Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~Pankracy niezalogowany
8 marca 2017r. o 15:48
BPM napisał(a):

Matka Chrystusa dla Katolikow nie zmarla. Zostala Wniebowzieta.


A na czym opierasz tę wiedzę? Bo przypomnę, że dziewica z objawienia wydała dzieci ze swojego nasienia, a przecież Maryja jest na zawsze dziewicą...

Nie odpowiadaj, bo papież już odpowiedział. Wniebowzięcie jest dogmatem niebiblijnym. Podstawą są pomniki, obrazy, wrodzona intuicja wiernych i tradycja. Nędza. I za tym watykan prowadzi zwiedzionych członków.

Poczytaj porządnie księgę objawienia. Jest tam opis nowej Jerozolimy, a na jej murach imiona dwunastu apostołów Baranka. Dwunastu - a nie dwunastu plus iluśtam papieży. Czemu? To także pytanie retoryczne... Nędza.

Jak zwykle zachęcam do studiowania Biblii.

Jeśli kogoś to zachęci to podam jeden z ciekawszych przypisów z Biblii katolickiej. Przypisów dokonywali tłumacze. Chodzi mi o celibat w kk:

"Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony" - to początek wymagań co do biskupa. Jak katoliccy tłumacze wyjaśnili "mąż jednej żony"?

"Tzn. "raz żonaty" lub "uczciwie żyjący z jedną żoną". Kościół zachodni podniósł od IV w. wymagany stopień wstrzemięźliwości , wprowadzając celibat" - czyli bezżeństwo jest wyższym stopniem małżeństwa, albo inaczej: rzekoma wstrzemięźliwość w małżeństwie (niby jaka? moja żona o wstrzemięźliwości małżeńskiej ze mną nie słyszała) jest niewystarczająca, więc trzeba się nie żenić. Ale przecież żeby być biskupem trzeba mieć jedną żonę.... Skąd pomysł przeinaczania słów św. Pawła? Chodzi o dziedziczenie majątków. Skąd wiadomo, że biskup nie może być bez żony? Czytamy dalej:

"Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?" Tm 3;2-5

Jak więc kościół katolicki to obszedł? Nie można być biskupem nie umiejąc wpierw zarządzać swoim domem i nie umiejąc wychować swoich dzieci. Nędza.



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 marca 2017r. o 15:56
~~Pankracy napisał(a): I jeszcze słowo dla tych, którzy nie wierzą w życie poza kościołem katolickim - między innymi takie oto pieśni śpiewa się w kościołach zwanych heretyckimi - zamiast hosanny czy gorzkich żali są takie:



Coś pięknego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
8 marca 2017r. o 16:01
~~Pankracy napisał(a): Wniebowzięcie jest dogmatem niebiblijnym.

Wniebowziecie (twojego balwana) jest dogmatem wynikajacym z Biblii.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 marca 2017r. o 17:03
~~Pankracy napisał(a):

Jeśli kogoś to zachęci to podam jeden z ciekawszych przypisów z Biblii katolickiej. Przypisów dokonywali tłumacze. Chodzi mi o celibat w kk:

"Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony" - to początek wymagań co do biskupa. Jak katoliccy tłumacze wyjaśnili "mąż jednej żony"?

"Tzn. "raz żonaty" lub "uczciwie żyjący z jedną żoną". Kościół zachodni podniósł od IV w. wymagany stopień wstrzemięźliwości , wprowadzając celibat" - czyli bezżeństwo jest wyższym stopniem małżeństwa, albo inaczej: rzekoma wstrzemięźliwość w małżeństwie (niby jaka? moja żona o wstrzemięźliwości małżeńskiej ze mną nie słyszała) jest niewystarczająca, więc trzeba się nie żenić. Ale przecież żeby być biskupem trzeba mieć jedną żonę.... Skąd pomysł przeinaczania słów św. Pawła? Chodzi o dziedziczenie majątków. Skąd wiadomo, że biskup nie może być bez żony? Czytamy dalej:

"Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?" Tm 3;2-5

Jak więc kościół katolicki to obszedł? Nie można być biskupem nie umiejąc wpierw zarządzać swoim domem i nie umiejąc wychować swoich dzieci. Nędza.





Zwycięża "niechciwy na grosz". Na grosz chciwy nie jest, ale na złocisze i owszem.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
8 marca 2017r. o 17:40
To wszystko nic. Teraz kontrowersja, która powinna wielu dać do myślenia.

Na świecie jest dwóch nieomylnych przywódców swoich państw.

Pierwszy nieomylny to oczywiście papież. Sam sie takim w XIX wieku ogłosił, więc to musi być prawda.

Drugi nieomylny to... Nieskończenie Mądry Wieczny Przewodniczący Kim Dzong Un.

Cały świat śmieje się z koreańczyków wpatrzonych w Przewodniczącego jak w obrazem i czczących go na każdym kroku, ale nie widzi siebie chłonących każde słowo papieża i nie odważając się podważyć jego pomysłów jak choćby ten o wzięciu do nieba ziemskiej matki Jezusa człowieka, a więc Marii.

I nie piszcie mi błagam o sukcesji, bo to poniżej krytyki.

Kto jest bez grzechu pierwszy niech rzuci we mnie kamień za słowo trudnej prawdy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~autor niezalogowany
8 marca 2017r. o 17:42
Nie chodzę do kościoła od 20lat bo odrzuciła mnie obłuda niektórych osób, które bardzo chciały żebym chodził bez przekonania. Od pewnego czasu zastanawiam się nad powrotem do wiary w Boga. Nie wiem co zrobię ale zacząłem interesować się religią i jej historią bardzo ogólnie.

&feature=share
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 marca 2017r. o 17:55
~~autor napisał(a): Nie chodzę do kościoła od 20lat bo odrzuciła mnie obłuda niektórych osób, które bardzo chciały żebym chodził bez przekonania. Od pewnego czasu zastanawiam się nad powrotem do wiary w Boga. Nie wiem co zrobię ale zacząłem interesować się religią i jej historią bardzo ogólnie.

&feature=share


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 marca 2017r. o 18:01
~~Pankracy napisał(a): To wszystko nic. Teraz kontrowersja, która powinna wielu dać do myślenia.

Na świecie jest dwóch nieomylnych przywódców swoich państw.

Pierwszy nieomylny to oczywiście papież. Sam sie takim w XIX wieku ogłosił, więc to musi być prawda.

Drugi nieomylny to... Nieskończenie Mądry Wieczny Przewodniczący Kim Dzong Un.

Cały świat śmieje się z koreańczyków wpatrzonych w Przewodniczącego jak w obrazem i czczących go na każdym kroku, ale nie widzi siebie chłonących każde słowo papieża i nie odważając się podważyć jego pomysłów jak choćby ten o wzięciu do nieba ziemskiej matki Jezusa człowieka, a więc Marii.

I nie piszcie mi błagam o sukcesji, bo to poniżej krytyki.

Kto jest bez grzechu pierwszy niech rzuci we mnie kamień za słowo trudnej prawdy.


Nie dla wszystkich papież to autorytet. co to za wzór który zabrania ujawniania pedofilii?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza