Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

9176
kc
4 kwietnia 2016r. o 10:49
fobiak napisał(a):


Z tym generałem masz rację, Ordon nim nie był (czytając ten wiersz zawsze mam wrażenie, że nim był, mój błąd ) daleko mu też do romantycznego męczennika, jakim chciał go widzieć Mickiewicz , o czym nie omieszkał mu powiedzieć jak się spotkali, pewnie też dlatego strzelił sobie w łeb.

Co do o Twoich teorii spiskowych i wymyślonych przez Ciebie, niczym nie popartych "faktów" odnośnie przyznania "Warszycowi" orderu, nie będę tego komentować , bo i tak nie ma to sensu.

fobiak napisał(a): 4. a milicjant to nie czlowiek, nie mial rodziny? jesli probujesz przypiac ideologie funkcjonariuszom panstwowym w okresie warszyca to sie grubo mylisz


Cytacik dla Ciebie :

"Opublikowane przez "Ewę Połaniecką", czyli Zbigniewa Nienackiego w "Głosie Robotniczym" teksty o "Warszycu" bardzo jednostronnie ukazują zagadnienie zwalczania zbrojnego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej. Reprezentowany jest w nich oficjalny, zgodny ze stanowiskiem PZPR, pogląd na najnowszą historię Polski. Żołnierze dowodzonego przez "Warszyca" KWP określani są w tych reportażach mianem bandytów. W pozytywnym z kolei świetle ukazani są w tychże tekstach funkcjonariusze organów bezpieczeństwa, z którymi autor wyraźnie się utożsamia. We wspomnianej już korespondencji z Tomaszem Lenczewskim skruszony Zbigniew Nienacki twierdził, że w owym czasie nie mógł pisać inaczej, natomiast materiały źródłowe wykorzystane w toku prac nad reportażami wydzielane były przez bezpiekę."

http://www.historiawielunia.fora.pl/wspomnienia,3/agent-z24-a-rozbicie-konspiracyjnego-wojska-polskiego,271.html

fobiak napisał(a): z tymi torturami to tez pic na wode
albo na filmie albo na procesie, moze o tym nie bylo wcale mowy


Nie wiem jaki Ty film o nim oglądałeś, ale na procesie mówił o tym, że m.in. wbijano mu gwoździe pod paznokcie. Zresztą pomyśł logicznie, kiedy już go dorwali, to myślisz, że głaskali go po głowie i bali się, żeby mu włos z głowy nie spadł ? Chyba nie jesteś taki naiwny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
4 kwietnia 2016r. o 11:33
kc napisał(a):
fobiak napisał(a):


Z tym generałem masz rację, Ordon nim nie był (czytając ten wiersz zawsze mam wrażenie, że nim był, mój błąd ) daleko mu też do romantycznego męczennika, jakim chciał go widzieć Mickiewicz , o czym nie omieszkał mu powiedzieć jak się spotkali, pewnie też dlatego strzelił sobie w łeb.

Co do o Twoich teorii spiskowych i wymyślonych przez Ciebie, niczym nie popartych "faktów" odnośnie przyznania "Warszycowi" orderu, nie będę tego komentować , bo i tak nie ma to sensu.

fobiak napisał(a): 4. a milicjant to nie czlowiek, nie mial rodziny? jesli probujesz przypiac ideologie funkcjonariuszom panstwowym w okresie warszyca to sie grubo mylisz


Cytacik dla Ciebie :

"Opublikowane przez "Ewę Połaniecką", czyli Zbigniewa Nienackiego w "Głosie Robotniczym" teksty o "Warszycu" bardzo jednostronnie ukazują zagadnienie zwalczania zbrojnego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej. Reprezentowany jest w nich oficjalny, zgodny ze stanowiskiem PZPR, pogląd na najnowszą historię Polski. Żołnierze dowodzonego przez "Warszyca" KWP określani są w tych reportażach mianem bandytów. W pozytywnym z kolei świetle ukazani są w tychże tekstach funkcjonariusze organów bezpieczeństwa, z którymi autor wyraźnie się utożsamia. We wspomnianej już korespondencji z Tomaszem Lenczewskim skruszony Zbigniew Nienacki twierdził, że w owym czasie nie mógł pisać inaczej, natomiast materiały źródłowe wykorzystane w toku prac nad reportażami wydzielane były przez bezpiekę."

http://www.historiawielunia.fora.pl/wspomnienia,3/agent-z24-a-rozbicie-konspiracyjnego-wojska-polskiego,271.html

fobiak napisał(a): z tymi torturami to tez pic na wode
albo na filmie albo na procesie, moze o tym nie bylo wcale mowy


Nie wiem jaki Ty film o nim oglądałeś, ale na procesie mówił o tym, że m.in. wbijano mu gwoździe pod paznokcie. Zresztą pomyśł logicznie, kiedy już go dorwali, to myślisz, że głaskali go po głowie i bali się, żeby mu włos z głowy nie spadł ? Chyba nie jesteś taki naiwny.


zastanowilas sie nad tym czym wbija sie gwozdzie pod paznokcie? opisz jak mozna wbic gwozdz pod paznokiec. ub wylapalo gore kwp to bez gwozdzi sie obeszlo bo sami spiewali ze strachu.
oni tzn. ci co go mieli na muszce wszystko o nim wiedzieli, ub mialo swoich ludzi u wawrzyca a wawrzyc mial swoich ludzi w ub, dlatego akcja uwolnienia wiezniow byla bez ofiar.

pzpr-u jeszcze nie bylo, nienacki nic nie pisal jak ich nazwano bandytami, to jest nazwa historyczna i nic jej nie zmieni.

http://www.kepnosocjum.pl/forum/viewthread.php?thread_id=238
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
4 kwietnia 2016r. o 11:55
fobiak napisał(a): zastanowilas sie nad tym czym wbija sie gwozdzie pod paznokcie? opisz jak mozna wbic gwozdz pod paznokiec. ub wylapalo gore kwp to bez gwozdzi sie obeszlo bo sami spiewali ze strachu.
oni tzn. ci co go mieli na muszce wszystko o nim wiedzieli, ub mialo swoich ludzi u wawrzyca a wawrzyc mial swoich ludzi w ub, dlatego akcja uwolnienia wiezniow byla bez ofiar.

pzpr-u jeszcze nie bylo, nienacki nic nie pisal jak ich nazwano bandytami, to jest nazwa historyczna i nic jej nie zmieni.

http://www.kepnosocjum.pl/forum/viewthread.php?thread_id=238


Weź sobie gwóźdź i młotek, włóż gwóźdź delikatnie pod paznokieć i uderz z całej siły w niego młotkiem.

Szczerze mówiąc nie chce mi się już czytać śmieci, które wrzucasz i których sam jak napisałeś nie czytasz. Wymyśliłeś sobie swoją wersję historii i wbrew faktom, zeznaniom ludzi idziesz w zaparte, że Twoja wersja jest prawdziwa, bo tak twierdzi fobiak.

Dla mnie historia nie jest czarno -biała dla Ciebie tak. Nie przedstawiłeś mi chociaż jednego malutkiego sensownego argumentu, na brak patriotyzmu w postawie "Warszyca", a nie wiem, czy pamiętasz, to mu zarzucasz. To nie moja wina, że wolisz fikcyjnych bohaterów, bo oni są bez skazy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
4 kwietnia 2016r. o 12:19
masz prawo do swojego zdania
a ja mam prawo poprawic sobie byki
warszyc*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
5 kwietnia 2016r. o 10:12
Brawo Ty, kocie.
Jednak potrafisz pisać po "polskiemu".
Czyli Polak jesteś ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
8 kwietnia 2016r. o 16:44
[img=1460126648_8sszaek.jpg]

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
9 kwietnia 2016r. o 8:31
Kościół znów się kompromituje. A PiS przyznaje nagrodę

Zachowanie hierarchów tłumaczy niespotykana dotąd w naszym kraju więź i unia ołtarza (Kościoła) i tronu (państwa). – Więź ta, wbrew pozorom, jest zdecydowanie niekorzystna dla obu stron. Efektem jej aktywności w sytuacji Kościoła jest systematyczna „emigracja” świeckich katolików ze struktur kościelnych, widoczna też w radykalnym spadku obowiązkowych praktyk religijnych (niedzielnej mszy i wielkanocnej spowiedzi), jak słaby udział katolików w rytach przejścia, czy spadek religijnego i moralnego autorytetu Kościoła instytucjonalnego i kleru parafialnego. Młodzież polska nie chce jakiejkolwiek kurateli ze strony Kościoła, kwestionuje i odrzuca jego doktrynę moralną i jasno wskazuje na jego upolitycznienie. Natomiast państwo, jego obecny model, i forma władzy politycznej i gospodarczej nie odpowiadają dominującej większości obywateli, są krytykowane i odrzucane, z jednoczesnym oczekiwaniem na ich usunięcie w niezbyt odległej perspektywie, jako szkodzące krajowi i obywatelom. Taką diagnozę dają liczne sondaże socjologiczne. Kościół sterowany przez upolitycznionych nad wyraz biskupów i proboszczów parafialnych traci na tym najbardziej, gdyż członkowie jego nie chcą, żeby zajmował się polityką i popierał opcję polityczną aktualnie rządzącą krajem, mając w zamian lukratywne przywileje pod różną postacią – kwituje prof. Józef Baniak.

''no i fajnie'' :D


Dopisane 09.04.2016r. o godz. 08:31:

też mam obrazek...[img=1460183466_cl1qf02.jpg]

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 kwietnia 2016r. o 12:06
Sondaż CBOS: PiS deklasuje rywali. Ma większe poparcie niż dwie kolejne partie łącznie

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19889633,sondaz-cbos-pis-deklasuje-rywali-ma-wieksze-poparcie-niz-dwie.html#BoxNewsLink

:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza