Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 10:15
Horus napisał(a):
piszesz... ''Kościół nie wspierał nigdy lewicowego kolektywizmu takiego jak socjalizm i komunizm, bo systemy te zaprzeczają i wolności człowieka i jego odpowiedzialności za własne czyny. ''

to dlaczego akurat wspierał nazizm?


Kościół nie mógł wspierać nazizmu, bo choćbyś nie wiem jak nie kombinował to jego praw nie da się upchnąć w doktrynie Kościoła.
Sztuka ta udała się jeśli chodzi o kościół protestancki. Co najlepiej świadczy o jakości niesionego przez niego depozytu wiary.
Na temat form "wspierania" nazizmu już kiedyś polemizowałem z tobą jako Len. Może nie pamiętasz, ale tłumaczyłam ci że Kościół rozmawia z każdym, nawet największym grzesznikiem. Wobec tego stosunków dyplomatycznych nie można uznać za wspieranie, a raczej za próbę wpływu. A że Watykan nie miał armii, to wpływać na Hitlera mógł tylko słowem.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 10:22
Horus napisał(a):

'' Podczas kazania abp Jędraszewski podkreślił, że to "z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska". Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha: neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa ...''

OK, piękny cytat. A teraz poproszę o RZECZOWĄ polemikę. Z którym fragmentem wypowiedzi księdza profesora arcybiskupa Marka Jędraszewskiego się nie zgadzasz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morus strasznie pogubiony niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 10:30
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a):

'' Podczas kazania abp Jędraszewski podkreślił, że to "z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska". Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha: neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa ...''

OK, piękny cytat. A teraz poproszę o RZECZOWĄ polemikę. Z którym fragmentem wypowiedzi księdza profesora arcybiskupa Marka Jędraszewskiego się nie zgadzasz.


Bardzo celna diagnoza obecnej sytuacji dokonana przez abp Jędraszewskiego. Ponieważ celna to z tego powodu jazgot podniósł się na cała Polskę tęczowych marksistów. Jak działają w zakresie wolności tęczowi marksiści? Zrób Morus test i wejdź na taki jeden portal z Bolesławca, potem skomentuj niezgodnie z linią lewackiej redakcji. I już zobaczysz, jak to działa :) . Albo ciebie wytną, albo przerobią twój wpis na taki, jak się im podoba. A to dopiero początek, na Zachodzie jak cos takiego zrobisz, to policja w domu się pojawi, dzieci zabiorą z powodu twojej "nietolerancji", ....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Anty_pis_dzielec niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 11:43
"Na stronie firmy "Kancelaria Wyoming", która obsługiwała Vinci NeoClinic LLC w USA, można za to przeczytać, że dzięki założeniu biznesu w Wyoming można uniknąć płacenia ZUS w Polsce. Ma to wiele zalet: właściciel, udziałowiec i menedżerowie działalności pozostają całkowicie anonimowi. "
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
22 grudnia 2021r. o 12:14
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a):

Masz rację, Kościół walczy o KAŻDĄ duszyczkę. Czy mieczem i ogniem? To kwestia interpretacji historii. Jeśli była tam przemoc, to może faktycznie kościół błądził.
A z tymi Polanami to już pojechałeś po bandzie. Też w szczenięctwie naczytałem się fabularyzowanych historii jak to żyło się w zamierzchłych czasach. Ja to traktowałem jako fikcję literacką. A ciebie, starego chłopa widzę że ponioooooosło że heeeeeej :-)


aha...czyli ty mordowanie wszystkich bez wyjątku ''bo bóg rozpozna swoich'' to kwestia ''interpretacji" ? :D
jaką więc masz ''interpretację '' kiedy to twój ''bóg'' kazał Izraelitom wymordować bez wyjątków mężczyzn i kobiety , dzieciaki i niemowlęta ?

już twoje słowa ''jeśli tam była przemoc'' pokazują jakim jesteś ''zmanipulowanym indoktrynałem'' "D
bo coś tam wiesz ale już to chcesz usprawiedliwiać i minimalizować ...

