Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

11445
PanM
10 stycznia 2016r. o 17:17
~ napisał(a):
PanM napisał(a):



Ponoć


"Ponoć" to ten argument?

O ewolucji niby naukowo a też można napisać "ponoć" :]


Ewolucja jest procesem który trwa cały czas .

Ze względu na fakt że jest rozciągnięty w czasie przekraczającym wiele pokoleń
trudno niektórym to zrozumieć .
Jednak nawet dla tych istnieją namacalne widoczne dowody.
Są nimi gatunki endemiczne występujące na wyspach które odłączyły się od stałego lądu -- Australia , Tasmania , Madagaskar , oraz jaskinie , zbiorniki wodne nie połączone z innymi oraz kominy termalne.
Ewolucja jest w najprostszym skrócie procesem przygotowawczym danych organizmów to otaczających je warunków.
Inny jest słoń afrykański , inny Indyjski a jeszcze inny żyjący w dżungli.
Ludzie mieszkający na płaskowyżu Peruwiańskim żyją normalnie a inni ledwo tam dyszą.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 18:05
PanM napisał(a):
~ napisał(a):
PanM napisał(a):



Ponoć


"Ponoć" to ten argument?

O ewolucji niby naukowo a też można napisać "ponoć" :]


Ewolucja jest procesem który trwa cały czas .

Ze względu na fakt że jest rozciągnięty w czasie przekraczającym wiele pokoleń
trudno niektórym to zrozumieć .
Jednak nawet dla tych istnieją namacalne widoczne dowody.
Są nimi gatunki endemiczne występujące na wyspach które odłączyły się od stałego lądu -- Australia , Tasmania , Madagaskar , oraz jaskinie , zbiorniki wodne nie połączone z innymi oraz kominy termalne.
Ewolucja jest w najprostszym skrócie procesem przygotowawczym danych organizmów to otaczających je warunków.
Inny jest słoń afrykański , inny Indyjski a jeszcze inny żyjący w dżungli.
Ludzie mieszkający na płaskowyżu Peruwiańskim żyją normalnie a inni ledwo tam dyszą.


przemciu ewolucja nie jest zadnym procesem
kazdy proces ma swoj poczatek, nawet proces sadowy.
to co chcesz wyjasnic to mozna bylo latwiej
np. jak ujrzalem pierwszy raz swiatlo dzienne mialem 59cm teraz ch.. wie dlaczego ale mam wiecej.... mialem byc malpa ale, ze proces ewolicji nie ma poczatku pozostane czlowiekiem, moze moj prawnuk bedzie sloniem indyjskim, do tego czasu musze nieukom boleslawieckim udowodnic jak powstalo zycie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 18:33
Temu co zaliczał się do "nienaczelnych". Może nie bo on ewolucje i tak kojarzy z rewolucją.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
10 stycznia 2016r. o 18:39
fobiak napisał(a):
PanM napisał(a):
~ napisał(a):
PanM napisał(a):



Ponoć


"Ponoć" to ten argument?

O ewolucji niby naukowo a też można napisać "ponoć" :]


Ewolucja jest procesem który trwa cały czas .

Ze względu na fakt że jest rozciągnięty w czasie przekraczającym wiele pokoleń
trudno niektórym to zrozumieć .
Jednak nawet dla tych istnieją namacalne widoczne dowody.
Są nimi gatunki endemiczne występujące na wyspach które odłączyły się od stałego lądu -- Australia , Tasmania , Madagaskar , oraz jaskinie , zbiorniki wodne nie połączone z innymi oraz kominy termalne.
Ewolucja jest w najprostszym skrócie procesem przygotowawczym danych organizmów to otaczających je warunków.
Inny jest słoń afrykański , inny Indyjski a jeszcze inny żyjący w dżungli.
Ludzie mieszkający na płaskowyżu Peruwiańskim żyją normalnie a inni ledwo tam dyszą.


przemciu ewolucja nie jest zadnym procesem
kazdy proces ma swoj poczatek, nawet proces sadowy.
to co chcesz wyjasnic to mozna bylo latwiej
np. jak ujrzalem pierwszy raz swiatlo dzienne mialem 59cm teraz ch.. wie dlaczego ale mam wiecej.... mialem byc malpa ale, ze proces ewolicji nie ma poczatku pozostane czlowiekiem, moze moj prawnuk bedzie sloniem indyjskim, do tego czasu musze nieukom boleslawieckim udowodnic jak powstalo zycie


Do tej pory w tempie bardzo przyśpieszonym udowadnia Pan swoją mocno rozwiniętą ułomność .
W Pana szkole pewnie w tygodniu było 6 lekcji religii a jedna biologii ale akurat w tym czasie służył Pan do mszy.
Myli Pan ewolucję z rewolucją .
PROCES EWOLUCJI ZMIERZA ZAWSZE W KIERUNKU ROZWOJU - DO PRZODU .
Ne pojmuję zatem dlaczego Pan jako jedyny widział się w postaci małpy.

Czekam z nieukrywaną niecierpliwością na Pana wykłady " jak powstało życie "
Jeśli Pana wykłady zakończą się sukcesem pozostaje Panu już tylko beatyfikacja.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 21:36
PanM napisał(a):
~ napisał(a):



Ponoć


"Ponoć" to ten argument?



przemciu, jesli jestes wierzacy to uwierz mi na slowo: ja tego nie wiem.
dlatego nie zakladam gloopich tematow o ktorych nie mam pojecia. u ciebie widac albo to albo to, czyli kto nie jest z nami jest przeciwko nam.
gdybys myslal dopuscibys do wszystkich twoich teorii (2) jeszcze jedna, np: tkanka organiczna mogla sie dostac na ziemie droga kosmiczna a moze kosmici ziemie odwiedzili a moze byly takie warunki, ze pierwsza komorka sama powstala.

ja tego nie wiem ale nie wiedza nie upowaznia mnie do pitolenia bez sensu.

z moja szkola masz troche racji, nauczycielie woleli aby sie raczej konspirowal niz udzielal, gdybym mial biednych rodzicow to do dzisiaj bym siedzial w szkole i to w tej samej klasie. widze, ze niezly z ciebie psychol.

Zmoderowano 10.01.2016 godz.22:41 - powód: error (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
10 stycznia 2016r. o 22:30
fobiak napisał(a):
przemciu, jesli jestes wierzacy to uwierz mi na slowo: ja tego nie wiem.
dlatego nie zakladam gloopich tematow o ktorych nie mam pojecia. u ciebie widac albo to albo to, czyli kto nie jest z nami jest przeciwko nam.
gdybys myslal dopuscibys do wszystkich twoich teorii (2) jeszcze jedna, np: tkanka organiczna mogla sie dostac na ziemie droga kosmiczna a moze kosmici ziemie odwiedzili a moze byly takie warunki, ze pierwsza komorka sama powstala.

ja tego nie wiem ale nie wiedza nie upowaznia mnie do pitolenia bez sensu.
widze, ze niezly z ciebie psychol.
******************************************************************************************************************************

Oj Panie Fobiak , nie mam powodu sądzić że jest Pan przeciw mnie .Przecież to tylko różnica zdań a jakimś tam temacie .
Co do faktu że pierwsze komórki żywe dostały się tu z kosmosu jest pewne , tak jak każda cząstka ziemi.To fakty.
Przypominam że każdy atom z którego się składamy oraz cały wszechświat jest jednostką / cząstką / będącą w nieustającym ruchu * GRAWITACJA
Nie możemy zaprzeczyć że jesteśmy i że otacza nas ogromna ilość różnorodnych form życia.
Te formy na podstawie badań DNA są bardzo ze sobą spokrewnione .W przypadku małp mamy 95 % cech identycznych .Ale dla przykładu z kapustą znacznie mniej .To naukowe dowody że mamy wspólne cechy pierwotne.
Może Pan poszukać w necie kilkudniowe foty zygoty człowieka oraz ryby -- są identyczne.
Niestety jedynym cudem jest doskonałość natury.
Natury która w czasie mrozu sama tworzy piękne kryształki lodu.
W dzisiejszych czasach gdy zaglądamy teleskopami aż 13,5 miliarda lat świetlnych w wszechświat oraz ko kwarków atomu potrafimy już wiele wytłumaczyć.
To oczywiście moje zdanie / oraz tych którzy je podzielają /-- Ale nie mam najmniejszego ani zamiaru ani woli przekonywać o tym kogokolwiek.
Pozostawiam z szacunkiem tych którzy wierzą w prawdę biblijna.
Taki stan był by dla wszystkich bardzo pożądany .Każdy czerpie wiedzę ze źródeł które mu odpowiadają i ok.
Jednak To w co wierzy Pan oraz wierni / różnych wyznań / nie pozostaje w zaciszu ogniska domowego.Trwa ekspansja tej teorii na płaszczyznę życia wspólnotowego / państwa /. Następuje ingerencja / lekcje religii , katecheci , kapelani , szkoły , uczelnie , świątynie - finansowane z budżetu /
Kapłani uczestniczą w niemal wszystkich zdarzeniach świeckiego państwa .
Mówiąc krótko jest to ingerencja kleru w życie społeczeństwa .
Święcone są już nawet policyjne auta .
Czy możliwe jest zaakceptowanie wzajemnej neutralności i poszanowania.?

* ruch cząsteczek - ustaje w temperaturze zera bezwzględnego .

Zmoderowano 10.01.2016 godz.22:43 - powód: error (moderator)

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 23:28
"Z miłości jestem, z miłości a nie z woli Boga" - to mój sąsiad a on wie jak to było.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
10 stycznia 2016r. o 23:31
PanM napisał(a):
Ewolucja jest procesem który trwa cały czas .

Jesteś widzę "znafcom" ewolucji, to mógłbyś się jakoś naukowo odnieść do dowolnego z zamieszczonych linków? Bo jako fan nauki, wiesz zapewne i o takich nietypowych odkryciach?
http://www.sadistic.pl/skamienialy-mlotek-z-london-w-teksasie-vt221687.htm
http://interia360.pl/kultura/artykul/ludzie-i-dinozaury-zyli-razem-czyli-zawilosci-historii,15725
https://archeonova.wordpress.com/rozdzial-06/

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza