Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
500 plus na każdą puszkę WOŚP
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 14:07
To wcale nie jest dyskusyjne :) bo niby co ty tutaj sugerujesz? :] Że rodzice dwójki-trójki dzieci są nieodpowiedzialni i nie nadają się do redysponowania tych sum? na książki, zeszyty, żywność? :D

Zmoderowano 10.01.2016 godz.14:11 - powód: usunięte zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 14:11
~Elniuniek napisał(a): Dlaczego w Niemczech są zasiłki nawet na polskie dzieci? Przeca tam PiS nie rządzi. Wytłumaczcie to


W Niemczech, Szwecji, Norwegii, Anglii a nawet w Czechach :)

Problem polega na tym, że niektórym nie pasuje wszystko co robi PIS :] dzieci nie są dla nich wcale ważne, tylko ich antypatie polityczne :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Elniuniek niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 14:11
emem napisał(a):
~ napisał(a): jaki populizm? pieniądze trafią do rodzin wielodzietnych i do dzieci! To żaden populizm :]


Do rodzin moze i tak, ale czy do dzieci... to jest wlasnie dyskusyjne :-)
czyli zakładasz, że rodzice chcą źle dla swoich dzieci. Napiszesz każdą bzdurę tylko żeby udowodnić swoje tezy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 14:16
emem napisał(a):
~ napisał(a): jaki populizm? pieniądze trafią do rodzin wielodzietnych i do dzieci! To żaden populizm :]


Do rodzin moze i tak, ale czy do dzieci... to jest wlasnie dyskusyjne :-)


ale w czym problem, najlepiej co miesiac skladać faktury na co wydało się te pieniądze i problem z głowy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
10 stycznia 2016r. o 14:17
~ napisał(a): To wcale nie jest dyskusyjne :) bo niby co ty tutaj sugerujesz? :] Że rodzice dwójki-trójki dzieci są nieodpowiedzialni i nie nadają się do redysponowania tych sum? na książki, zeszyty, żywność? :D


Program słusznie zakłada, że rodzice przeznacza pieniadze na dzieci. Jak będzie tego nie wiem, ale doswiadczenie mowi inaczej. Zreszta jest takie powiedzonko "Polak potrafi" (w domysle: obejsc ustalone reguly). Rownie dobrze moga redysponowac te sumy na piwko, wodeczke, konsole czy mandat za przekroczenie predkosci. To jest jest wlasnie wielka wada tego programu - rozdawnictwo. Lepsza opcja bylaby korekta istniejace systemu i np. sfinansowanie bezplatnych obiadow, biletow do kina i teatru, biletow na basen itd.
Zreszta mozna popatrzec na sama WOSP - niby w systemi opieki zdrowotnej jest tyle kasy, ale sprzetu nowego nie widac - poza tym, na ktory zbiera WOSP - ale WOSP mowi KONKRETNIE na co zbiera i za zebrane pieniadze kupuje te konkretne rzeczy.

Do kompletu brakuje jeszcze wprowadzenia 70-75% podatku dochodowego dla tych co najwiecej pracuja, najwiecej zarabiaja i ponosza najwieksza odpowiedzialnosc, zeby zorganizowac miejsca pracy dla innych.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ja niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 14:21
Jestem zwolennikiem 500+, ale niepokoi mnie że mam kilkoro znajomych z dziećmi którzy nie radzą sobie naszej rzeczywistości ,a mają zobowiązania u komorników (gaz ,prąd czynsze).Oby nie przypadły te pieniądze tej instytucji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 14:28
emem napisał(a): rozdawnictwo


A więc właśnie zakładasz że rodzice są nieodpowiedzialni? to przykre
:] Wolałbyś rozdzielać po kromeczce, a obiadki na papierowych talerzach? I wciskanie dzieciom że są gorsi, a rodzice sobie nie radzą? i rozdawnictwo centralne przez pomoc społeczną? To jest twoja metoda na demografię?

ja mam jednak inne zdanie :) warto zaufać rodzicom oni najlepiej wiedzą co potrzebują ich dzieci, i to przecież oni podejmują decyzję o tym ile chcą mieć dzieci na ile mogą sobie pozwolić.

Może masz jeszcze pomysł jak zabrać rodzicom becikowe? :)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 14:39
Ostatnio rząd dał Ukrainie 4 miliardy zł.
Zbierajcie na dzieci razem z WOŚP :D

Problem Kazimierza jest taki że każdy pracujący daje na służbę zdrowia i to więcej niż 500 zł rocznie a chorować nie może bo go z roboty wywalą.
Przekonuje nas redaktor że bezrobocie mamy niskie, a więc na służbę zdrowia trafia jeszcze więcej pieniędzy niż 2 lata temu a ludzie ich przecież w całości nie wykorzystuja.
Sam płacę składki a poszedłem do przychodni dwa razy w tamtym roku.
Pani lekarka straciła na mnie może ze 40 minut i zniszczyła dwa patyczki do sprawdzania gardła.
Poszedł jeszcze prąd do żarówki bo w gabinecie świeciło się światło, prąd do laptopa bo miała laptopa do recept wypisania i umyła ręce.
No i to wszystko kosztowało mnie tyle ile składki roczne na NFZ :D

A takich pracujących/chorujących jest w Polsce dziesiątki tysięcy.
Gdybyś nawet wrzucił 1000 zł plus do puszki to służba zdrowia będzie biedna.
A to że pan się nie zgadza z rozdawnictwem pieniędzy już wiem, bo podoba się redakcji sprowadzanie muzułmanów.
Tutaj rozdawnictwo już wam się podoba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza