Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 23:35
Odkryli też podobno telefon komórkowy sprzed 700 lat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 23:39
zastanawia mnie że coś tak bezcennego dla obecnej cywilizacji dotyka się gołymi łapskami :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
11 stycznia 2016r. o 0:01
qwax_ napisał(a):
PanM napisał(a):
Ewolucja jest procesem który trwa cały czas .

Jesteś widzę "znafcom" ewolucji, to mógłbyś się jakoś naukowo odnieść do dowolnego z zamieszczonych linków? Bo jako fan nauki, wiesz zapewne i o takich nietypowych odkryciach?
http://www.sadistic.pl/skamienialy-mlotek-z-london-w-teksasie-vt221687.htm
http://interia360.pl/kultura/artykul/ludzie-i-dinozaury-zyli-razem-czyli-zawilosci-historii,15725
https://archeonova.wordpress.com/rozdzial-06/


Nie czuję potrzeby odpowiadania komuś kto zwraca się do mnie pogardliwie " znafca " -- Nie mam ochoty do rana studiować Pana linków .
Pozostawię je Panu i Panu podobnym aby zaprzątał swoje rozterki.
Miłej lektury.W myśl demokracji i wolności wiary proszę sobie z nich wyciągać dowolne wnioski.
Dobrej nocy .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~na stos go niezalogowany
11 stycznia 2016r. o 6:22
PanM napisał(a):
fobiak napisał(a):

przemciu, jesli jestes wierzacy to uwierz mi na slowo: ja tego nie wiem.
dlatego nie zakladam gloopich tematow o ktorych nie mam pojecia. u ciebie widac albo to albo to, czyli kto nie jest z nami jest przeciwko nam.
gdybys myslal dopuscibys do wszystkich twoich teorii (2) jeszcze jedna, np: tkanka organiczna mogla sie dostac na ziemie droga kosmiczna a moze kosmici ziemie odwiedzili a moze byly takie warunki, ze pierwsza komorka sama powstala.

ja tego nie wiem ale nie wiedza nie upowaznia mnie do pitolenia bez sensu.
widze, ze niezly z ciebie psychol.

******************************************************************************************************************************

Oj Panie Fobiak , nie mam powodu sądzić że jest Pan przeciw mnie .Przecież to tylko różnica zdań a jakimś tam temacie .
Co do faktu że pierwsze komórki żywe dostały się tu z kosmosu jest pewne , tak jak każda cząstka ziemi.To fakty.
Przypominam że każdy atom z którego się składamy oraz cały wszechświat jest jednostką / cząstką / będącą w nieustającym ruchu * GRAWITACJA
Nie możemy zaprzeczyć że jesteśmy i że otacza nas ogromna ilość różnorodnych form życia.
Te formy na podstawie badań DNA są bardzo ze sobą spokrewnione .W przypadku małp mamy 95 % cech identycznych .Ale dla przykładu z kapustą znacznie mniej .To naukowe dowody że mamy wspólne cechy pierwotne.
Może Pan poszukać w necie kilkudniowe foty zygoty człowieka oraz ryby -- są identyczne.
Niestety jedynym cudem jest doskonałość natury.
Natury która w czasie mrozu sama tworzy piękne kryształki lodu.
W dzisiejszych czasach gdy zaglądamy teleskopami aż 13,5 miliarda lat świetlnych w wszechświat oraz ko kwarków atomu potrafimy już wiele wytłumaczyć.
To oczywiście moje zdanie / oraz tych którzy je podzielają /-- Ale nie mam najmniejszego ani zamiaru ani woli przekonywać o tym kogokolwiek.
Pozostawiam z szacunkiem tych którzy wierzą w prawdę biblijna.
Taki stan był by dla wszystkich bardzo pożądany .Każdy czerpie wiedzę ze źródeł które mu odpowiadają i ok.
Jednak To w co wierzy Pan oraz wierni / różnych wyznań / nie pozostaje w zaciszu ogniska domowego.Trwa ekspansja tej teorii na płaszczyznę życia wspólnotowego / państwa /. Następuje ingerencja / lekcje religii , katecheci , kapelani , szkoły , uczelnie , świątynie - finansowane z budżetu /
Kapłani uczestniczą w niemal wszystkich zdarzeniach świeckiego państwa .
Mówiąc krótko jest to ingerencja kleru w życie społeczeństwa .
Święcone są już nawet policyjne auta .
Czy możliwe jest zaakceptowanie wzajemnej neutralności i poszanowania.?

