Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Drukarnia z Wykrot chce odzyskać 12 milionów złotych
~ niezalogowany
13 kwietnia 2013r. o 6:33
~Marta napisał(a):
~pantera napisał(a): Przeciwnicy Relicha podniecają się, jakby burmistrz miał " ze swoich" oddać. Mam nadzieję, że w sądzie gmina wygra i wreszcie skorzysta na istnieniu strefy pozyskując podatek od nieruchomości. Ignorancja hejterów jest porażająca...
Święta prawda!!!


Ja jestem ciekawy, czy ktoś z osób popierających decyzję rady prowadzi działalność gospodarczą lub prowadził. Ciekawy jestem jakie byłoby ich podejście jakby najpierw ktoś udzielił im zwolnienia pod warunkiem zainwestowania w Gminie, a po jakimś czasie decyzję by zmienił, bo urzędnik zadecydował, iż za dużo ma korzyści i wycofałby się ze zwolnienia?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 kwietnia 2013r. o 9:37
Pantera Gmina nie wygrała i nie wygra bo pozostał im tylko Strazburg.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 kwietnia 2013r. o 13:58
~ napisał(a): http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,7698008,Zlote_Jedynki_2009_dla_zlotych_gmin___wreczylismy.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pegaz niezalogowany
13 kwietnia 2013r. o 17:33
Pozwole sobie przypomnieć wszystkim przypomnieć, że każdy następujący po sobie wójt , burmistrz, prezydent, premier, sejm przejmuje na siebie tak zwaną ciągłość władzy- czyli dobrodziejstwo inwentarza. Nie ma , że to nie moja uchwała Panie Burmistrzu . Oczywiście, że uchwała jest zła zwalniająca podmioty gospodarcze z opłat do końca swojej działalności w strefie. Ale jak pan się do tego zabierał to należało przygotować dokładną analizę prawną i ocenić szanse(jest pan podobno prawnikiem prawa administracyjnego).Robiąc tę czynność prawną źle zadziałał Pan jak dobry bank ,gdzie przedsiębiorcy ze strefy oszczędzali kasę na bardzo wysoki procent. Im później Pan im odda te pieniądze tym więcej oni zarobią naszym kosztem. Jest Pan przecież bankowcem. Nie proponuje szukać winnych tylko naprawdę dobrego biura prawnego i ratować gminę i własny tyłek . Tak właśnie kończy się butność. Myśleć , Myśleć .Mogę Panu podpowiedzieć jak zachwiać tym wyrokiem proszę się odezwać na tej stronie a ludzie będą świadkami jak się broni interesów gminy i mieszkańców a nie szukanie poklasku. Odsyłam do Szekspira .No to do poczytania.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pantera niezalogowany
13 kwietnia 2013r. o 23:04
Pegaz, zbawco, nie bądź jak Macierewicz, powiedz, jak wygrać w sądzie z BDN-em. W przeciwnym razie, będzie jak u Szekspira" słowa, słowa, słowa..." ;) Nie zarzucaj burmistrzowi "butności", w j. polskim jest słowo "buta". Dlaczego nie próbujesz "rozliczyć" poprzedniego burmistrza i jego ludzi za idiotyczną i szkodliwą dla interesu gminy uchwałę zwalniającą" na zawsze' podmioty ze strefy z podatku od nieruchomości? Że też CBA czy inne ABW tym się nie zajęły...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~DoPantery niezalogowany
14 kwietnia 2013r. o 9:01
Pantera może podasz swoje prawdziwe nazwisko bo z twojej gadki wynika że jesteś jednym z obecnej grupy trzymającą władzę oczywiście (nieudolną)A poprzedniego Burmistrza możesz cmoknąć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 kwietnia 2013r. o 9:26
~pegaz napisał(a): . Oczywiście, że uchwała jest zła zwalniająca podmioty gospodarcze z opłat do końca swojej działalności w strefie. A


Nie do końca swojej działalności ale do czasu funkcjonowania strefy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pegaz niezalogowany
14 kwietnia 2013r. o 9:28
Do pantery;
Na początek trochę pokory i kultury języka ,rozróżniaj krytykę od agresji. Jeżeli chodzi o poprzednią ekipę to dosyć szczegółowo opisałem mechanizm działania w komentarzu do wywiadu Pana burmistrza w TV Łużyce. Zaproponowałem aby burmistrz nie obciążał radnych jedynie za tę uchwałę tylko te osoby , które tę uchwałę redagowały czyli: burmistrz Szczerbień, z-ca Józef Kata ,Ania Zasańska, Pani Majger. To jest ekipa odpowiedzialna. Jak Pan Relich skupi opinię publiczną na czynnikach społecznych- radnych to znaczy, że burmistrzowie są jedynie pokornymi wykonawcami woli radnych. Tak Panie Pantera to nie działa. To burmistrzowie odpowiedzialni są za kształtowanie rozwoju gminy w całej infrastrukturze(ustawa o samorządach ...) Radni jak szanowna pantera wie to zlepek nie jednokrotnie przypadkowych o niewielkim wykształceniu ludzi ,którzy w pewnym momencie uzyskali zaufanie w środowisku. Obarczając ich li tylko ich za wszelkie uchwały jest przesadą- choć powinni myśleć. bURMISTRZOWIE MAJĄ SWOJE SPOSOBY NA PRZEKONYWANIE RADNYCH DO SWOICH PLANÓW. To jednemu zatrudni kogoś z rodziny, to wybuduje kawałek chodnika czy drogi a część to po prostu ludzi zatrudnienia w budżetówce gminy tak jak nauczyciele pielęgniarki, umarza podatki itp. Nie jest trudno przeforsować taką uchwałę mimo szczątkowej opozycji. Pa Relich mógł po objęciu stanowiska rozliczyć ekipę Szczerbienia lecz z pewnych względów wolał się dogadać i do tej pory nie nazywa spraw po imieniu tylko szuka innych winnych. Czy pantera umie słuchać jeżeli tak to chyba słyszał jak Pan Relich podłożył się prawnikom BDN. Żeby jaką winę ponosiła ekipa Szczerbienia i Katy to tak naprawdę winę za katastrofę finansów gminy ponosi Relich i jego doradcy lub prawnicy jak można było się tak podłożyć. Na marginesie dla czego nie padło nazwisko klucz w tej uchwale z 2002r. Tadeusz Burdna ówczesny p-cy Rady Miasta i Gminy N-c. Jeszcze jedno jaką wiedze w ogóle miało społeczeństwo na temat zasad działania stref. Tak to miej więcej działa. Dalej utrzymuję, że sprawa jest do wygrania .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza