Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
18 marca 2017r. o 11:21
~~ napisał(a): tym oto sposobem japa pokazał wam że nie macie najmniejszych szans na zbawienie bo nie ma tu nikogo kto żyje w zgodzie z dekalogiem :D


A nasza siostra zakonna,także nie? :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
18 marca 2017r. o 11:22
Przedstawiłem naukę kk. Nauka pochodzi z Katechizmu Kościoła Katolickiego i bulli papieskiej.

Nieważne co mówi jeden czy drugi zakonnik. Znam biskupa, który na kazaniu powiedział, że zbawienie w kk osiąga się przez łaskę Pana, czyli tak jak uczą m.in. protestanci. Co jest przecież nieprawdą, bo nauka kk zawarta jest w KKK, encyklikach, bullach itd.

Sęk w tym, że katolicy nie znają nie tylko Biblii, ale nawet nauczania swojego kościoła. Czy to ja jestem temu winien? Czy moja postawa jest tego przyczyną?

Jesli więc należysz do kk to poznaj przynajmniej prawdziwą teologię katolicką.

Jeszcze powiesz może, że nie wiesz, że na każdej mszy odbywa się za każdym razem ofiara Jezusa za grzechy? Raz za razem. Na każdej mszy. Chociaż on umarł na krzyżu jeden tylko raz.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
18 marca 2017r. o 11:36
~~japa japa jejo napisał(a): Przedstawiłem naukę kk.


Tak, Ty znasz ją lepiej niż zakonnik katolicki : ).

Nikt nie czyta Pisma Świętego, tylko Ty : ).

Nikt go nie rozumie lepiej od Ciebie : ). Dlatego tyle nienawiści w Tobie do katolików : ).

Czytanie Pisma Świętego wzbudza w Tobie niechęć do drugiego człowieka, to ciekawe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
18 marca 2017r. o 11:42
~~ napisał(a):
~~ napisał(a): tym oto sposobem japa pokazał wam że nie macie najmniejszych szans na zbawienie bo nie ma tu nikogo kto żyje w zgodzie z dekalogiem :D


A nasza siostra zakonna,także nie? :|


jasne że nie bo już nie raz składała tu fałszywe świadectwa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
18 marca 2017r. o 11:43
~~ napisał(a): tym oto sposobem japa pokazał wam że nie macie najmniejszych szans na zbawienie bo nie ma tu nikogo kto żyje w zgodzie z dekalogiem :D


Nie napisałem z dekalogiem, ale z prawem, czyli zakonem starego testamentu. Nie istnieje w Biblii tak jak chcą tego teologowie (i to nie tylko katoliccy) podział na 10 przykazań i resztę. Wprowadzono podział na prawo moralne i rytualne i Jezus zniósł na krzyżu rzekomo jedynie rytualne, a pozostawił moralne, czyli dekalog. Ale Biblia mówi co innego - Jezus jest końcem całego zakonu. Czyli wszystkich 613 przykazań.

Nie będę się w to zagłębiał, bo jeśli ktoś nie rozumie nauk swojego kościoła to jak może zrozumieć, że przykazań w ST jest o wiele więcej.

Jezus na krzyżu zakończył prawo ST. I to jest przesłanie Nowego Przymierza. Przekleństwo zakonu nie dotyka tych, którzy w Niego uwierzyli, czyli uwierzyli w Jezusa Chrystusa.

Po co więc uczy się 10 przykazań? Sam nie wiem. To znaczy wiem - nauka katolicka to w 90% kompilacja tradycji, obrzędów ludycznych, naleciałości innych kultów oraz w 10% nauk biblijnych. Doktryna katolicka dotarła do ściany i nie wie, jak się wycofać np. z tego, że Jezus umiera na krzyżu na każdej mszy ("oto baranek Boży który gładzi grzechy świata" - to mówi ksiądz - kojarzycie, bo wtedy klękacie).

Jezus umarł za Twoje grzechy jeden raz. Jego ofiara była doskonała. "Dokonało się" - to powiedział. A teraz przyjmij Jego ofiarę, bo umarł za Ciebie. Przelał swoją krew na odpuszczenie wszystkich grzechów - wszystkich.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
18 marca 2017r. o 11:44
kc napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): Przedstawiłem naukę kk.


Tak, Ty znasz ją lepiej niż zakonnik katolicki : ).

Nikt nie czyta Pisma Świętego, tylko Ty : ).

Nikt go nie rozumie lepiej od Ciebie : ). Dlatego tyle nienawiści w Tobie do katolików : ).

Czytanie Pisma Świętego wzbudza w Tobie niechęć do drugiego człowieka, to ciekawe.


Po co ten atak? Podałem punkty w KKK. Podałem tytuł bulli. Nie warto tam zajrzeć i sprawdzić czy kłamię czy nie kłamię?

Proszę sprawdzić. Jesli pod tymi punktami jest to co napisałem to jak to o Tobie zaświadcza?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
18 marca 2017r. o 11:46
: )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
18 marca 2017r. o 11:51
no niezłego bolca zasadziłes siostrze :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.