* ruch cząsteczek - ustaje w temperaturze zera bezwzględnego .Zmoderowano 10.01.2016 godz.22:43 - powód: error (moderator)


Marnie skończy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
11 stycznia 2016r. o 6:36
''święcenie aut policyjnych'' to ''pikuś ...
''święci'' się również ''kałaszki'' i im pochodne ''zabaweczki''

na ale nikt nie zaprzeczy że ''bóg kule nosi'' :D
''poświęcone'' :D :D


''gott mit uns''

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
11 stycznia 2016r. o 7:37
PanM napisał(a):
Nie czuję potrzeby odpowiadania komuś kto zwraca się do mnie pogardliwie " znafca " -- Nie mam ochoty do rana studiować Pana linków .

Faktycznie - obraza z najwyższej półki...
Prawda jest taka, że myślisz, że pozjadałes wszystkie rozumy - zakładasz nowe tematy, moralizujesz, dzielisz sie z innymi swoją "wiedzą", a tak naprawdę "nauczyłeś" sie kilku bzdur i powtarzasz to jak mantrę...
Masz racje nie czytaj tego (prosiłem zresztą o skomentowanie dowolnego linku, a nie wszystkich) - przeciez ty wiesz juz wszysko o "nauce" i mógłbys tych herezji zwyczajnie nie zrozumieć...

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 stycznia 2016r. o 7:49
PanM napisał(a):

Nie możemy zaprzeczyć że jesteśmy i że otacza nas ogromna ilość różnorodnych form życia.
Te formy na podstawie badań DNA są bardzo ze sobą spokrewnione .W przypadku małp mamy 95 % cech identycznych .Ale dla przykładu z kapustą znacznie mniej .To naukowe dowody że mamy wspólne cechy pierwotne.
Może Pan poszukać w necie kilkudniowe foty zygoty człowieka oraz ryby -- są identyczne.


Drogi Panie wywód godny podziwu, tym bardziej że w ten sposób sam sobie zaprzeczasz.

Jak to się stało, że w znanym nam wszechświecie nie ma drugiej takiej planety z tak różnorodną obfitością życia? Wypowiedzi części naukowców brzmią jednoznacznie, że bogactwo życia na ziemi, skumulowanie niezliczonych form życia "wygląda rzeczywiście na cud".

Jak to się stało i kiedy, jeżeli tak wiele nas łączy z kapustą, to nie jest Pan kapustą? a może Pan jest? W którym momencie i dlaczego człowiek zyskał świadomość, oraz tak głębokie uduchowienie niedostępne innym gatunkom? Czym jest poczęcie, i jak to możliwe, że z jednej prostej komórki powstaje tak skomplikowany organizm człowieka?

PanM napisał(a):
Kapłani uczestniczą w niemal wszystkich zdarzeniach świeckiego państwa .


już? a może od zarania chrześcijaństwa tak jest?

PanM napisał(a):
Czy możliwe jest zaakceptowanie wzajemnej neutralności i poszanowania.?


W takim razie ja proszę Pana o poszanowanie mojej wiary i o powstrzymanie się od publikowania obraźliwych dla mnie osobiście bezsensownych kpiarskich obrazeczków. :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 stycznia 2016r. o 7:51
falco napisał(a):



''gott mit uns''


Ledwo pleciuga wstanie a już plecie plota od samego rana co mu ślina na język przyniesie :/

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA CER-FAR zaprasza