Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Patrioci to bandyci?
11202
#Anonim11202 nieaktywny
15 listopada 2013r. o 21:09
Ok Virgo, zaczniemy się porozumiewać, dyskutując na podstawie własnych obserwacji. Jeżeli przestaniemy jeść obiadki serwowane przez mass media, wtedy si.ę dogadamy, gwarantuję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
15 listopada 2013r. o 21:16
Motywacjo , mniej buty więcej pokory...Wtedy ze mną z pewnością się dogadasz. :P I zapamiętaj - "gęba na kluski , liczą się fakty". Nie można opierać spraw na wyłącznie własnych obserwacjach. Trzeba wiele poczytać , dobrych DZIEŁ . Podyskutować z MĄDRYMI ludźmi . Analizować w spokoju i wyciągać wnioski. Jeżeli ma się wątpliwości - zapytać mistrza .Odpowie. :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
15 listopada 2013r. o 21:34
Może źle zacząłem przygodę z bolec.info, ale miałem w tym swój cel. Myślałem, że szybko zakończymy współpracę, jednak jesteście zbyt świetnymi ludźmi, by tak kończyć przygodę. Oczywiście można by założyć nowe konto i pod innym nickiem z Wami dyskutować, ale nie o to chodzi.
Dlaczego nie można opierać się na własnych obserwacjach? Domyślam się, ze miałaś na myśli źródła do których trzeba się dostać na własną rękę. Nie śmieciomedia.
Kiedyś pewien człowiek, mam nadzieję, że mimo przeciwności losu w końcu zdobył tytuł doktora, powiedział zdanie, które do dzisiaj za mną łazi.
Obserwuję,analizuję i wyciągam wnioski.
Dyskutować zawsze można, ale kto jest w stanie ofiarowywać swoje zresztą i tak kruche zdrowie na przemawianie do dzieci tefalenu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
15 listopada 2013r. o 21:41
Motywacjo! Brawo za piękny tekst ! Mam nadzieję ,że napisałeś szczerze :> Nie traktuj takiego Forum jako źródła nauki ;) Tu każdy chce być nauczycielem ;) lub mędrcem :D "Chcesz być kimś w życiu , więc się ucz; abyś nie zginął w tłumie. Nauka to potęgi klucz. W tym rzecz - kto więcej umie" :D To głęboka mądrość , nie zwykły cytat. Jak będziesz miał ochotę na dalszą wymianę myśli - zapraszam. Dziś kończę. Dobrej nocy :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
15 listopada 2013r. o 22:02
~Iza napisał(a):
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord

Wystarczy zajrzec do dziel ojcow wspolczesnego liberalizmu: Grocjusza, Johna Locke'a czy Adama Smitha. Przeciwwage dla skrajnego indywidualizmu i subiektywizmu, ktory zawasze zagrazal liberalizmowi, stanowilo dla nich uznanie obiektywnego porzadku moralnego odkrywanego przez rozum i transcendentnego wobec subiektywnych pogladow jednistki. Ale czlowiek jest bez porownania glebszym i zlozonym od "homo politicus", uznaje, iz mniej jest w zyciu spolecznym elementu przymusu, tym bardziej zycie powinno byc arena dyskusji o eteyce politycznej i tym bardziej nalezy nasycic ja wartosciami.

Zmoderowano 15.11.2013 godz.22:34 - powód: błąd cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
15 listopada 2013r. o 22:06
Dobrej nocy również życzę, nie raz się zastanawiałem cóż to byłoby za zdziwienie podczas spotkania twarzą w twarz z osobami, które mi to proponowały. Można dyskutować jak najbardziej, tylko ja młody jestem i jeszcze zbyt emocjonalnie podchodzę do wielu spraw, ale nie tak dawno, bo w tym tygodniu mój profesor, który na dzień dzisiejszy walczy o habilitację, powiedział, że w okresie młodzieńczym, gdy tak jak ja chciał wychodzić do ludzi, ich uświadamiać, robił wszystko, by pomagać ludziom. Dzisiaj stwierdza otwarcie, że pomimo wiary w moje ,,nasze" pokolenie, zdrowy rozum podpowiada mu, że nic z tego nie będzie, a to wszystko na podstawie obserwacji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jam niezalogowany
15 listopada 2013r. o 22:39
o... la la...

" Rydwan galopuje co tchu, pędzi jak wiatr...
- Dokąd się tak śpieszysz? - pyta mnich zen.
- Nie wiem... Lepiej zapytaj konia!"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
16 listopada 2013r. o 10:31
Motywacja napisał(a): Dobrej nocy również życzę, nie raz się zastanawiałem cóż to byłoby za zdziwienie podczas spotkania twarzą w twarz z osobami, które mi to proponowały. Można dyskutować jak najbardziej, tylko ja młody jestem i jeszcze zbyt emocjonalnie podchodzę do wielu spraw, ale nie tak dawno, bo w tym tygodniu mój profesor, który na dzień dzisiejszy walczy o habilitację, powiedział, że w okresie młodzieńczym, gdy tak jak ja chciał wychodzić do ludzi, ich uświadamiać, robił wszystko, by pomagać ludziom. Dzisiaj stwierdza otwarcie, że pomimo wiary w moje ,,nasze" pokolenie, zdrowy rozum podpowiada mu, że nic z tego nie będzie, a to wszystko na podstawie obserwacji.

Motywacjo, nie trać ducha :) , gdyby nie młodzi trudno byłoby coś zmienić. Virgo ma dużo racji, jednak na jednomyślność we wszystkim trudno liczyć, jesteśmy różni, ale wola porozumienia jak najbardziej i szukanie tego co łączy, a pomijanie mało istotnych różnic.
Tak na marginesie... za moich czasów :D profesorem można było zostać po habilitacji - nadzwyczajnym z nadania senatu uczelni, jeżeli uczelnia miała takie prawo lub zwyczajnym - z rąk Prezydenta Polski.
Pozdrawiam, miłego :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA HENRYKI 2024! Zapraszamy!