Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Nowy ład w/g PiS

~~Płomienista Cebula niezalogowany
21 lutego 2022r. o 12:44
Jeśli ktoś uważa businessinsider.com.pl za wiarygodne źródło, to jego sprawa. Dla mnie to jeden wielki portal polityczny o skłonnościach propagandowych, działający przeciwko obecnej władzy. I nie, Horusie, nie napiszę, że ta publikacja to kłamstwo, bo nie umiem tego zweryfikować. Powiem ci tylko tyle, że w świecie moich wartości, nie interesuje mnie status ewentualnego przestępcy. Jak zawinił, powinien ponieść karę. Ponadto zaciekawiłeś mnie swoją odpowiedzią "Gęsiówce". Ot, tatuś kupił fiata na przedpłaty (pamiętam z jakich środowisk trzeba było być, by mieć taką możliwość lub dostać talon), ty wybudowałeś dom, bez niczyjej pomocy i bez kredytów (wiem, że człowieka pracującego na przeciętnym stanowisku stać na to nie było) no i kuriozalne zakończenie, że nie ma co wracać do tamtych czasów, bo nie były dobre. Ot, filozofia - w 90% swoich postów piszesz, że kiedyś to było OK, a gdy "Gęsiówka" wyjaśniła ci twoją głupotę, zmieniłeś front. Twardziel jesteś :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawożółta Poziomka niezalogowany
21 lutego 2022r. o 12:53
~~Jasnopomarańczowy Kuklik napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Lazurowa Gęsiówka napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Horus napisał(a): dwadzieścia lat temu wystarczyło że facet pracował na cała rodzinę w tym często dwójkę czy trójkę dzieci...

Horus , ale zejdź na ziemi. Dwadzieścia lat temu w rodzinie nie było samochodu a teraz są dwa, albo i trzy, to trzeba utrzymać. Dwadzieścia lat temu nie było internetu, telefonów komórkowych dla każdego dziecka, laptop↓w, rodzice nie posyłali dzieci na korepetycje, naukę języków. To trzeba opłacić. Dwadzieścia lat temu nie było szkół prywatnych, mój syn mieszkał w akademiku a nie jak dzisiaj w wynajętych mieszkaniach. To trzeba opłacić. Dwadzieścia lat temu dzieci chodziły ubrane w to co mama kupiła u Modnego Pana w Rynku a nie w markowych ciuchach, adidasach itp. To trzeba opłacić. A co do wczasów to też przeginasz. Dzisiaj jak nie zarezerwujesz z wyprzedzeniem miejsca choćby nad Bałtykiem to w sezonie zapomnij. A popatrz w niebo. Te samoloty kogoś wożą. Polską mowę usłyszysz w Afryce, Azji itp. Oczywiście nie wszystkich na to stać. Ale moim dzieciom , a zakłada że i twoim żyje się o niebo lepiej teraz niż naszemu pokoleniu. Ludzie jak dostali mieszkanko w gierkowskiej płycie to byli wniebowzięci. A dzisiaj młodzi? Luksusowe mieszkania deweloperskie, oczywiście na kredyt, ale to potem trzeba spłacać. Ja też tak mogłem zrobić jak budowałem dom. Ale zbudowałem go własnymi siłami i bez kredytu i trwało to parę lat. Gdybym się chciał cofnąć wstecz i wówczas żyć na takim poziomie jak młodzi dzisiaj to wierz mi , też by mi nie starczało.
ja twardo stąpam po ziemi ...
ileś lat wstecz pierwszego 125p ojciec zakupił na przedpłaty ale autko było nowe...
dzisiaj na giełdzie kupisz nawet ''trupa'' za 1500 czy 2000 zł ...
ale mam kolegę który kupił jakiś czas wstecz autko ''hybrydę '' ...ma trójkę dzieci a czwarte ''w drodze'' ...kumasz z czego płaci miesięcznie 720 zł na raty? ;D

bzdura z tymi wczasami nad Bałtykiem...w ubiegłym roku pojechaliśmy po raz pierwszy do Pobierowa...w ciemno...
główna ulica tuż przy plaży ,ogródek domku i tabliczka z numerem tel. ...nawet nie zdążyłem zadzwonić jak pokazała się właścicielka ...kilka słów i już mieliśmy pokój ...
ja też kilka lat budowałem swoje ...bez kredytu i bez jakiejś pomocy ...

podsumowując ...tamte lata minęły jak polskie fiaty ...
dzisiaj nikt nie chce do nich wracać...;D

Horus. Przyjacielu. Zostań ty przy swoim, a ja zostanę przy swoim. W sobotę, czy Niedzielą pojedź sobie do Jakuszyc , albo Zieleńca. Stań z boku i zaobserwuj sprzęt na jakim młodzi szaleją, wejdź do restauracji. A co do morza to pewnie zauważyłeś od Świnoujścia po Władysławowo ile deweloperka wybudowała bloków bo już nie domków, z mieszkaniami i jakoś to im schodzi, nie plajtują. Skocz nad Solinę i zobacz co tam się dzieje. I dobrze. Ja się z tego cieszę. Mnie się żyło lepiej od moich Rodziców, moim dzieciom ode mnie, a jak będzie zdrowie i pokój na świecie to wnukom będzie jeszcze lepiej. Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu i realnego spojżenia na otaczający nas świat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Turkusowy Lilak niezalogowany
21 lutego 2022r. o 13:00
~~Kasztanowatoczerwona Nasturcja napisał(a): czym to wykryłeś ,Pegasusem?



Jesteś ograniczony , łatwy do wykrycia .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
21 lutego 2022r. o 13:10
~~Płomienista Cebula napisał(a): "Złoty", zdaję sobie sprawę, że lewaki posuwają się nawet do dyskusji z samymi sobą, by tylko sprawiać wrażenie, że więcej ludzi popiera ich dywagacje. To nie tylko Kuklik, Horus, 8 gwiazdek czy inny Anty Piss. Prostactwo tych ludzi aż razi. Do nich nie docierają żadne racje i argumenty. Zauważ, że gdy poprosiłem by napisali konkretnie, co jest złego w Polskim Ładzie, oni zaraz odpowiedzieli, by napisał co moim zdaniem jest dobrego. Gdy im to przedstawiłem, zamilkli i wklejają jakieś info z portali stworzonych przez organizacje antyrządowe. Dla nich wszystko jest złe. Najczęściej jednak biorą bez oporów i 500+, 13, 14 a i inne wspomaganie od Państwa Polskiego. Taka natura lewaka - brać co możliwe ale i wszystko krytykować. By być wiarygodnymi, wszyscy zwolennicy opozycji powinni się zrzec publicznie i bezwarunkowo pomocy państwa. W każdej dziedzinie.



Zapomniałem o zalogowaniu , znam doskonale na co stać Horusa , insynuacje i odpowiedź pytaniem na pytanie .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowatoczerwona Nasturcja niezalogowany
21 lutego 2022r. o 13:13
jednak Pegasus
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Anty_kalifat niezalogowany
21 lutego 2022r. o 13:16
"Co najmniej trzy samorządy muszą tłumaczyć się ze swojej działalności edukacyjnej przed prokuratorem po tym, jak zawiadomienie w ich sprawie złożył właśnie Czarnek"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopomarańczowy Kuklik niezalogowany
21 lutego 2022r. o 13:39
''Nowy pomysł PiS nie ucieszy kierowców. 2,5 zł za godzinę jazdy w mieście
Prawo i Sprawiedliwość udostępniło samorządowcom w całej Polsce możliwość nakładania opłat dla kierowców. Za wjazd do gminy możemy zapłacić nawet do 2,5 zł... za godzinę jazdy. Przewidziano także miesięczny abonament w wysokości 500 zł. Kraków i Warszawa już konsultują prowadzenie zmian w życie.''

pięknie ...
już nie tylko bramki na autostradach ale chyba punkty poboru opłat prze wjeździe do gmin a później kolejna bramka na rogatkach miasteczek...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stara doradczyni niezalogowany
21 lutego 2022r. o 13:45
Z horuskiem trzeba umieć rozmawiać.
Np. dostaje 13 emeryturę gdzie tu widzisz pozytyw? Albo waloryzacja emerytur 7% widzisz tu pozytyw? Albo to, 500+ na każde dziecko jaki tu pozytyw? Albo brak podatku dla osób pracujących do 26 roku życia czy to pozytyw?
Ale teraz uważajcie........jak się żyło za PRL-U? dobrze no tak to jest pozytyw, :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.