Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Zenek Martyniuk niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 8:39
~~Tytuń pisze napisał(a): Wiesz co Tytuń! Trochę przeraża mnie, że tak oczywiste rzeczy trzeba ludziom tłumaczyć, a oni i tak dalej nie chcą nic widzieć. Jakieś durne hasła "postępu" mają na ustach i nie rozumieją, że jak się zachoruje na raka to choroba też "postępuje". Taki to mamy postęp dzisiaj - zżera nas jako społeczeństwo lewicowy rak. Postępuje bardzo szybko. Na razie w fazie jeszcze nie wywołującej bólu, więc ludzie nie chcą o nim słyszeć. Ale zaraz będzie ból l i będzie za późno.
No to miłego dnia.



Na lewicowego raka tylko prokurator Piotrowicz oraz duchowo pan Jędraszewski .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Filozofia disco polo niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 9:20
~~Zenek Martyniuk napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Tytuń pisze napisał(a): Wiesz co Tytuń! Trochę przeraża mnie, że tak oczywiste rzeczy trzeba ludziom tłumaczyć, a oni i tak dalej nie chcą nic widzieć. Jakieś durne hasła "postępu" mają na ustach i nie rozumieją, że jak się zachoruje na raka to choroba też "postępuje". Taki to mamy postęp dzisiaj - zżera nas jako społeczeństwo lewicowy rak. Postępuje bardzo szybko. Na razie w fazie jeszcze nie wywołującej bólu, więc ludzie nie chcą o nim słyszeć. Ale zaraz będzie ból l i będzie za późno.
No to miłego dnia.



Na lewicowego raka tylko prokurator Piotrowicz oraz duchowo pan Jędraszewski .


Zenek, twoje "myślenie" do mądrego myślenia ma się tak, jak disco polo do muzyki Bacha. Taka to filozofia w stylu disco polo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 9:28
~~Zenek Martyniuk napisał(a):
Na lewicowego raka tylko prokurator Piotrowicz oraz duchowo pan Jędraszewski .

Chętnie bym przeczytał twoją rzeczową polemikę z choć jedną wypowiedzią "pana Jędraszewskiego", z którą się nie zgadzasz. Bo coś czuję że jesteś tylko takim wsiowym burkiem co mu kazali gryźć i szczekać, ale z jakiego powodu, to biedna psina nie ma zielonego pojęcia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 9:31
~~Tytuń pisze napisał(a): Wiesz co Tytuń! Trochę przeraża mnie, że tak oczywiste rzeczy trzeba ludziom tłumaczyć, a oni i tak dalej nie chcą nic widzieć. Jakieś durne hasła "postępu" mają na ustach i nie rozumieją, że jak się zachoruje na raka to choroba też "postępuje". Taki to mamy postęp dzisiaj - zżera nas jako społeczeństwo lewicowy rak. Postępuje bardzo szybko. Na razie w fazie jeszcze nie wywołującej bólu, więc ludzie nie chcą o nim słyszeć. Ale zaraz będzie ból l i będzie za późno.
No to miłego dnia.


Nie ma co się przerażać. Póki choć jeden z nas wierzy, to Kościół wciąż istnieje i ma się z czego odrodzić. Po prostu róbmy swoje :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
22 grudnia 2021r. o 9:49
~~Morus filozofuje napisał(a):
Jest też w Kościele zamieszanie, bo podważanie fundamentów wiary katolickiej weszło także na szczyty władz kościelnych - niestety. Bergolio to raczej wyznawca teologii wyzwolenia wyprodukowanej przez KGB w Ameryce Łacińskiej niż strażnik katolickich wartości.



ja ''filozofuję''? ;D
to raczej ty robisz bo ja określam jasno to o czym piszę i mi się nie podoba a ty uderzasz w swoje ''dogmaty''
nadal gloryfikujesz cywilizację opartą o chrześcijaństwo zapominając jednocześnie jak wielki wpływ na jej kształtowanie miały inne cywilizacje...w tym cywilizacje Wschodu ...
sprawia ci ból czytanie o tym :D czy po prostu dzisiaj zaprzecza to twoim ''ideom'' ?
skąd u ciebie jakieś przekonanie że ja ''nerwowo reaguję''?
to jedna z twoich fantazji która mnie tylko bawi...;)nic więcej...
twoje pieprzenie jak to Kościół ma na względzie ''pojedynczego człowieka'' włóż między swoje bajki ...
skąd taka ekspansywność Kościoła? skąd taka walka o kolejne ''duszyczki''?
kiedyś walczył ''gorącym żelazem , mieczem i ogniem''
kiedyś ludzie żyli tu ze swoimi ''bogami'' i było im z tym dobrze...wszedł Kościół w ich życie ze swoimi ''naukami'' i musieli ukrywać się ze swoją wiarą po lasach...nigdy nie czytałeś o wczesnych Polanach ? Wolinianach czy bliższym nam Bobrzanach? sprawia ci to ból? ;D
na tym polega to twoje chrześcijaństwo by kogoś na siłę ''uszczęśliwiać''?

