Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Czarna Procesja Glinoludów z kukłą Piotra Romana
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
23 sierpnia 2015r. o 22:09
fobiak napisał(a):
[email protected] napisał(a): a ja ci mówię Fobiak cham>uj bo nie warto


omowcu wyjasnie tobie twoja glupote bo sam tego nie zobaczysz
...

O przepraszam Cię Fobiczny ... antycypujesz :D Jeszcze nie wybiłem , ale wybiję jak trzeba będzie :D A wracając do sprawy ... panie Nowak , kto wpadł na pomysł , aby kukle tak wydłużyć dolną szczękę , skoro już pan brylujesz po symbolach ?

Chłopczyku z prokuratury , straszyć to Ty możesz dzieci w przedszkolu ... babą Jagą , czarną Wołgą i asteroidą , która jak nic we wrześniu pierdyknie w Ziemię. Polaków z krwi i kości Przodków , przestraszyć się nie da. Daruj sobie , bo kumple będą się z Ciebie śmiali :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gringo niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 22:24
I co udalo sie zrobic procesje,kukłe w garniturze na pegazie, ale nie udało sie wysmarowac gliną?? Ciekawe.. Widac teraz o co chodziło. Wcale nie o wysmarowanie sie gliną i paradowanie jak ...e tylko o co? Sama parada glinoludow ani nie jest ciekawa, ani fajna, ani nie utożsamia z bc. 100x lepiej wygląda parada ludzi wymalowanaych w zdobienia takie jak na boleslawieckej ceramice. I o co tyle szumu? Czy tak naprawde wysmarowanie sie gliną czy tam innym kałem jest takie super? Jak chcecie zabłysnąć lepiej sie smalcem wysmarowac.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 22:42
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Mówcie co chcecie, ale mnie, pewnie jak wielu innych Bolesławian, nie stać na zakup ceramiki, której nowe wzory uważam za rewelacyjne. Taka prawda... Ostatnie wydatki na książki i wyprawki szkolne dla dzieci wyczyściły nasz rodzinny budżet całkowicie. Przechodząc się wśród tych straganów z ceramiką wniosek był tylko jeden - pracując za najniższą krajową o bolesławieckiej ceramice możemy tylko pomarzyć ;(


Podzielam Twoje zdanie.Nigdy nie kupiłam nic z ceramiki w czasie święta. Kiedyś chciałam sprezentować znajomym jakiś drobiazg i wybrałam się do jednego ze sklepów z ceramiką- ceny nie na moją kieszeń jak również pewnie i nie stać na zakup ceramiki przeciętnego boleławianina.To towar eksportowy.Produkowana u nas, co z tego, że ładna jak ceny wysokie i raczej tylko zagranicznych stać na jej zakup.

Zgadzam się z przedmówcami. Przeciętnego człowieka nie stać na takie drogie cudeńka. Po co produkować to akurat u nas? Tylko ludzi w oczy kłuje. Zakłady ceramiczne należy zburzyć a w ich miejscu uprawiać zboże. Na bułkę większość z nas będzie stać. Glinoludy oczywiście też do odstrzału. Nie stać nas na takie drogie fanaberie. Niech inne miasta sobie takie atrakcje fundują jak nie mają co z kasa robić. U nas lamp i chodników brakuje :-)

Nikt nie pisze, że nie powinno się produkować ceramiki u nas, po co ten sarkazm od razu? Uważam, że powinno się promować ceramikę na cały świat, bo jedynie jeśli przyciągniemy zagranicznych turystów możemy zyskać i może kiedyś będzie nas stać na zakup tych śliczności.. Gliniada ma ten potencjał. Gliniada to fajna zabawa, która przyciągnie wielu turystów z całego świata. Fajna zabawa dla każdego, a nie tylko dla okolicy. Na tam powinniśmy się skupić i reklamować ten ciekawy i oryginalny pomysł. Nie musi się Wam podobać, ważne, że wyróżnia nasze miasto, bo o to chodzi w reklamie. Nie wystarczą pochody, one niech sobie tez będą, dla nas, ale gliniada powinna być głównym wydarzeniem, a glinoludy powinny się szwendać ulicami naszego miasta każdego dnia podczas święta ceramiki. Bardzo proszę o zaprzestanie kłótni i ośmieszania się nawzajem. Pomyślcie proszę o promocji naszego miasta, a nie o promowaniu siebie... :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 22:44
~Gringo napisał(a): I co udalo sie zrobic procesje,kukłe w garniturze na pegazie, ale nie udało sie wysmarowac gliną?? Ciekawe.. Widac teraz o co chodziło. Wcale nie o wysmarowanie sie gliną i paradowanie jak ...e tylko o co? Sama parada glinoludow ani nie jest ciekawa, ani fajna, ani nie utożsamia z bc. 100x lepiej wygląda parada ludzi wymalowanaych w zdobienia takie jak na boleslawieckej ceramice. I o co tyle szumu? Czy tak naprawde wysmarowanie sie gliną czy tam innym kałem jest takie super? Jak chcecie zabłysnąć lepiej sie smalcem wysmarowac.

Jak podoba ci się smarowanie na niebiesko, czy innym kałem, to się smaruj. Gliniada może być, ale nie musi, a was zmuszają do farbowania się na niebiesko i zasuwania w pochodzie. Tak się pracownicy skarżą i biadolą na forum jak to ich gnębią w Ceramice, a potem idą pokornie jak trusie.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gosia niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 22:48
Jak mi ten Nowak na nerwy działa... ehs... czy tylko mi?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 22:55
~Gosia napisał(a): Jak mi ten Nowak na nerwy działa... ehs... czy tylko mi?

Nie tylko Tobie. Też faceta nie trawię. Ale Gliniadę popieram bo widzę jaki ma potencjał i ile dobrego może dla naszego miasta zdziałać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~rozżalona i zniesmaczona niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 22:56
Nie jestem ani za jednym ani za drugim panem. Uważam, że występ p. Nowaka był nie na miejscu, ale "ceramiczna" parada była równie żenująca. Wszyscy poddani zatrudnieni i sponsorowani przez um musieli stawić się na obowiązkowy marsz. Dziwnym trafem przemarsz ulicami miasta odbył się w sobotę po południu wtedy gdy zawsze trwały przygotowania do parady glinoludów. poza tym atmosfera panująca podczas całego święta. dyrektor bok- mcc z kwaśną miną krocząca obok z miss również średnio zadowolonej, zwerbowani "na siłę" ludzie w paradzie. czuć napięcie i niezbyt dobre stosunki panujące w mieście. to nie to święto ceramiki co rok, dwa lata wcześniej. przed wyborami było milion obietnic dotyczących współpracy, dialogu itp. dlaczego nie pojawili się jak co roku przedstawiciele powiatu, gminy nowogrodziec itp. lwówek się stawił chyba w podzięce że bolesławianie byli u nich. wiele by jeszcze wymieniać. to tylko niektóre niuanse ale jak przyjrzeć się im z bliska bardzo istotne. źle się dzieje, a będzie jeszcze gorzej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 sierpnia 2015r. o 0:09
Przynajmniej tych pomazanych nie było w tym roku. A to co pokazali "obrońcy" twórcy tego dzieła artystycznego to żenada i dziecinada - "cel uświęca środki" ich motto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.