co ci nie pasuje -konkretnie- w tym że wspominam Polan?
czyżby to była ''fikcja literacka''? ;D Prusowie, Wieleci i ''nawracający'' ich Wojciechu też? ;D
a Bolesław Śmiały też?...haha

kiedy zaczniesz odnosić się do historii zobaczymy kogo tu ponosi ...;D

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 12:19
~~Anty_pis_dzielec napisał(a): "Na stronie firmy "Kancelaria Wyoming", która obsługiwała Vinci NeoClinic LLC w USA, można za to przeczytać, że dzięki założeniu biznesu w Wyoming można uniknąć płacenia ZUS w Polsce. Ma to wiele zalet: właściciel, udziałowiec i menedżerowie działalności pozostają całkowicie anonimowi. "

Prawdziwie "szatański" pomysł. Jest w nim jednak pewna luka. Wszelkie tego typu machinacje muszą mieć uzasadnienie biznesowe uzasadniające rejestrację biznesu w USA. Jeśli takich nie będzie to nasi urzędnicy wydadzą decyzję, że rejestracji dokonano tylko w celu optymalizacji finansowej i delikwent zapłaci zaległe składki plus stosowne kary.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 12:32
Horus napisał(a):

kiedy zaczniesz odnosić się do historii zobaczymy kogo tu ponosi ...;D


Jeśli mówimy o Biblii, traktujesz ją jak zbiór baśni. A spisywali są albo bezpośredni świadkowie tamtych wydarzeń, albo ci, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt.
Jakim więc cudem uznajesz za prawdę objawioną historyjki spisane tysiąc lat po wydarzeniach, których dotyczyły że mówisz cytuję "kiedyś ludzie żyli tu ze swoimi ''bogami'' i było im z tym dobrze...". Mógłbyś zacytować jakieś współczesne tym wydarzeniom źródło, które choćby uprawdopodobniło twoje postrzeganie ówczesnej rzeczywistości?
Chyba jednak cię poniosło :-P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
22 grudnia 2021r. o 12:43
Horus napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: Horus napisał(a):

Masz rację, Kościół walczy o KAŻDĄ duszyczkę. Czy mieczem i ogniem? To kwestia interpretacji historii. Jeśli była tam przemoc, to może faktycznie kościół błądził.
A z tymi Polanami to już pojechałeś po bandzie. Też w szczenięctwie naczytałem się fabularyzowanych historii jak to żyło się w zamierzchłych czasach. Ja to traktowałem jako fikcję literacką. A ciebie, starego chłopa widzę że ponioooooosło że heeeeeej :-)


aha...czyli ty mordowanie wszystkich bez wyjątku ''bo bóg rozpozna swoich'' to kwestia ''interpretacji" ? :D
jaką więc masz ''interpretację '' kiedy to twój ''bóg'' kazał Izraelitom wymordować bez wyjątków mężczyzn i kobiety , dzieciaki i niemowlęta ?

już twoje słowa ''jeśli tam była przemoc'' pokazują jakim jesteś ''zmanipulowanym indoktrynałem'' "D
bo coś tam wiesz ale już to chcesz usprawiedliwiać i minimalizować ...

co ci nie pasuje -konkretnie- w tym że wspominam Polan?
czyżby to była ''fikcja literacka''? ;D Prusowie, Wieleci i ''nawracający'' ich Wojciechu też? ;D
a Bolesław Śmiały też?...haha

kiedy zaczniesz odnosić się do historii zobaczymy kogo tu ponosi ...;D


A co robi ten obraz władców Lechitów na Jasnej Górze?. Resztę gnoje do Watykanu wywieźli.
https://th.bing.com/th/id/R.1e2102aded446844c737e1be18e66d8e?rik=NayEh%2bkgx%2bXzhg&riu=http%3a%2f%2fwww.twojemiejscemocy.pl%2fsites%2fdefault%2ffiles%2fjasnogorski-poczet-krolow-i-ksiazat-polskich.jpg&ehk=Dtge8iXbpTy%2bKYMMDkt5KH8DqBIh%2bPIIRWFhppCKhLA%3d&risl=1&pid=ImgRaw&r=0
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza