Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ustawa 500 + pierwszy krok w złą stronę

~ niezalogowany
3 lutego 2016r. o 5:32
wszytko rozbija się o zadrukowane papierki zwane pieniądzem,rozumiem może zabraknąć zboża gdy by w jakimś roku był kataklizm i nie urodzaj,może zabraknąć np. węgla gdy już wszystki wykopiemy z ziemi ,ale zadrukowanych papierków
żeby brakowało ?,wystarczy usunąć art.220 ust. 2 z konstytucji i po kłopocie.I nie piszcieie mi w odpowedzi farmazonów o
inflacji ,braku kontroli podaży pieniądza itd.Zbyt długo interesuję się ekonomią aby się nabierać na argumenty dla gawiedzi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zorro niezalogowany
3 lutego 2016r. o 5:40
~ napisał(a): wszytko rozbija się o zadrukowane papierki zwane pieniądzem,rozumiem może zabraknąć zboża gdy by w jakimś roku był kataklizm i nie urodzaj,może zabraknąć np. węgla gdy już wszystki wykopiemy z ziemi ,ale zadrukowanych papierków
żeby brakowało ?,wystarczy usunąć art.220 ust. 2 z konstytucji i po kłopocie.I nie piszcieie mi w odpowedzi farmazonów o
inflacji ,braku kontroli podaży pieniądza itd.Zbyt długo interesuję się ekonomią aby się nabierać na argumenty dla gawiedzi


Z tej strony gawiedź. Nie wolno zmieniać konstytucji. Stop. Tak powiedział Petru. Stop. Pieniądza przybywa o około 8-9% rocznie w Polsce (podaż M3). Realna inflacja wynosi około 5-6%. Stop. Wypłata 500 zeta nie zwiększy inflacji. Stop. Ja zwiększa kreacja pieniądza w postaci kredytów przez banki. Stop. 500 zeta weźmiemy z chęcią. Stop.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
3 lutego 2016r. o 6:15
~janek napisał(a):
k1p napisał(a): Ciekawi mnie jedno: dlaczego najwięcej w temacie mają do powiedzenia ci, którym się te pięć stów nie należy??
W ogóle, dlaczego temat wywołuje tyle kontrowersji? Przecież to kropla w morzu potrzeb małego dziecka. A większego, to już kropla w oceanie.
Swoją drogą, ile osób wie, że od 1 stycznia tego roku każdemu z rodziców, których dziecko nie skończyło roku życia należy się 1000 zł miesięcznie zasiłku rodzicielskiego niezależnie od dochodów?? 500+ odwróciło uwagę od realnej pomocy.
chyba kolego nie dla kazdego ten zasilek 1000zl, gdzies dzwoni ale nie wiadomo w ktorym Kościele

Temat nie o tym, dlatego go nie rozwijałam. Doskonale wiem, dla kogo ten zasiłek. 500+ też przecież nie dla wszystkich. Cytując klasyka: "jeszcze się nie urodził, taki, który by wszystkim dogodził"
Nie, żebym broniła rządzących, daleko mi do tego. Zresztą niewiele interesuję się polityką. Ale jakieś zasady musiały być przyjęte. Zawsze znajdzie się część osób, która jest lekko powyżej kryterium dochodowego, której pieniążki należeć się nie będą. Czy to będzie 800 zł, 1800 zł, czy 18000 zł. I ta część osób będzie narzekać, że przywilej ich ominął.
Od siebie dodam, że uczciwiej byłoby, gdyby dochód na osobę był liczony po odjęciu wszelkich, stałych miesięcznych opłat. Takich jak np. czynsz za mieszkanie, prąd, gaz... Bo wtedy dopiero wiadomo, ile realnie zostaje w kieszeni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 lutego 2016r. o 6:36
Konstytucja mówi że jesteśmy wszyscy równi. Więc dlaczego nie wszystkie dzieci dostaną 500. To jesteśmy równi czy nie. Bo może konstytucja nie jest potrzebna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
3 lutego 2016r. o 6:37
poszedłem do wniosku że nie będę "walczył" o te pięć setek... :D

poświęce się dawaniu i czerpniu przyjemności z tego co inni chcą przekuć na "papierki" ;)

decyzja nieodwołalna :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 lutego 2016r. o 9:25
Dobra najwięcej do powiedzenia mają bez dzieci albo właśnie z 1 dzieckiem.
Ze dziecko do kina nie pojdzie itd.


Prosta kalkulacja 1 dziecko kosztuje mniej niż więcej dzieci i chyba każdy o tym wie.
Jest jakaś realna szansa na pomoc . Tak ja też jestem niedowiarkiem , nie głosowałam na PiS.
Ale wmawianie dziecku , że nie pójdziesz bo nie masz rodzeństwa itd. to jest tylko złość rodziców na to , że ci co mają więcej dostaną.
Mój najstarszy też nie dostanie i czy on pyta o to , a wcale nie . dziecko nawet nie ma pojęcia , że takie coś będzie.

Co w moim przypadku się zmieni kiedy dostanę na 2 dzieci z 3 .
Nawet prosta rzecz, nie będę musiała odkładać pieniedzy , żeby kupić odrazu całej 3 jce buty , kurtki na zimę . Ja tu nie mówie o butach za 500zł bo bez przesady jeszcze na głowę nie upadłam.
Ale kupując 3 kurtki, 3 pary butów, szaliki , czapki prawie 1000zł leci.



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 lutego 2016r. o 9:36
~ napisał(a): wszytko rozbija się o zadrukowane papierki zwane pieniądzem,rozumiem może zabraknąć zboża gdy by w jakimś roku był kataklizm i nie urodzaj,może zabraknąć np. węgla gdy już wszystki wykopiemy z ziemi ,ale zadrukowanych papierków
żeby brakowało ?,wystarczy usunąć art.220 ust. 2 z konstytucji i po kłopocie.I nie piszcieie mi w odpowedzi farmazonów o
inflacji ,braku kontroli podaży pieniądza itd.Zbyt długo interesuję się ekonomią aby się nabierać na argumenty dla gawiedzi


Amen. Miłego :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
3 lutego 2016r. o 12:52
~ napisał(a): Konstytucja mówi że jesteśmy wszyscy równi. Więc dlaczego nie wszystkie dzieci dostaną 500. To jesteśmy równi czy nie. Bo może konstytucja nie jest potrzebna.


PiS wygrał i zrobi odpowiednią konstytucję .Zrówna was równo przy ziemi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.