Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Nowy ład w/g PiS

~~Olo niezalogowany
1 lipca 2021r. o 17:42
W Niemczech 230 euro na dziecko jest ok, w Polsce 500+ to patologia....,............dla PO.
Hahaha.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
1 lipca 2021r. o 17:53
ciężko ci jak widzę odnieść się do tego co napisałem wcześniej dlatego uciekasz w swoje 500+ ...

tyle że z tych ''pińcet'' już trochę mniej jest faktycznie ...
wiesz ile? ;D

zresztą niedługo będzie kolejna weryfikacja bo twoi pisdzielce już zapowiedzieli zmiany w tym programie ...wiesz jakie?
tak się kończy rozdawnictwo chociaż pisałem już kiedyś że ten program to akurat coś co popierałem od początku tyle że uważałem go za niedopracowany i ...niesprawiedliwy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Yebac pis niezalogowany
1 lipca 2021r. o 17:56
Dobra kiedy Bykowe ? Może jak kiedyś w przyszłości wygra peło.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowoczerwony Rokitnik niezalogowany
1 lipca 2021r. o 18:03
A zauważyłeś że w Niemczech jest też niesprawiedliwy? Rodzina która ma trójkę dzieci w Polsce ma z programu 500+, 1500zł. W Niemczech taka sama rodzina ma około 3000 zł. A to jest sprawiedliwe?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~POmylony DEBIL niezalogowany
1 lipca 2021r. o 18:09
Tak to jest sprawiedliwie ,niemcu się należy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
1 lipca 2021r. o 18:20
nie można porównywać wysokości świadczenia na dziecko Polaka i Niemca a przynajmniej nie jest to miarodajne ...
ale na ten temat może się wypowiedzieć tylko ten kto pracuje w Niemczech ...
tam licząc ''na okrągło'' na jedno dziecko jest chyba licząc w złotówkach coś około 1000 zł.

dlaczego więc nie jest tyle w Polsce?

mnie interesuje ''tu i teraz'' ...a nie Niemcy i to za ile lat ich dogonimy...
bo to że ''kiedyś dogonimy'' pamiętam że obiecuje się od dekad...

teraz słyszę że obiecuje się nam reaktory atomowe...vide-''obajtek''

z ''programem'' o oczkach wodnych nie potrafią sobie poradzić a teraz reaktory?
zarżnięto już program fotovoltaiki ,ferm wiatrowych a teraz reaktory...

ludzie...

nie mamy w Polsce jednej fabryczki ciągników ,jednej fabryczki samochodów a teraz mam słuchać bredni o reaktorach?

:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnokasztanowy Rącznik niezalogowany
1 lipca 2021r. o 18:38
Trudno dyskutować z kimś, kto nie widzi jak polepszyło się życie przeciętnych Polaków w ostatnich latach. Jaki - w porównaniu z okresem sprzed 6-10 lat - jest obecnie komfort życia w rodzinach (zwłaszcza wielodzietnych), u emerytów i rencistów, ludzi pracujących na etatach czy umowach. Wystarczy spojrzeć wokół. Ci, co jeździli na urlopy na Kanary czy inne Majorki, nadal tam jeżdżą, z tym, że obecnie na taki wyjazd może pozwolić sobie więcej ludzi. Ubóstwa prawie nie ma. Większość ma swoje auta, wyremontowała mieszkania i ma środki by np. pójść na obiad do restauracji czy na pizzę, Tak naprawdę to syf został tylko w takich instytucjach i firmach, gdzie nadal łapę trzymają komuchy i liberałowie. To sądy, różne spółdzielnie oraz wiele samorządów. Rozprawy ciągną się latami, a proste sprawy w spółdzielniach i urzędach załatwiane są byle jak, tygodniami i po znajomości. Wrogowie obecnej władzy idą w ideologię; walczą z kościołem, środowiskami patriotycznymi i ludźmi osadzonymi w tradycji. Wytykają obecnej władzy (i słusznie) błędy, ale przemilczają, że za ich czasów, tak teraz przez nich wychwalane opcje polityczne popełniały takie same delikty i to w skali wielokrotnie większej. Mam wielu znajomych, którzy np. wyjechali z Polski, z Bolesławca 30, 20 czy 10 lat temu. Każdy z nich mówi teraz, że nasz kraj, miasto i okolice wypiękniały, stały się nowoczesne, że mamy drogi i ulice na poziomie europejskim, że teraz często zazdroszczą nam (mieszkańcom Polski) poziomu życia i możliwości rozwoju, nauki czy oferty kulturalnej. Są jednak malkontenci, którym nigdy i nic nie będzie się podobało. Prym wiodą tu główni dyskutanci tego portalu. To ludzi nie szanujący Polski i Polaków, nie znający obowiązującego prawa, procedur jego zmiany, zapatrzeni w sierp i młot oraz tzw. ruchy równościowe. Nie mający w sobie ani krzty empatii, zrozumienia i pokory. Wiem, że świat składa się i z tego typu osobników. Tylko już mnie bierze obrzydzenie, że czytając bolec.info, poniekąd zmuszony jestem do czytania ich spaczonych wywodów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
1 lipca 2021r. o 19:02
Brawo dla Pana.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu
REKLAMAMrowka zaprasza