Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
500 plus na każdą puszkę WOŚP
~Tomka niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 21:28
Czy państwo uważają,że 500 zł. na m-c na dziecko to jest dużo. Wystarczy, że choćby na buty syna zimowe wydałam ok. 200-300 zł (2 pary, gdyby jedne przemokły, bo mu akurat w tym sezonie dużo noga urosła), kurtka ok.100 lub nieco więcej, jeszcze córka , która również potrzebuje odzieży i innych rzeczy potrzebnych np.do szkoły. Wyprawić dwoje do szkoły to np . koszt książek w granicach 300- 400 zł. , gdzie reszta? Nie jesteśmy rodziną patologiczną, pracujemy oboje, i wydatki opierają sie na tym , co potrzebne. A wielu "żyłuje"
mi 500 zł. , które dla mnie wiele znaczy, i jest możliwością wzmocnienie budżetu domowego. A kogo to obchodzi na co ja to wydam, czy odłożę? Mało rodzi się dzieci w Polsce, więcej nas umiera, jak chcecie zachęcić młode kobiety, by rodziły dzieci. W Niemczech, W Anglii. Dlaczego muszę kalkulować , czy urodzić jeszcze jedno dziecko, bo się boję, czy mi wystarczy na utrzymanie.Okrutni jesteście, i tyle.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 21:33
Żeby komuś dać 500 innemu trzeba zabrać 700 - "Korwin"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zofja niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 21:43
Te 500+, wiek emerytalny60/65, kwota wolna od pod.,to będzie albo i nie będzie. Na razie jest TK,służby spec.SC,ust o prok,.ust o mediach itp.To na co ludzie czekają, bo im obiecano leży gdzieś w szufladach. A podobno wszystko mieli przygotowane w niebieskiej teczce i miało być tak pięknie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 21:44
Pannazdzieckiem napisał(a): Zmoderowano 10.01.2016 godz.21:13 - powód: Brak kultury. Wypowiedzi obrażające innych dyskutujących będą usuwane. (moderator)


No to jedną ... przynajmniej, przeoczyłeś Techniczny. Wychodzi mi na to , że Techniczny z Bolca ma tyle z obiektywizmem wspólnego , co ja z Episkopatem. Kazimierz wdałeś się w ogólnokrajowy ton ścierwomediów jaki to Pis jest be , a Jurek wspaniały , bo raz w roku kręci na parędziesiąt baniek. Pragnę Wam donieść Drodzy Czytelnicy , że zyski zachodnich instytucji finansowych w Polsce liczone są w miliardach , a naszym rodzimym kloszardom nawet śmietniki pozamykali likwidując jedyne źródło dochodu ze sprzedaży puszek po piwie. Sam mam dwójkę dzieci i wiem ile kosztują. Na pięćset plus nie liczę , bo daje radę , ale te młode matki bez perspektyw ... szczególnie samotne , może mają pracować po dwanaście godzin , jednocześnie opiekując się dziećmi ? Czas najwyższy aby neoliberalizm w tym nieszczęśliwym kraju zdechł śmiercią naturalną .

Tak nam dopomóż Bóg.

Dobranoc ... obiektywny Techniczny :D

Zmoderowano 10.01.2016 godz.21:47 - powód: Poprawione imię. (moderator)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 21:50
~zofja napisał(a): Te 500+, wiek emerytalny60/65, kwota wolna od pod.,to będzie albo i nie będzie. Na razie jest TK,służby spec.SC,ust o prok,.ust o mediach itp.To na co ludzie czekają, bo im obiecano leży gdzieś w szufladach. A podobno wszystko mieli przygotowane w niebieskiej teczce i miało być tak pięknie...
:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 22:34
~zofja napisał(a): Te 500+, wiek emerytalny60/65, kwota wolna od pod.,to będzie albo i nie będzie. Na razie jest TK,służby spec.SC,ust o prok,.ust o mediach itp.To na co ludzie czekają, bo im obiecano leży gdzieś w szufladach. A podobno wszystko mieli przygotowane w niebieskiej teczce i miało być tak pięknie...



No właśnie obiecanki cacanki. Jak nie będzie konkretnej ustawy to sobie można gadać do woli :D

Ja mam 3- jkę wg państwa to już rodzina wielodzietna :D ale wg teorii bo pracujemy obydwoje na swoje dzieci , żeby zaspokoić podstawowe potrzeby.Nie uważam się za patologię , rodzinnego w życiu nie pobieraliśmy.Nie korzystaliśmy nigdy z mop-su jedyne co dostaję od państwa to ulga na dzieci z zeznania podatkowego :d
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 22:59
~Don napisał(a): U nas wójt wydał po 500 zł. z naszego gminnego budżetu gminnego, dla swoich wyborców, tj. jest pracowników budżetówki.

Więc powiedz mi Pan Kazimierz, czy tak się godzi żeby ludzie, którzy zarabiają po 1300 zł. składali się na święta dla urzędników państwowych? Podkreślam, że średnia płaca tychże urzędników wynosi 5 tys. zł.

Więc co jest grane?

Wracając do tematu: 500zł. plus.
Jestem za przyznaniem ludziom 500 zł na każde dziecko, bo to nakręca gospodarkę, a tym ludziom, ......

Nakręca gospodarkę - większej bzdury nie słyszałam - podniesienie podatków nakręca gospodarkę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 23:21
~@ napisał(a): Największy szacun dla tych którzy nie wrzucili do puszki. Dzisiaj stać na to nielicznych.


tylko co nadal w zamian ? bogate miasto Lubin na miedzi i złocie a Jurek musi przywozić sprzęt.

[img=1452464468_im7kvza.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.