piszesz... ''Kościół nie wspierał nigdy lewicowego kolektywizmu takiego jak socjalizm i komunizm, bo systemy te zaprzeczają i wolności człowieka i jego odpowiedzialności za własne czyny. ''

to dlaczego akurat wspierał nazizm?

piszesz..''To w tej chwili jedyna (!) na świecie instytucja broniąca praw jednostki.''

co ty pieprzysz?...nawet po ostatniej wizycie polskich biskupów w Watykanie NIC!!!! się tutaj nie zmieniło ...
nasi ''purpuraci'' milczą w tych sprawach albo nawołują do modłów o zdrowie jakiegoś swojego koleżki...

co oprócz suchego ''przepraszam '' powiedział i zrobił papież?
nie zrobił nic i nie zrobi ...

to jest pokaz ''poszanowania jednostki''? słowa arcygłupca za jakiego mam Jędraszewskiego to jest pokaz nie tylko jak się ''szanuje jednostkę '' a całą społeczność ...
więc nie pieprz mi tu kocopołów ...;D

jak widzę nawet Bergolio już ci nie pasuje...;D
dobre...;D
przypominasz mi trochę jakiegoś świadka Jehowy...też do ciebie nie docierają niektóre prawdy ;D
oni biegają z jakimiś swoimi czasopismami ty wklejasz tu jakich ''indoktrynalny'' link...;D


Dopisane 22.12.2021r. o godz. 09:49:

~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Zenek Martyniuk napisał(a):


Chętnie bym przeczytał twoją rzeczową polemikę z choć jedną wypowiedzią "pana Jędraszewskiego", z którą się nie zgadzasz. Bo coś czuję że jesteś tylko takim wsiowym burkiem co mu kazali gryźć i szczekać...


'' Podczas kazania abp Jędraszewski podkreślił, że to "z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska". Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha: neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa ...''


dlaczego nazywasz kogoś ''wsiowym burkiem''?
jest coś o tym w twojej ''biblii'' która by ci na takie słowa pozwalała?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 9:56
Horus napisał(a):
twoje pieprzenie jak to Kościół ma na względzie ''pojedynczego człowieka'' włóż między swoje bajki ...
skąd taka ekspansywność Kościoła? skąd taka walka o kolejne ''duszyczki''?
kiedyś walczył ''gorącym żelazem , mieczem i ogniem''
kiedyś ludzie żyli tu ze swoimi ''bogami'' i było im z tym dobrze...wszedł Kościół w ich życie ze swoimi ''naukami'' i musieli ukrywać się ze swoją wiarą po lasach...nigdy nie czytałeś o wczesnych Polanach ? Wolinianach czy bliższym nam Bobrzanach? sprawia ci to ból? ;D
na tym polega to twoje chrześcijaństwo by kogoś na siłę ''uszczęśliwiać''?


Masz rację, Kościół walczy o KAŻDĄ duszyczkę. Czy mieczem i ogniem? To kwestia interpretacji historii. Jeśli była tam przemoc, to może faktycznie kościół błądził.
A z tymi Polanami to już pojechałeś po bandzie. Też w szczenięctwie naczytałem się fabularyzowanych historii jak to żyło się w zamierzchłych czasach. Ja to traktowałem jako fikcję literacką. A ciebie, starego chłopa widzę że ponioooooosło że heeeeeej :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morus całkiem pogubiony niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 10:06
Morus, ale wielka ilość bzdur zgromadziłeś w jednym wpisie. No cóż, widać rozum tobie wejdzie do głowy, jak propagowane przez ciebie humanistyczne "wartości" w doopę ci tak dadzą, że nie będziesz wiedział co się dzieje.
Kościół popierał nazizm? Widać, jakie szkody w mózgu zrobiła ci lewicowa propaganda. Nawet lewicowa wikipedia takich głupot nie podaje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mit_brennender_Sorge

Ludzie żyli swoimi bogami! Ty to masz wiedzę! Z komiksów ją brałeś? Bo tak to wygląda.
Morus, pokaż inną cywilizację, która dała wolność ludziom. A Kołakowskiego czytałeś czy też ból nie do zniesienia?
Jak napiszesz dlaczego twoim zdaniem Kołakowski się mylił, to możemy porozmawiać. A o komiksach nie dam rady - nie znam się na nich i na pewno z komiksowej "wiedzy" mnie pokonasz :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 10:08
Horus napisał(a):
dlaczego nazywasz kogoś ''wsiowym burkiem''?
jest coś o tym w twojej ''biblii'' która by ci na takie słowa pozwalała?

W Biblii jest wiele przykładów jak w obrazowy sposób przedstawić jakieś zjawisko.
Myślę że obraz "wsiowego burka" oddaje w pełni i w syntetyczny sposób wszystkie aspekty zjawiska, do którego się odniosłem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza