Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA CER-FAR zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

2900
#falco nieaktywny
8 marca 2017r. o 20:58
jak to?
polityka i kościół to od wieków jedno :D

i niech tu żaden ''katol'' nie pierdzieli że to nieprawda

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
8 marca 2017r. o 21:10
~~Pankracy napisał(a): U mnie na wsi nikt tego nie zna. Ale miasto to miasto. I na mszy postęp;)


Tak właśnie myślałam, że nie bardzo masz pojęcie pisząc cokolwiek o Kościele katolickim. My wierzymy w Chrystusa, Ty też, ja nie wyśmiewam Waszych obrzędów religijnych, Ty nie wiem dlaczego czujesz taką potrzebę.

PS Wybierz się do Guadalupe i nazwij tam Maryję "bałwanem" zobaczysz jak zareagują Meksykanie : ).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
8 marca 2017r. o 21:11
~~Pankracy napisał(a): Znam bardzo wielu katolików wyborców PO, PSL czy Kukiz. Katolik nie równa się wyborca czy sympatyk PiS.

Wiem, że to nie jest odpowiedź na pytanie, ale polityka mnie ostatnio w ogóle nie interesuje.


Szkoda , gdyż najczęściej to właśnie grupa nie biorąca udziału w wyborach pozwala na nierządy szaleńców.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
8 marca 2017r. o 21:24
(...)''Kiedy w 1521 roku Hernán Cortés wraz ze swoimi żołnierzami, przy wsparciu wojowników tlaxcaltecas, ostatecznie pokonał Imperium Azteckie, wiadomym się stało, że ich świat polityczny, religijny ale i kulturowy upadł całkowicie. A jeżeli dodać by ilość cierpienia zadanego przez „nowych panów” przychodzących z zewnątrz, którzy zmuszali do ciężkiej i katorżniczej pracy, załamanie dotychczasowej wizji Indiańskiej było całkowite.

W tej oto perspektywie, kiedy bogowie Indian zostali zniszczeni, pojawia się oferta samej Maryi. I jak to mówi Antonio Valeriano opisując objawienia się Matki Bożej z Guadalupe „Szlachetna Pani” wysuwa się na przód, w delikatny sposób, i nie nachalnie tłumaczy, że wprawdzie ich dotychczasowi bożkowie materialni zostali zniszczeni, ale Bóg w którego wierzą nadal trwa niezmienny, a „ona przynosi im pełniejsze poznanie tego samego Boga: [który] jest Dawcą życia, jest Stwórcą człowieka, jest Władcą tego co bliskie i tego co dalekie, i nade wszystko jest najprawdziwszym Bogiem, jest Ojcem, który zrodził Syna – Jezusa Chrystusa – Boga samego i jedynego, który nas zbawia, którego ona jest Matką”.

Kiedy 12 grudnia 1531 roku Juan Diego rozwinął swój płaszcz przed Juanem de Zumárraga, biskupowi wydawało się, że widzi obraz namalowany w stylu hiszpańskim, ale Indianie od razu zrozumieli i zdołali odczytać przekaz, bo przecież dla nich, przedstawiony wizerunek był bardzo czytelny. Nie potrzebowali dodatkowej interpretacji, wszystko było jasne, gdyż ujęte zgodnie z kodeksem Azteckim. Poprzez glify, znaki, kolory i symbole ich kultury, zawarte były mity kosmogoniczne i teogoniczne.

Różowa tunika, w której odczytuje się świt słońca, jest kolorem Tonatiuh albo też zwanym inaczej Yestlaquenqui Boga-Słońca. Przez Juana Diego ten kolor został odczytany natychmiast – kolor krwi, która codziennie była ofiarowana przez Azteków, aby podtrzymać Słońce przy życiu, i tak oto utrzymać wszystkie istoty żywe. Promienie słoneczne, które ją otaczają, wskazują, że „Szlachetna Pani” za przyczyną Słońca jest w ciąży.(...)''



czyli nie za sprawą ''ducha świętego '' tylko ''boga słońca''
i zrozum te religijne ''zakrętasy'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ed niezalogowany
8 marca 2017r. o 22:06
Tu niema co rozumieć, trza to olać i budować fundamencie rozsądku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~tylda niezalogowany
8 marca 2017r. o 22:33
Raduli beznadziejnie wyglądał w długich kudłach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
8 marca 2017r. o 23:05
kc napisał(a):
Tak właśnie myślałam, że nie bardzo masz pojęcie pisząc cokolwiek o Kościele katolickim. My wierzymy w Chrystusa, Ty też, ja nie wyśmiewam Waszych obrzędów religijnych, Ty nie wiem dlaczego czujesz taką potrzebę.



Nie ma żadnych naszych obrzędów religijnych. I w rozumieniu tego właśnie leży problem. Jezus nie nakazał żadnych obrzędów. Żadnych. Wieczerza Pańska jest przypomnieniem zawarcia nowego przymierza i przypomnieniem o Jego śmierci i zmartwychwstaniu - powiedział "to czyńcie". Spożywam więc chleb i wino, bo tak nakazał. W kk nie czynicie nawet tej jednej rzeczy, którą czynić nakazał.

Piszę o nędzy większości dogmatów i tradycji kk, bo znam je wszystkie - bo byłem w kk całe życie - do niedawna. Podam tylko kilka przykładów:

1. Chrzest - przyjmuje go człowiek świadomie, po nawróceniu (czyli odwróceniu się od grzechu) i uwierzeniu w Jezusa. W kk - nawrócenie niemowlęcia? Wyznanie wiary niemowlęcia?
2. Bierzmowanie - w czasie chrztu, ale tego prawdziwego, otrzymujesz odpuszczenie grzechów i otrzymujesz Ducha Świętego. W kk przyjeżdża biskup, dotyka nastolatka ręką i rzekomo udziela mu Ducha Świętego. Nastolatek może nie wierzyć w Boga, ale to nieważne. Czyżby?
3. Spowiedź - pojęcie znane tylko w kk. Według Biblii w czasie chrztu (po nawróceniu i uwierzeniu w Jezusa, a więc nie chodzi o niemowlaka) Bóg odpuszcza ci wszystkie grzechy - przeszłe i przyszłe. W kk musisz co chwilę biegać do księdza, który rzekomo odpuszcza grzechy.
4. Wypominki, odpusty. Jak się nie śmiać. Ksiądz za parę złotych ma moc ulżyć duszy bedącej rzekomo w czyśćcu, który istnieje także tylko według kk. A cóż to za moc?
5. Komunia. Pisałem o pamiątce wieczerzy. Dlaczego oprócz spożycia substytutu chleba, a więc opłatka, nie pije sie wina?
6. Kościoły. Czy poda ktoś jeden cytat w Biblii, w którym Jezus polecił budowanie jakichkolwiek budynków do odbywania jakichkolwiek obrzędów religijnych?
7. Biskupi, którzy muszą mieć żony i doświadczenie w zarządzaniu domem i rodziną, a są kawalerami.
8. Papież - rzekomo sukcesor Piotra. Nawet szkoda czasu na komentowanie...
9. Msza święta, modlitwy do świętych o wstawiennictwo. Gdzie w Biblii jest namiastka jakiejkolwiek liturgii? Jest tylko wieczerza Pańska - w domach wiernych. Msza jest wyrazem ludzkiej potrzeby uprawiania kultu religijnego.
10. Całowanie figurek, różańców, pokłony przed obrazami, choć Biblia tego wyraźnie zakazuje.
11. Maryja. O tym już było. Ale przy tym są pielgrzymki, procesje.

To tylko zajawki wszystkich niezgodnych ze Słowem Bożym tradycji ludzkich wymyślonych przez kk. Nauka kk to katechizmy i encykliki połączone z ludowymi zwyczajami.

To prawda - wszyscy wierzymy w Jezusa. Mój Jezus siedzi po prawicy Ojca w niebie. W kk Jezus leży w żłóbku, siedzi na kolanach Maryi lub wisi na krzyżu. Dla mnie Jezus zniósł prawo Mojżesza i uwolnił mnie od przekleństwa zakonu (prawa), ale w kk przykazania mojżeszowe i przekleństwa za ich łamanie nadal obowiązują - uczy się niektórych z nich dzieci na religii.

KK głosi nie tylko ewangelię piszczącej biedy dla wiernych i kokosów dla księży, ale nie głosi tej prawdziwej - że Jezus zmarł na krzyżu, do którego przybił wszystkie nasze grzechy, uwolnił od prawa mojżeszowego i wprowadził nowe prawo Ducha, a potem zmartwychwstał i siedzi po prawicy Ojca, a Jego następcą na ziemi ustanowił nie jakiegoś politycznego karierowicza z watykanu, ale Ducha Świętego.

Różnica jest ogromna. Kościół katolicki to religia. I nie ma prawie nic wspólnego z Biblią. I dlatego spadają na mnie gromy i spadać będą. I dobrze. Wierzę jednak, że kilka osób zgłębi Pismo Święte, by sprawdzić czy przypadkiem nie mam racji.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
8 marca 2017r. o 23:32
spoko Pankracy
klata do przodu i jazda
a czy ktoś przeczyta to o czym piszesz to i tak nic nie zmieni
równie dobrze się czyta Szeherezadę ;)

a wiesz że ja w nią wierzę ?...dlaczego by nie? ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza