Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

2900
#falco nieaktywny
11 marca 2017r. o 22:21
masz kolejną i ostatnią dzisiaj porcję ''oszczerstw'' :D
przetrawisz to to jutro dam ci następną dawkę ...


(...)''Jan Paweł II był papieżem wojownikiem, który nie miał czasu zarządzać Kurią Rzymską. Każdy robił, co chciał. Teraz Kościół płaci za to wysoką cenę

Przed beatyfikacją Jana Pawła II, która nastąpiła w czasie rekordowym, doszło do wielu polemik. Dlaczego?
– Polemiki wybuchły dlatego, że tuż przed samą beatyfikacją i zaraz po niej ujrzały światło dzienne wszystkie te cienie jego pontyfikatu, które być może powinny zostać ujawnione i przeanalizowane wcześniej.
Nie dotyczyły one samego Karola Wojtyły, lecz sposobu, w jaki Watykan rozwiązywał za jego pontyfikatu wiele spraw. Chodziło zwłaszcza o skandal pedofilii, który wybuchł już za jego rządów. Przypomnijmy, że aby rozwiązać ten problem, Jan Paweł II wezwał w 2002 r. do Watykanu biskupów amerykańskich. Jednak największe kontrowersje wywołała afera w Legionie Chrystusa, czyli sprawa Marciala Maciela Degollada, który jako jeden z najhojniejszych sponsorów Kurii Rzymskiej od lat cieszył się przychylnością papieża.''(...)

no popatrz ile to ''oszczerstw'' się uzbierało przez te lata pontyfikatu :)

na dobranoc napiszę ci jeszcze o pewnym jezuicie beatyfikowanym przez ''świętego ''JP2
wiesz kim był ten wyniesiony ''a ołtarz''?
poszukaj może ? ok .ulżę ci - Jose de Anchieta

Papież nazwał go ''apostołem Brazylii''i nie uwierzysz ale to prawda - ''wzorem dla siebie''
o ile pamiętam to w 82 r. ów ''apostoł'' legł na ''ołtarzu''

i teraz to co najlepsze :D
wiesz co ogłosił ''apostoł ''?

''miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje ''

zapewne ''żartował'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
11 marca 2017r. o 22:29
falco napisał(a): masz kolejną i ostatnią dzisiaj porcję ''oszczerstw'' :D
przetrawisz to to jutro dam ci następną dawkę ...


(...)''Jan Paweł II był papieżem wojownikiem, który nie miał czasu zarządzać Kurią Rzymską. Każdy robił, co chciał. Teraz Kościół płaci za to wysoką cenę

Przed beatyfikacją Jana Pawła II, która nastąpiła w czasie rekordowym, doszło do wielu polemik. Dlaczego?
– Polemiki wybuchły dlatego, że tuż przed samą beatyfikacją i zaraz po niej ujrzały światło dzienne wszystkie te cienie jego pontyfikatu, które być może powinny zostać ujawnione i przeanalizowane wcześniej.
Nie dotyczyły one samego Karola Wojtyły, lecz sposobu, w jaki Watykan rozwiązywał za jego pontyfikatu wiele spraw. Chodziło zwłaszcza o skandal pedofilii, który wybuchł już za jego rządów. Przypomnijmy, że aby rozwiązać ten problem, Jan Paweł II wezwał w 2002 r. do Watykanu biskupów amerykańskich. Jednak największe kontrowersje wywołała afera w Legionie Chrystusa, czyli sprawa Marciala Maciela Degollada, który jako jeden z najhojniejszych sponsorów Kurii Rzymskiej od lat cieszył się przychylnością papieża.''(...)

no popatrz ile to ''oszczerstw'' się uzbierało przez te lata pontyfikatu :)

na dobranoc napiszę ci jeszcze o pewnym jezuicie beatyfikowanym przez ''świętego ''JP2
wiesz kim był ten wyniesiony ''a ołtarz''?
poszukaj może ? ok .ulżę ci - Jose de Anchieta

Papież nazwał go ''apostołem Brazylii''i nie uwierzysz ale to prawda - ''wzorem dla siebie''
o ile pamiętam to w 82 r. ów ''apostoł'' legł na ''ołtarzu''

i teraz to co najlepsze :D
wiesz co ogłosił ''apostoł ''?

''miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje ''

zapewne ''żartował'' :D

podaje zrodlo:https://www.tygodnikprzeglad.pl/wojtyla-ukryty-rozmowa-giacomem-galeazzim/
Giacomo Galeazzi to tez byly duchowny?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
11 marca 2017r. o 22:39
podajesz zródło a nie wiesz kim był ?
zadałeś sobie trud odnalezienia zródła ale za trudno było przeczytać?

chyba pierwsze zdanie już da pewne wyjaśnienie :D

''Giovanni Franzoni, teolog i jeden z uczestników Soboru Watykańskiego II''
a ktoś tu pisze o jakimś wyjaśnianiu ?

to co czytam i myślę to moja sprawa ...
tak jak każdy z was ma wolny wybór -czytać lub nie ...
myśleć lub nie...

ja nie jestem ani ''wikarym '' ani Pankracym ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
11 marca 2017r. o 22:43
falco napisał(a): podajesz zródło a nie wiesz kim był ?
zadałeś sobie trud odnalezienia zródła ale za trudno było przeczytać?

chyba pierwsze zdanie już da pewne wyjaśnienie :D

''Giovanni Franzoni, teolog i jeden z uczestników Soboru Watykańskiego II''
a ktoś tu pisze o jakimś wyjaśnianiu ?

to co czytam i myślę to moja sprawa ...
tak jak każdy z was ma wolny wybór -czytać lub nie ...
myśleć lub nie...

ja nie jestem ani ''wikarym '' ani Pankracym ;)

Pytalem o Giacomo Galeazzi. Franzoni to byly duchowny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
11 marca 2017r. o 22:47
falco napisał(a): podajesz zródło a nie wiesz kim był ?
zadałeś sobie trud odnalezienia zródła ale za trudno było przeczytać?

chyba pierwsze zdanie już da pewne wyjaśnienie :D

''Giovanni Franzoni, teolog i jeden z uczestników Soboru Watykańskiego II''
a ktoś tu pisze o jakimś wyjaśnianiu ?

to co czytam i myślę to moja sprawa ...
tak jak każdy z was ma wolny wybór -czytać lub nie ...
myśleć lub nie...

ja nie jestem ani ''wikarym '' ani Pankracym ;)

Pytalem o wyjasnienie znaczenia w wymiarze historycznym. Wierze, ze rozumiesz to co czytasz, a nie tylko wklejasz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
11 marca 2017r. o 23:02
wielu tu wkleja jakiś odniesienia do ''listów św. iksa czy igreka''

wklejają przykazania i inne materiały które wręcz zaprzeczają logice i przeczą prawdzie historycznej ...

wikary w tym przewodzi i nigdy się nie odniósł do żadnego z pytań więc ...
;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
11 marca 2017r. o 23:14
falco napisał(a): wielu tu wkleja jakiś odniesienia do ''listów św. iksa czy igreka''

wklejają przykazania i inne materiały które wręcz zaprzeczają logice i przeczą prawdzie historycznej ...

wikary w tym przewodzi i nigdy się nie odniósł do żadnego z pytań więc ...
;)

Ja pytam Ciebie, a nie Wikarego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
11 marca 2017r. o 23:18
ja wklejam np. takie coś ... ;)
tu nie ma prawd ''wiary'' czy ''objawień '' :D
tu nie ma pewnej odmiany ''indoktrynacji ''
są FAKTY

(...)''...charyzma (według innych po prostu aktorskie zdolności) Jana Pawła II zaciążyły na pontyfikacie: papież pozwalał na to, by go bezkrytycznie wielbić, co przyczyniło się do widocznego upadku i zacofania teologii katolickiej, a zaaowocowało jedynie płytką wiarą tłumów. Jest to zarzut spójny z wysuniętym przez ojca Stanisława Obirka SJ oskarżaniem polskich wiernych o to, że czcząc papieża, łamią pierwsze przykazanie Dekalogu, a więc że Jan Paweł II stał się dla wiernych Złotym Cielcem. Po śmierci Jana Pawła II arcybiskup Józef Życiński skrytykował płytki stosunek Polaków do papieża słowami "kremówki tak, encykliki nie". Krytycy zarzucają papieżowi, że nigdy nie potępił publicznie stawiania mu za życia posągów, pomników oraz nazywania jego imieniem ulic, placów, placówek itp., a także nie zasugerował, że środki finansowe przeznaczane na ten cel można spożytkować w lepszy sposób. Stanisław Obirek określił to następująco: "Wzorzec szedł z Rzymu. Cała posługa Piotrowa jest naznaczona splendorem, bogactwem, a troski zwykłych ludzi schodzą na dalszy plan. Oczywiście zawsze w czasie pielgrzymek były spotkania z chorymi, ubogimi, ale zwykle na tych symbolicznych gestach się kończyło." (...)

znasz historię Hansa Kula i co wspólnego z nim ma ''święty'' JP2?
o tym być może jutro bo dzisiaj czeka na mnie łóżeczko ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.