Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~ niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 14:49
misiekELF napisał(a):
Jednak skoro mam papierek na bycie członkiem KK to nie wystarczy powiedzieć - już nie chcę,


A gdzie masz jakiś "papierek na bycie w KK"? Właściwie nie ma takiego konkretnego papierka :) Ważniejsze jest to co masz w sobie. I czy czynnie uczestniczysz w życiu wspólnoty Kościoła :)

I w tym kontekście myślisz że apostazja cię uszczęśliwi? Twoich problemów z jedną nauczycielką nie rozwiążesz ani plotami ani oczernianiem Wiary i Kościoła, ani apostazja :] Ale próbuj-próbuj wtedy się przekonasz gdzie jest przyczyna problemu :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 14:50
Arthur Leonard Schawlow
fizyk: nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
“Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie, dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne... Znajduję potrzebę Boga we wszechświecie i swoim własnym życiu... Mamy szczęście, że mamy Biblię a szczególnie Nowy Testament, który mówi nam tak wiele o Bogu w szeroko dostępnych ludzkich kategoriach.”




Charles Hard Townes
fizyk: nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
“Im więcej wiemy o kosmosie i ewolucyjnej biologii, tym bardziej wydają się one niewytłumaczalne bez jakiegoś aspektu [inteligentnego] projektu. A w moim przypadku jest to natchnieniem dla wiary.”




William Phillips
fizyk: nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
“Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać.”

wypowiedź z konferencji, która miała miejsce po ogłoszeniu Phillipsa laureatem nagrody Nobla w dziedzinie fizyki


To tylko nieliczni, o podobnej opinii w świecie współczesnej nam nauki, najwięksi z naukowych sław i myślicieli-geniuszu myśli ludzkiej! Dzisiaj jest już ogrom naukowców, zaprzeczających ewolucji i wciąż ich przybywa!
Myślę, że to powinno już chyba wystarczyć, aby odpowiedzieć tu owo pytanie najczęściej zadawane przez niewierzących tzn.: ”czyż współczesna nauka zasadniczo nie zaprzecza istnieniu Boga Stwórcy?”- nieprawdaż!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
8 stycznia 2016r. o 14:58
misiekELF napisał(a): Konstytucja i Ustawia o gwarancjach wolności sumienia i wyznania jasno określają że organy państwowe winny mieć neutralny stosunek do wyznań i kościołów i kościoły nie powinny być finansowane z pieniędzy podatnika...dopuszcza jednak wyjątki. A takim właśnie "wyjątkiem" jest KK do którego - według danych GUS dot. nie deklaracji wiernych a liczby ochrzczonych - należy tak zdecydowana większość że o reszcie nie warto wspominać.

Panstwo finansuje wszystkie Koscioly i zwiazki wyznaniowe oficjalnie zrejstrowane. Zauwaz, ze ludzie wierzacy placa podatki, z ktorych sa finansowane rowniez partie wrogie Kosciolowi, mordowanie dzieci nienarodzonych, rozne dzendery, spektakle szkalujace wierzacych, oszczercze publikacje i wydawnictwa.
Zachecam Cie do oficjalnej i formalnej apstazji, wtedy liczba wiernych katolikow bedzie mniejsza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
8 stycznia 2016r. o 15:34
~ napisał(a): A gdzie masz jakiś "papierek na bycie w KK"? Właściwie nie ma takiego konkretnego papierka :) Ważniejsze jest to co masz w sobie. I czy czynnie uczestniczysz w życiu wspólnoty Kościoła :)

I w tym kontekście myślisz że apostazja cię uszczęśliwi? Twoich problemów z jedną nauczycielką (...)


Papierek - akt chrztu. Gdzie go mam...? No faktycznie, masz rację - przyznaję nie mam! Zagubił się przy którejś przeprowadzce co nie oznacza że zostałam z KK wypisana. Pewnie że ważniejsze jest to co mam w sobie ale skoro w sercu Jezusa i jego ojca nie mam to czemu mam "statystycznie udawać" w GUS, że jest inaczej?

Apostazja mnie nie uszczęśliwi, bo swoje szczęście parę lat temu już znalazłam, więcej mi nie trzeba. Tłumaczyłam już do czego potrzebna jest apostazja (nie tylko w moim przypadku) i nie ma to nic wspólnego ze szczęściem ani z jedną nauczycielką. Powtarzać kolejny raz się nie będę.

~ napisał(a): Twoich problemów z jedną nauczycielką nie rozwiążesz ani plotami ani oczernianiem Wiary i Kościoła, ani apostazja :] Ale próbuj-próbuj wtedy się przekonasz gdzie jest przyczyna problemu :)

Kolejny raz do znudzenia proszę...o przykłady i cytaty gdzie oczerniłam wiarę czy którykolwiek z kościołów? Odpowiadam atakami na to że ktoś mnie atakuje - ktoś znaczy konkretna osoba z krwi i kości. Jeśli się mylę proszę podać konkretny przykład z moich wypowiedzi.
O "jednej nauczycielce" (znów się powtarzam, ale skoro trzeba) pisałam w kontekście wypowiedzi DP w której była mowa o katechetce, która małemu dziecku powiedziała że jest dzieckiem diabła bo ma kręcone włosy. Jest to dziwne i karygodne, ale wiem że takie rzeczy się zdarzają. Dodam jeszcze (może to Ci pomoże) że akurat moja córka usłyszała że jest nienormalna nie w kontekście wiary (i wcale nie pisałam że tak było) więc w ogóle łączenie tej nauczycielki z moją apostazją jest z Twojej strony co najmniej niezrozumiałe. Potwierdzam po prostu to co napisała DP że takie rzeczy się dzieją...

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 15:42
misiekELF napisał(a):

takie rzeczy się dzieją...


Sam chrzest to zdecydowanie za mało, aby uważać się za Katolika :)

Być może dzieją się, ale tylko z powodu jednostek. Wśród ateistów, czy też przedstawicieli innych wyznań też zdarzają się indywidua. Nie generalizuj więc w kontekście Wiary i Kościoła, wszystko zależne jest od człowieka. Jeżeli będziesz wypowiadać się z umiarem, to też nie będziesz celem daleko idących wniosków :)

powodzenia z apostazją ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 15:42
misiekELF napisał(a):

takie rzeczy się dzieją...


Sam chrzest to zdecydowanie za mało, aby uważać się za Katolika :)

Być może dzieją się, ale tylko z powodu jednostek. Wśród ateistów, czy też przedstawicieli innych wyznań też zdarzają się indywidua. Nie generalizuj więc w kontekście Wiary i Kościoła, wszystko zależne jest od człowieka. Jeżeli będziesz wypowiadać się z umiarem, to też nie będziesz celem daleko idących wniosków :)

powodzenia z apostazją ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
8 stycznia 2016r. o 16:09
gover napisał(a):
misiekELF napisał(a): Konstytucja i Ustawia o gwarancjach wolności sumienia i wyznania jasno określają że organy państwowe winny mieć neutralny stosunek do wyznań i kościołów i kościoły nie powinny być finansowane z pieniędzy podatnika...dopuszcza jednak wyjątki. A takim właśnie "wyjątkiem" jest KK do którego - według danych GUS dot. nie deklaracji wiernych a liczby ochrzczonych - należy tak zdecydowana większość że o reszcie nie warto wspominać.

Panstwo finansuje wszystkie Koscioly i zwiazki wyznaniowe oficjalnie zrejstrowane. Zauwaz, ze ludzie wierzacy placa podatki, z ktorych sa finansowane rowniez partie wrogie Kosciolowi, mordowanie dzieci nienarodzonych, rozne dzendery, spektakle szkalujace wierzacych, oszczercze publikacje i wydawnictwa.
Zachecam Cie do oficjalnej i formalnej apstazji, wtedy liczba wiernych katolikow bedzie mniejsza.



" finansowane są partie wrogie kościołowi , mordowanie dzieci nienarodzonych , różne dzendery , spektakle szkalujące wierzących , oszczercze publikacje i wydawnictwa "

Panie Gover , toż to jakiś koszmar co Pan wypisuje .
Nadinterpretacja użyta na potrzeby rozbuchania histerii przeciw wiernym kosztem ateistów.

Aż strach pomyśleć co by się działo gdyby Polska stała się oficjalnie państwem wyznaniowym .Państwem katolickim.

Ma Pan okazje wypowiedzieć się merytorycznie w zapodanym temacie .
Jak do tej pory nikt po stronie wierzących nie użył wiarygodnych argumentów .Raczej skupiają się na dowiedzeniu że ateiści to ludzie o ograniczonym horyzoncie intelektualnym.
Są tu również próby podważania prawdziwości odkryć skamieniałości prehistorycznych gadów szczególnie zakłamując czas w którym żyły.
Ktoś tu nawet napisał że odkryto szkielety dinozaurów razem z ludzkimi.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
8 stycznia 2016r. o 16:20
Przeciez z podatkow ludzi wierzacych finasowane sa partie Palikota, SLD ...., wrogie Kosciolowi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.