Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

PiS - jako stan umysłu

14240
M21W2
19 października 2022r. o 17:46
Eeeeeeeeeeeeeeeeeee
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
19 października 2022r. o 17:47
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Eee napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): pisałeś o 11-stym postulacie


Stary starcze;
9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
11. Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
13. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych zlikwidowanie specjalnych sprzedaży, itp.
13. Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).


1 Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych, wynikająca z ratyfikowanej przez PRL 2 Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącej wolności związkowych.
3 Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.
4 Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.
a) przywrócić do poprzednich praw: – ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976, – studentów wydalonych z uczelni za przekonania,
b) zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
c) znieść represje za przekonania.
5 Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.
6 Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:
a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej,
b) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.
7 Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy z funduszu CRZZ.
8 Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
9 Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
10 Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko i wyłącznie nadwyżki.
11 Wprowadzić na mięso i przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).
12 Znieść ceny komercyjne i sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
13 Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.
14 Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.
15 Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.
16 Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
17 Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
18 Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
19 Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.
20 Podnieść diety z 40 zł do 100 zł i dodatek za rozłąkę.
21 Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie 4-brygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

https://www.tysol.pl/a10765-pelny-tekst-21-postulatow-porozumienia-sierpniowe-zwyciestwo-1980



To tera już znasz 11. A co żeśta z kolebką zrobili .?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~XYZ niezalogowany
19 października 2022r. o 17:54
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Der niezalogowany
19 października 2022r. o 18:01
~~XYZ napisał(a):





Oglądasz to xuju czy tylko wklejasz ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~xxx niezalogowany
19 października 2022r. o 18:17
https://tvn24.pl/polska/tsue-polska-trybunal-konstytucyjny-w-sprawie-kar-nalozonych-na-polske-rozprawa-przerwana-odroczona-6170963

ta banda musi zostać rozliczona !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
19 października 2022r. o 18:24
~~Horus napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Eee napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): pisałeś o 11-stym postulacie


Stary starcze;
9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.


13 Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.

https://www.tysol.pl/a10765-pelny-tekst-21-postulatow-porozumienia-sierpniowe-zwyciestwo-1980



To tera już znasz 11. A co żeśta z kolebką zrobili .?

~~Horus napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Eee napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): pisałeś o 11-stym postulacie


Stary starcze;
11 Wprowadzić na mięso i przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).


https://www.tysol.pl/a10765-pelny-tekst-21-postulatow-porozumienia-sierpniowe-zwyciestwo-1980

To tera już znasz 11. A co żeśta z kolebką zrobili .?


no jak widzę jest ktoś kto tego ''opozycjonistę '' uświadomił w sprawie pkt. 11 ;D
ja i tak popełniłem małą pomyłkę ale ''solidaruch'' nawet tego nie załapał bo ''wuja'' wie...;D
czy teraz ja mam podać jakieś nazwiska oszustów od ''solidaruchów'' ?
przecież ten ''solidaruchowy gebelsik'' nic o tym nie wie...
bo co on może wiedzieć już pokazał myląc postulaty stoczniowe z porozumieniami sierpniowymi ...;D

coś mi się wydaje że ja -antysolidaruch - wiem na temat ''s'' więcej niż ten śmieszny gostek...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
19 października 2022r. o 18:36
Januszku , ja też jestem anty solidaruch , jak piszesz gostku że wiesz więcej , to znaczy że piszesz .
Pochwal się swoją wiedzą kim są ci których nazywasz solidaruchami , ja ci podałem kilka nazwisk , przypomnę , Mazowiecki , Geremek , Michnik , Kuroń , Tusk , Buzek , Lewandowski , Balcerowicz , Borusewicz , Grodzki , Komorowski , na dziś wystarczy .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~SZOK niezalogowany
19 października 2022r. o 18:39
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Porady prawne