Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

10114
#alter nieaktywny
12 kwietnia 2016r. o 13:41
Teraz już wiem :) Miałem nadzieję, że jr jednak ma własne zdanie.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 kwietnia 2016r. o 18:19
Założenie jarmułki podczas uroczystości w synagodze , na cmentarzu żydowskim, w Jad Waszem oraz przed Ścianą Płaczu przez nie –Żydów jest gestem kurtuazyjnym wobec Żydów, nie oznacza przynależności do narodu żydowskiego. Generalnie powinno się mieć jakieś nakrycie głowy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13547
#Skaut nieaktywny
12 kwietnia 2016r. o 21:56
Narodowe Centrum Studiów Strategicznych opublikowało ekspertyzę dotyczącą planowanego przez rząd utworzenia Obrony Terytorialnej w Polsce.
Oto jej ciekawy fragment:
"Wyposażona w broń maszynową, umundurowana formacja paramilitarna, może stanowić SKUTECZNY ŚRODEK ZAPOBIEGAWCZY (ODSTRASZAJACY) DZIAŁANIOM ANTYRZĄDOWYM, a także wzmocni w wymierny sposób potencjał operacyjny formacji policyjnych w czasie pokoju".

No, pięknie! Toż to przecież ZOMO w najczystszej postaci!
ZOMO też powstało żeby skutecznie tłumić działania antyrządowe i wspomagać w tym MO.

Bardzo mnie fakt powstania takiej koncepcji cieszy. Oznacza on bowiem że pisowska sekta zaczyna się już poważnie bać polskiego społeczeństwa i potrzebuje do obrony przed nim swojego ZOMO.
Brawo pisuary! Tak trzymać a społecznego kopa dostaniecie szybciej niż się spodziewacie!
:D

Ignoruję posty bez sensu, chamskie, obraźliwe i oczywiście ich autorów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
12 kwietnia 2016r. o 23:00
~ napisał(a): Założenie jarmułki podczas uroczystości w synagodze , na cmentarzu żydowskim, w Jad Waszem oraz przed Ścianą Płaczu przez nie –Żydów jest gestem kurtuazyjnym wobec Żydów, nie oznacza przynależności do narodu żydowskiego. Generalnie powinno się mieć jakieś nakrycie głowy.


Dziękuję za wyjaśnienie :) W odruchu intuicji też mi się trak wydawało , że o kurtuazję chodzi. Ale chwilę po tym taka myśl przeszła mi przez łepetynę ... jaki papież , albo król , podzieli się z biskupami , albo dworzanami tiarą , albo koroną ? . Nakrycie głowy jest nakryciem głowy , w tym przypadku , to symbol sprawowanej władzy. Naród Wybrany dostał w dupę od Jahwe za Złotego Cielca , to zamiast tiary , albo korony jarmułkę nosi ... przez " wrodzoną skromność " , albo ze strachu przed swym bogiem :D

Pytanko brzmi tak ; czy imć Pan Minister Macierewicz katolikiem służącym Watykanowi jest , czy może judeopolonem służącym interesom Izraela ? Niezależnie od tego jaka jest odpowiedź , to jedno jest pewne ... Pan Minister nie służy nam , Polakom . Taka jest prawda i pieprzyć dyplomację :)

I pytanie dodatkowe : Skoro symbole wiary i przynależności kultowej , tak bardzo rozpowszechnione są na tej nieszczęśliwej planecie , to niechby Kolega / Koleżanka zechciało się ustosunkować do zarzutu ... czyż to nie jest obciach i profanacja , gojowi świętość na łysy łeb zakładać ?
Chyba że , nie jest gohim ... :)

Dobranoc :)


Dopisane 12.04.2016r. o godz. 23:00:

Skaut napisał(a): Narodowe Centrum Studiów Strategicznych opublikowało ekspertyzę dotyczącą planowanego przez rząd utworzenia Obrony Terytorialnej w Polsce.
Oto jej ciekawy fragment:
"Wyposażona w broń maszynową, umundurowana formacja paramilitarna, może stanowić SKUTECZNY ŚRODEK ZAPOBIEGAWCZY (ODSTRASZAJACY) DZIAŁANIOM ANTYRZĄDOWYM, a także wzmocni w wymierny sposób potencjał operacyjny formacji policyjnych w czasie pokoju".

No, pięknie! Toż to przecież ZOMO w najczystszej postaci!
ZOMO też powstało żeby skutecznie tłumić działania antyrządowe i wspomagać w tym MO.

Bardzo mnie fakt powstania takiej koncepcji cieszy. Oznacza on bowiem że pisowska sekta zaczyna się już poważnie bać polskiego społeczeństwa i potrzebuje do obrony przed nim swojego ZOMO.
Brawo pisuary! Tak trzymać a społecznego kopa dostaniecie szybciej niż się spodziewacie!
:D


Wreszcie mówisz Ludzkim językiem , co oczywiście nie zmienia faktu , że unikasz wyliczeń odnośnie precesji Księżyca ... Darek ? :)

Jeśli ja i tacy jak ja , szukający w polskiej rzeczywistości doktryny szoku ... mówią , że " dobra zmiana " niczego nie zmienia , to warto pomyśleć Lemingi ... nad zmianą wiary :D

Ostatecznie , dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
13 kwietnia 2016r. o 1:46
alter napisał(a): Teraz już wiem :) Miałem nadzieję, że jr jednak ma własne zdanie.

oj alter, gdybyś się chwilę zastanowił, to sam byś znalazł odpowiedź, ale służę:
po pierwsze w linku do artykułu który podałeś jest słowo " kompromis" które oznacza nie mniej nie więcej tylko obustronne ustępstwa (czytaj: straty) przy zawarciu tego porozumienia
po drugie jeśli płaca minimalna wzrośnie (czyli koszty pracy wzrosną) to wzrosną ceny wszystkich artykułów, za które teraz sowicie wynagradzany pracownik będzie musiał więcej zapłacić (ma w końcu z czego nie?)
po trzecie wielu pracodawców uzna, że ten koszt jest zbyt wysoki i zmniejszy zatrudnienie - kto traci? pracownik - traci zatrudnienie i dochody
albo alternatywa - będą zatrudniać na czarno - kto traci?
poza tym minimalna podwyżka płacy nie zrekompensuje pracownikowi wzrostu kosztów życia, spowodowanych innymi skutkami tych podwyżek
tak na prawdę to tylko taki populistyczny teatrzyk dla lemingów


Dopisane 13.04.2016r. o godz. 01:46:

Pannazdzieckiem - przyznam, że świetny wniosek o tej świętości na łysinie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 kwietnia 2016r. o 6:09
Nakryciem głowy w trakcie żydowskich uroczystości swobodnie mogą być kapelusz lub czapka.

Zdjęcie butów przed wejściem do meczetu przez nie-muzułmanina nie jest równoznaczne z przyjęciem przez niego islamu, to gest kurtuazyjny wobec muzułmanów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
13 kwietnia 2016r. o 6:33
Nie prawda , w przypadku meczetu , to nie kurtuazja , tylko konieczność. Spróbuj wejść w butach , to Ci je zdejmą razem ze stopami . Oni się nie pie.rdylą :D
Ale prawdą jest , że może być. Dlaczego więc cylinder , jak przystało na dyplomatę , zamieniony został na jarmułkę ?

Miłego :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 kwietnia 2016r. o 6:52
1000 szkół na 1000 lecie!!!
pamiętacie?
czy teraz 1050 pomników na 1050 -ą rocznicą chrztu będzie odpowiednie?
zaspokoi ''prezesika''? :D
1050+1
ten jeden to ''prezesika''
''wierzchem ...na kocie'' ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.