) AK i jej sympatycy to ok. 60% społeczeństwa polskiego: kto jest
wrogiem naszym – jest wrogiem Polski”. - czyli śmierć, krew i zniszczenie, w kraju który w ciągu iluś lat wojny został zniszczony, wymordowano iluś obywateli...
"Czyn Pana jest najzwyklejszą zdradą" - o ujawnieniu się przez "Radosława"
"[Oddziały Warszyca - B.] Zdobywały też środki finansowe i zaopatrzenie potrzebne do funkcjonowania organizacji. Terror stosowany przez władze komunistyczne zmuszał konspiratorów spod znaku KWP do podejmowania przeciwdziałania. W ramach działań z zakresu samoobrony często rozbrajano lokalne placówki MO, zwłaszcza gminne, przy których ulokowani byli referenci UB (milicjantów na ogół po odebraniu broni i pouczeniu puszczano wolno, los ubeków zależał od stopnia ich winy)" - czyli my nie rabujemy a jesteśmy obdarowywani, oni rabują, poza tym my jesteśmy sądem, prokuratorem i śledczym, sądzony zaś nie ma prawa do obrony... To raczej bezprawie i samosąd...
Inne ciekawostki można poczytać jest tego ładnych kilka stron"

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=61187&st=0
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
31 marca 2016r. o 10:49
fobiak napisał(a): zrodlem jestem ja rowniez dla ciebie
z racji mi nic bo u mnie nie dziala na wzwod, nie trudz sie daremnie


Czasem piszesz coś sensownego, ale wstawiając teksty o swoim przyrodzeniu grzebiesz szanse na to, by stać się dla mnie źródełkiem wiedzy mądrzejszym od Ziemkiewicza.

fobiak napisał(a): nie pisalem nic o szacunku dla jaruzelskiego, sam nie obdarzalem go szacunkiem


Pisałeś w innym temacie :

fobiak napisał(a): jaruzelskiemu nie jestes w stanie nic zarzucic, ciosek to byl skur...el ale nie jaruzelski

wbij sobie w ta pusta lepetyne, ze ten, kto przeszedl caly front i udalo mu sie przezyc, zasluguje na szacunek.



fobiak napisał(a): a tu troche smieci o twoim patriocie, od siebie nie pisze choc mam o nim wieksza wiedze i gorsze zdanie. zreszta poszukaj, zapoznaj sie i poswiec tydzien na przemyslenie, wtedy napisz co myslisz.


Czytałam sporo na temat "Warszyca" , też śmieci wrzucone przez Ciebie i myślę, że nikt nie podważył faktu, że był patriotą.

Odłóż na chwilę to co robisz najlepiej, czyli szorowanie podłogi i wyobraź sobie, że walczysz w obronie pięknej kobiety, którą kochasz, którą zaatakowało kilku drani, po jakimś czasie informują Cię, że Twoja ukochana jest już bezpieczna, a Ty widzisz, że łapska do niej wyciąga jakiś okropny gość i ciągnie ją za włosy do siebie do domu, Twoje wrażliwe serduszko ściska się w bólu, Twoja męska duma cierpi i postanawiasz, że nie odpuścisz draniowi i uwolnisz swoją ukochaną. Tak właśnie postąpił "Warszyc", można mu wiele zarzucić, ale nie to, że nie kochał swojej ojczyzny i że nie oddał za nią życia.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
31 marca 2016r. o 12:21
Ponieważ "zawsze się ze mną zgadzasz", to ja również (nawet bez czytania) zgadzam się z Tobą :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
31 marca 2016r. o 15:56
fobiak napisał(a):
Ówczesne władze były władzą legalną, jej służby, podległe jej jednostki podlegały pewnej ochronie prawnej, podobnie jak armia i samo państwo


Nie pitol mi tutaj, że stalinowska Polska z przysłanymi przez moskwe kacykami to była legalna władza. Polska ty był własnie Warszyc, a nie jakis Bierut, co karabinu w zyciu w ręku nie miał.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
31 marca 2016r. o 22:22
skorn napisał(a):
fobiak napisał(a):
Ówczesne władze były władzą legalną, jej służby, podległe jej jednostki podlegały pewnej ochronie prawnej, podobnie jak armia i samo państwo


Nie pitol mi tutaj, że stalinowska Polska z przysłanymi przez moskwe kacykami to była legalna władza. Polska ty był własnie Warszyc, a nie jakis Bierut, co karabinu w zyciu w ręku nie miał.


gdzie warszyc a gdzie stalinowska polska, jak zawialo u nas stalinizmem to on juz dawno nie zyl. no i w przyszlosci czytaj uwaznie bo to cytat historyka a nie moj, wiec nie musze sie odnosic.
no karabin mialo wielu
wazne uzycie jego celu
wiekszosc tych lesnych cwaniakow
strzelalo z nich do polakow
niemcow i ruskich sie bali
to bezbronnym pokazali
jak z morde trzymac trzeba
by nie braklo lesnym chleba

swoja droga to poswiec troche czasu i zapoznaj sie z tymi analfabetami i pozniej zabieraj glos, szefem bandy zostawal ten, ktory najwiecej ukatrupil i umial cos napisac. warszyc jest wywyzszany bo byl nauczycielem ale czy to bylo wtedy takie wazne, kiedy slawe zdobywalo sie rozlewniem krwi niewinnej ludnosci.


Dopisane 31.03.2016r. o godz. 22:22:

kc napisał(a):
fobiak napisał(a):

Pisałeś w innym temacie :

fobiak napisał(a): jaruzelskiemu nie jestes w stanie nic zarzucic, ciosek to byl skur...el ale nie jaruzelski

wbij sobie w ta pusta lepetyne, ze ten, kto przeszedl caly front i udalo mu sie przezyc, zasluguje na szacunek.



fobiak napisał(a): a tu troche smieci o twoim patriocie, od siebie nie pisze choc mam o nim wieksza wiedze i gorsze zdanie. zreszta poszukaj, zapoznaj sie i poswiec tydzien na przemyslenie, wtedy napisz co myslisz.


Czytałam sporo na temat "Warszyca" , też śmieci wrzucone przez Ciebie i myślę, że nikt nie podważył faktu, że był patriotą.





mialem na mysli cala 1 a wp ale wiadomo, ze jaruzelski tez do niej nalezal

dlaczego warszyc byl patriota?
ja podwazam jego patriotyzm nie tylko z jego czynow ale i z powodu, ze nie miesci sie w ramach, podstaw patriotyzmu (mickiewicz reduta ordona)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 marca 2016r. o 22:56
~Dobra zmiana dla barana napisał(a): "Związki wyznaniowe, w tym Kościół katolicki, najprawdopodobniej zostaną wyłączone spod ustawy ws. obrotu ziemią. Oznacza to, że związki chcąc handlować ziemią nie będą musiały spełniać restrykcyjnych przepisów nowej ustawy. Poprawkę zgłosił poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Ardanowski."

Obywatele Watykanu ponad prawem.



To typowe PiS-owskie skur..syństwo . Niech tak robią dalej to szybciej szlag trafi tę ich sektę!! :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza