Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

10114
#alter nieaktywny
21 czerwca 2016r. o 11:42
To jest niezwykle istotna informacja :)

Prezydent Chin daje sygnał do inwestowania w Polsce

Podpisanie czterdziestu umów handlowych i porozumień dwustronnych towarzyszy poniedziałkowej wizycie prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. Polska liczy, że Chińczycy podreperują nasze drogi i zmodernizują koleje. A czego w zamian chcą mieszkańcy Kraju Środka?

- Mam nadzieję, że Polska stanie się bramą do Europy dla Chin, także w sensie gospodarczym - powiedział prezydent Duda, witając na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. Głowy państw podpisały oświadczenie o ustanowieniu strategicznego partnerstwa między Polską i Chinami. Podczas wizyty pierwszego obywatela Chin w naszym kraju zostanie podpisanych w sumie około 40 umów handlowych i porozumień dwustronnych.

Interesy przy dźwiękach szanghajskiej rapsodii

Z okazji spotkania na szczycie w Warszawie trwają fora ekonomiczne, na których strony chińska i polska rozmawiają o współpracy gospodarczej i o nowych inwestycjach w Polsce - przede wszystkim o Nowym Jedwabny Szlaku, który jest potężnym projektem chińskiej ekspansji ekonomicznej, na którym ma skorzystać także Polska.

- Przed nami nadzieja na dokonanie skoku ekonomicznego, a także dla symbiozy między strategiami gospodarczymi Polski i Chin. Projekt One Belt One Road [jeden pas, jedna droga - red.] to szansa na większą obecność chińskich przedsiębiorców w Polsce i przyspieszenie rozwoju polskiej infrastruktury. Dziś jest dzień przełomu, a mam na myśli wydarzenia gospodarcze, które towarzyszą wizycie prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej - powiedział Sławomir Majman z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Dla przedsiębiorców z Kraju Środka wizyta prezydenta Chin to ważny sygnał na to, by inwestować w Polsce.

Koncepcja lądowego i morskiego Nowego Jedwabnego Szlaku, którego częścią jest projekt One Belt One Road, zakłada utworzenie sieci korytarzy transportowych, które połączyłyby Chiny z krajami Unii Europejskiej. Oznacza to budowę bądź modernizację infrastruktury transportowej - kolejowej, drogowej, portów lądowych i morskich oraz lotnisk, a także tworzenie infrastruktury przesyłowej (ropociągi, gazociągi) oraz telekomunikacyjnej.

Jak konkretnie Polska ma na tym skorzystać?

Ponieważ dla Azji jest "przedmurzem" Europy Zachodniej, nasze punkty rozładunkowe, porty i infrastruktura kolejowa są przystankiem (ale też często punktem docelowym) do dalszego transportu chińskich towarów na Zachód. Polska jest członkiem założycielem AIIB (Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych). Ta międzynarodowa instytucja założona przez Chiny ma wspierać budowę infrastruktury transportu i energetyki. Polsce ma ona ułatwiać dostęp do procedur przetargowych. Liczymy też, że Chiny zainwestują duże pieniądze w modernizację naszych dróg, kolei, a także portów. Współpraca ma też obejmować kojarzenie kontrahentów.

Mleko, samoloty, miedź

Dziś na polsko-chińskim forum biznesowym organizowanym przez PAIiZ ta agencja podpisała umowę z China Council for Promotion of International Trade (to rządowa chińska instytucja zrzeszająca firmy handlowe i inwestycyjne, ma oddziały w każdej prowincji Chin). Otworzyła też biuro w Polsce - jest ono pierwszą ich placówką w Europie Środkowo-Wschodniej. Współpraca ma polegać na ściąganiu inwestorów do Polski. Na forum przy dźwiękach "Szanghajskiej rapsodii" podpisano dziś też szereg umów handlowych: na export polskich produktów spożywczych dla dzieci, produktów mlecznych, na sprzedaż samolotów Orka, a także w branży farmaceutycznej. Zostanie też przedłużona umowa KGHM z ChinaMinMetals na sprzedaż miedzi do Chin.

A na co liczą Chińczycy? Mieszkańcy kraju jedwabiu i herbaty garną się do inwestowania u nas. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że będą startować w przetargach dotyczących rozbudowy portu w Gdańsku czy Rail Baltica (linia kolejowa, która jest elementem transeuropejskiego korytarza transportowego).

Jedwabnym Szlakiem Online

Na forum współpracy ekonomicznej "Jedwabny Szlak Online 2016" ogłoszono memorandum o polsko-chińskiej współpracy informatycznej. - Nowy Jedwabny Szlak to koleje, drogi, polskie porty, strategia gospodarcza, ale także współpraca informatyczna, szybkie kojarzenie kontrahentów - mówił dr Jerzy Rzymanek, przewodniczący Związku Importerów i Eksporterów. Podczas forum zainaugurowano otwarcie magazynu Osell. To grupa, która wchodzi na polski rynek właśnie podczas wizyty prezydenta Xi Jinpinga. Oferują usługi e-commerce: budowanie transgranicznych kanałów dystrybucji, aplikacje do przesyłania informacji dla firm na całym świecie, pomagają łamać bariery językowe i kulturowe firmom z Azji i Europy.

Jabłka podbijają chiński rynek

Pośród umów, jakie jeszcze dzisiaj mają zostać podpisane lub ogłoszone z okazji wizyty Xi Jinpinga, jest ogłoszenie sygnowania protokołu w sprawie wymogów fitosanitarnych dla polskich jabłek. Oznacza to, że może już we wrześniu kontenery z tymi polskimi owocami pojadą do Kraju Środka. - Bardzo się z tego cieszę, sam o to zabiegałem. Mamy ogromne nadwyżki z powodu rosyjskiego embarga, a także ciężkie sytuacji rubla - powiedział Janusz Piechociński, były minister gospodarki i wicepremier.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
21 czerwca 2016r. o 12:17


z dedykacją dla falco i innych przedstawicieli "ulicy" ; )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
21 czerwca 2016r. o 12:29
alter napisał(a): To jest niezwykle istotna informacja :)
Prezydent Chin daje sygnał do inwestowania w Polsce ...

A zapytał się o zgodę S&P ;)
Bo nie chcę (i nie mam na to ochoty) wyliczać tych innych sygnalistów :)
Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kościelny niezalogowany
21 czerwca 2016r. o 13:36
kc napisał(a): Nie mam co, jestem biedna jak mysz kościelna.



Myszy kościelne są spasione jak wieprzki, wszystkie ine im zazdroszczą . :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
21 czerwca 2016r. o 16:21
dzięki skorn za dedykację :)
na ogół nie otwieram twoich wklejek (i nie tylko twoich :D ) ale tą jako że to bajka, pozwoliłem sobie obejrzeć ;)
pierwszym powodem było to że zobaczyłem tam naPIS KOD no i ten ptaszek ...
odnoszę wrażenie że autorowi pomylił się ''leming'' z flamingiem ale co tam ;)
dlaczego mnie to min. ''dedykujesz ''?
czy ja gdziekolwiek napisałem że widzę przyszłość w jakiejkolwiek partii czy ugrupowaniu?
jeśli tak to proszę o cytat ... a teraz coś co dostrzegłem w filmie a co idealnie pasuje do tego co myślę o ''elitach''

stop-klatka w równej, drugiej minucie ;)

widzę w niej sejm i ''wiejską'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
21 czerwca 2016r. o 17:33
Ponieważ byłeś zachwycony tym, jak to zbuntowani przeciw PiS Polacy wyszli na ulicę, nie widząc jednocześnie, że ktoś inny czerpie z tego zysk. ; )

Fakty są takie, że to właśnie głosami tzw. ulicy wybory wygrał PiS. Ta przysłowiowa kasjerka z Biedronki ma gdzieś "łamanie konstytucji", ale jeśli utrzymuje dzieci, to bardzo spodobał się jej zastrzyk gotówki w postaci 500+.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
21 czerwca 2016r. o 18:00
no i nadal jestem zachwycony bo jeszcze raz powtarzam to co wcześniej napisałem ...
KOD to nie te twarze idące na czele

to tłum za nimi ...
rozumiesz ? tam idą zarówno inteligenci jak również ''operatorzy betoniarek'' ;)

taki sam tłum kiedyś szedł pod ''sztandarami '' PZPR póżniej PO i PIS

DZISIAJ OSĄDZASZ ''KOMUCHÓW'' KTOŚ ZA KILKA LAT OSĄDZI PIS

ot cała historia ...
pisz o mnie o kimś z ''ulicy'' ale nie pisz że jestem za tą czy inną partią ...
inaczej napiszę że łżesz :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
21 czerwca 2016r. o 18:30
No to pytam poraz kolejny - czemu ten "buntowniczy" tłum pozwala iść na swoim czele Schetynie, Petru czy Kwaśniewskiemu?

Gówno wart ten twój bunt przeciwko establiszmentowi :)

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza