Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

9176
kc
3 kwietnia 2016r. o 20:36
fobiak napisał(a): "alef - 2009-09-20, 10:51
Jako komentarz do wcześniejszych wypowiedzi:
od 6 sierpnia 1947 do 5 listopada 1948 dokonano ...


Stanisław Sojczyński pseud. "Warszyc", ur. 30 marca 1910 w Rzejowicach, zm. 19 lutego 1947 w Łodzi.

"Warszyc" już wtedy nie żył.

fobiak napisał(a): a dla ciebie mam pytanie, dlaczego okulicki odznaczyl warszyca virtuti militari 19.01.1945?


http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/senatopracowania/108/plik/ot-596.pdf

Próbując mi udowodnić, że Warszyc nie był patriotą wklejasz tekst o Żołnierzach Wyklętych zaczynający się od słów :

fobiak napisał(a): "Nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje dzisiaj patriotyzmu tych ludzi ... "


Jesteś przy zdrowych zmysłach ?

PS Tekst ogólnie ciekawy, z niektórymi rzeczami się zgadzam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
3 kwietnia 2016r. o 21:37
kc napisał(a):
fobiak napisał(a): "alef - 2009-09-20, 10:51
Jako komentarz do wcześniejszych wypowiedzi:
od 6 sierpnia 1947 do 5 listopada 1948 dokonano ...


Stanisław Sojczyński pseud. "Warszyc", ur. 30 marca 1910 w Rzejowicach, zm. 19 lutego 1947 w Łodzi.

"Warszyc" już wtedy nie żył.

fobiak napisał(a): a dla ciebie mam pytanie, dlaczego okulicki odznaczyl warszyca virtuti militari 19.01.1945?


http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/senatopracowania/108/plik/ot-596.pdf

Próbując mi udowodnić, że Warszyc nie był patriotą wklejasz tekst o Żołnierzach Wyklętych zaczynający się od słów :

fobiak napisał(a): "Nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje dzisiaj patriotyzmu tych ludzi ... "


Jesteś przy zdrowych zmysłach ?

PS Tekst ogólnie ciekawy, z niektórymi rzeczami się zgadzam.


obojetnie czy zyl czy nie zyl jesli byl ojcem kwp, to byli jego zolnierze, jako nauczyciel tak sobie wychowal bandytow. kwp to warszyc, chcesz poznac zbrodnie warszyca to poznaj zbrodnie czlonkow kwp

moje pytanie brzmialo dlaczego 19-tego a nie np. 20-stego, jesli czyn za ktory byl odznaczony mial miejsce w 1943 roku.

ja podwazam twoje mniemanie patriotyzmu bo zasysasz swoje informacje ze scierwomediow. polski patriotyzm ma korzenie w reducie ordona tzn. nalezy zycie oddac ojczyznie na polu bitwy
nie wiem czy wiesz co to menczennik

nie wiem czy to prawda ale mozesz sprawdzic, bez powodow ludzie nie pisza takich tekstow

"To przypadek bez precedensu, tym bardziej, że chodzi o największego bandytę i zbrodniarza grasującego po zakończeniu wojny, mordercę ponad 170 osób" - napisał do ministra szef Weteranów. Na poparcie wymienia przykłady - jak to określił - zbrodni żołnierzy "Warszyca" na funkcjonariuszach MO i UB, żołnierzach WP, członkach PPR i ORMO, działaczach ludowych. Jakubowski domaga się, by minister wycofał wniosek o awansowanie "Warszyca".

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/133462,weterani-lewicy-z-piotrkowa-przeciwni-awansowi-warszyca-na-generala-brygady,id,t.html

a tu o innym twoim bohaterze (ups. patriocie), roznica jest mala dlatego go przytaczam
http://opolandia.redblog.nto.pl/2009/03/24/oficer-z-krwia-dzieci-na-rekach/

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
3 kwietnia 2016r. o 22:39
fobiak napisał(a): obojetnie czy zyl czy nie zyl jesli byl ojcem kwp, to byli jego zolnierze, jako nauczyciel tak sobie wychowal bandytow. kwp to warszyc, chcesz poznac zbrodnie warszyca to poznaj zbrodnie czlonkow kwp


Rozumiem, że jak Twoje dziecko kogoś zabije, to Ty powinieneś za to dostać karę śmierci ?

fobiak napisał(a): moje pytanie brzmialo dlaczego 19-tego a nie np. 20-stego, jesli czyn za ktory byl odznaczony mial miejsce w 1943 roku.


Sugerujesz , że miało to związek z rozwiązaniem AK ?

fobiak napisał(a): ja podwazam twoje mniemanie patriotyzmu bo zasysasz swoje informacje ze scierwomediow. polski patriotyzm ma korzenie w reducie ordona tzn. nalezy zycie oddac ojczyznie na polu bitwy
nie wiem czy wiesz co to menczennik


Z Takich samych ścierwomediów jak Ty. Nie wiem czy wiesz, że generał Ordon przeżył, a Mickiewicz sobie jego śmierć zmyślił. Dużo później zabił się sam a jego prochy uroczyście pochowano na Cmentarzu Łyczakowskim, w Alei Zasłużonych. "Warszyc"dlatego, że walczył o wolną Polskę był torturowany i zamordowany , a później jego ciało zostało wrzucone jak śmieci. Do kogo bardziej pasuje słowo "menczennik" ?

fobiak napisał(a): nie wiem czy to prawda ale mozesz sprawdzic, bez powodow ludzie nie pisza takich tekstow


Zdziwiłabym się, gdyby postkomunista, były milicjant miał inne zdanie na jego temat.

Odnoszę wrażenie, że nie czytasz tekstów, do których wklejasz link. Wybierasz sobie zdanie , które Ci akurat pasuje i nie zwracasz uwagi na to, że ogólny wydźwięk artykułu jest sprzeczny z Twoimi tezami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~vie niezalogowany
3 kwietnia 2016r. o 22:45
Wielka "histeryczka" się znalazła :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
3 kwietnia 2016r. o 23:25
zamknij morde

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
3 kwietnia 2016r. o 23:48
kc napisał(a):
fobiak napisał(a):

Rozumiem, że jak Twoje dziecko kogoś zabije, to Ty powinieneś za to dostać karę śmierci ?

fobiak napisał(a): moje pytanie brzmialo dlaczego 19-tego a nie np. 20-stego, jesli czyn za ktory byl odznaczony mial miejsce w 1943 roku.


Sugerujesz , że miało to związek z rozwiązaniem AK ?

fobiak napisał(a): ja podwazam twoje mniemanie patriotyzmu bo zasysasz swoje informacje ze scierwomediow. polski patriotyzm ma korzenie w reducie ordona tzn. nalezy zycie oddac ojczyznie na polu bitwy
nie wiem czy wiesz co to menczennik


Z Takich samych ścierwomediów jak Ty. Nie wiem czy wiesz, że generał Ordon przeżył, a Mickiewicz sobie jego śmierć zmyślił. Dużo później zabił się sam a jego prochy uroczyście pochowano na Cmentarzu Łyczakowskim, w Alei Zasłużonych. "Warszyc"dlatego, że walczył o wolną Polskę był torturowany i zamordowany , a później jego ciało zostało wrzucone jak śmieci. Do kogo bardziej pasuje słowo "menczennik" ?


Zdziwiłabym się, gdyby postkomunista, były milicjant miał inne zdanie na jego temat.

Odnoszę wrażenie, że nie czytasz tekstów, do których wklejasz link. Wybierasz sobie zdanie , które Ci akurat pasuje i nie zwracasz uwagi na to, że ogólny wydźwięk artykułu jest sprzeczny z Twoimi tezami.


1. w wielu kulturach tak jest, u arabow, u cyganow, w starym testamencie "oko za oko, zab z zab". byl nauczycielem, w filmie o nim jest mowa o tym, ze uczyl nieukow.

2. jestes krotkozwroczna a order jest podejrzany, ciezko w to uwierzyc, ze ktos, kto rozwiazuje armie ma w glowie malowaznego nauczyciela, ktory nie brau udzialu w akcji w 1943 roku w radomsku.
19-go stycznia 1945 roku sowieci "wyzwolili" radomsko. za 2 lata ipn bedzie pisal oficjalnie, ze to warszyc wyzwolil miasto i o to chodzi z tymi datami.
historycy maja za zadanie falszowanie historii za wszelka cene.

3.pewnie pomylilas ordona z bemem, ordon zmarl w persji i nie dorosl do generala. rok przed smiercia mickiewicza ordon naublizal mu w konstantynopolu za zniszczenie zycia.

4. a milicjant to nie czlowiek, nie mial rodziny? jesli probujesz przypiac ideologie funkcjonariuszom panstwowym w okresie warszyca to sie grubo mylisz

5. no z tym czytaniem masz racje, nie czytam bo to sa smieci rzadowe. rzad jest po twojej stronie, masz jeszcze za soba ipn i cala zarazona mlodziez


Dopisane 03.04.2016r. o godz. 23:48:

6. z tymi torturami to tez pic na wode.
film o nim
na procesie zwraca sie do prokuratora i mowi:
slyszalem, ze wiezniowie w wiezieniu sa torturowani

nie mowi, ze on byl torturowany
nie mowi, ze on wie o tym, mowi, ze slyszal

czyli ten watek torturowy jest doprawiony
albo na filmie albo na procesie, moze o tym nie bylo wcale mowy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 kwietnia 2016r. o 9:01

Żandarmeria Wojskowa będzie mogła nakładać mandaty?

MON proponuje, by żołnierze Żandarmerii Wojskowej mogli nakładać mandaty za kilkadziesiąt wykroczeń, za które nie mogli oni do tej pory karać w ten sposób. Chodzi przede wszystkim o przewinienia popełniane przez żołnierzy, a niekiedy także przez cywilów.

warto by było by mieli ''uprawnienia'' do karania za wyprowadzanie psów bez smyczy...
tymczasem jednostek wojskowych ''pilnują emeryci z agencji ''ochrony''
:D

a kto to jest ten Warszyc? :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
4 kwietnia 2016r. o 9:39
bandyta z ktorego na sile robia bohatera i dodatkowo patriote bo tacy sa im potrzebni do ciaglosci historycznej, solidarnosc nie moze sie wywodzic ze stoczni, prawdopodobnie ma korzenie w walce podziemnej a moze nawet w endecji
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.