Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
500 plus na każdą puszkę WOŚP
1
emem
10 stycznia 2016r. o 13:43
ojciec napisał(a): A co mam powiedzieć mojemu pierwszemu dziecku? Że jest gorsze i nie ma kasy od państwa dla niego bo urodziło się jako pierwsze?


Ojciec to proste. Ten program nie ma byc programem pomocowym, nie ma nikomu pomoc poza partia rzadzaca. Jest to typowy populizm, ze niby costam dobrym dajemy, a zlym zabieramy. W rzeczywistosci nikt nigdy nie sprawdzi na ile ten program sie powiodl i np. pozytywnie wplynal na demografie.
Na pewno - jesli bedzie wymagal wprowadzania kolejnych danin, zeby moc go sfinansowac - odczuja to pracodawcy, a pozniej i pracownicy. Mozliwe, ze beda likwidacje stanowisk w malych firmach handlowych, zeby firme bylo stac na dodatkowe obciazenia. Czas pokaze, ale doswiadczenie pokazuje, ze rozdawnictwo do niczego dobrego nie prowadzi.


Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 13:43
mir.ko napisał(a): lepsze by było 250 zł na każde dziecko :)Dopisane 10.01.2016r. o godz. 13:15:albo 300-350 zł , znając statystyki łatwo mogli wyliczyć


statystycznie małżeństwa zazwyczaj na jedno dziecko decydują się bez zachęty chcą mieć potomka a i wychowanie jednego dziecka jest łatwiejsze i na obecną kieszeń

problem pojawia się przy drugim i kolejnych dzieciach więc zamysł aby dał efekt jest właśnie celowany w rodziny wielodzietne a suma 500 zł jest znaczna i myślę że zachęcająca :)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Elniuniek niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 13:46
Dlaczego w Niemczech są zasiłki nawet na polskie dzieci? Przeca tam PiS nie rządzi. Wytłumaczcie to
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 13:53
A na koncie Orkiestry jest już 6 milionów złotych!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 13:54
~jaaa napisał(a):
~Don napisał(a): Dla mnie, to PiS robi to co należy i czekam na następne kroki. :) Zmoderowano 10.01.2016 godz.10:44 - powód: Usunięte zbędne cytowanie i off-topic. (moderator)

zgadzam się z Tobą :) w końcu coś robią w tym Państwie,a żal tyłek ściska tym co nie dostaną tych pieniędzy dlatego tak buczą... PO nic ale to nic nie zrobiło,nie przypominam sobie i wszyscy płaczą..pytam za czym????czy tak dobrze było gdy nic nie robili???!! w czym niby pomogli??!!
Oj,oj i Ty będziesz płakał,moje słowo..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7878
#ojciec nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 13:55
emem napisał(a): Ojciec to proste. Ten program nie ma byc programem pomocowym, nie ma nikomu pomoc poza partia rzadzaca. Jest to typowy populizm, ze niby costam dobrym dajemy, a zlym zabieramy. W rzeczywistosci nikt nigdy nie sprawdzi na ile ten program sie powiodl i np. pozytywnie wplynal na demografie.
Na pewno - jesli bedzie wymagal wprowadzania kolejnych danin, zeby moc go sfinansowac - odczuja to pracodawcy, a pozniej i pracownicy. Mozliwe, ze beda likwidacje stanowisk w malych firmach handlowych, zeby firme bylo stac na dodatkowe obciazenia. Czas pokaze, ale doswiadczenie pokazuje, ze rozdawnictwo do niczego dobrego nie prowadzi.

Emem...ja o tym wiem, dlatego moje pytanie to w sumie retoryczne pytanie. Ale i tak jak się patrzy na to z boku, to pierwsze dzieci w rodzinie są w ten sposób dyskryminowane. Do tego dochodzi spojrzenie jeszcze z innej strony: Możnaby podać Ministra o takową dyskryminację...bo wszystkie dzieci są równe, nawet w/g naszej konstytucji każdy jest równy i nalezy się każdemu to samo.



Zmoderowano 10.01.2016 godz.14:01 - powód: poprawione cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 13:59
emem napisał(a):
Ojciec to proste. Ten program nie ma byc programem pomocowym, nie ma nikomu pomoc poza partia rzadzaca. Jest to typowy populizm,


jaki populizm? pieniądze trafią do rodzin wielodzietnych i do dzieci! To żaden populizm :]

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
10 stycznia 2016r. o 14:02
~ napisał(a): jaki populizm? pieniądze trafią do rodzin wielodzietnych i do dzieci! To żaden populizm :]


Do rodzin moze i tak, ale czy do dzieci... to jest wlasnie dyskusyjne :-)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie