Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

~ niezalogowany
11 września 2016r. o 23:24
dobra odpowiedź skorn, falco bierz naukę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
11 września 2016r. o 23:31
Pannazdzieckiem napisał(a): Przyszła baba do lekarza
[...]
Gdzieś Ty to wygrzebał Alterowiczu ? Śliczny opis rzeczywistości ,


Panna w sieci znajdziesz teraz wszystko co tylko chcesz :) Wiesz, tak sobie pomyślałem, że w temacie poezji, można po tylu latach publikacji odnaleźć chyba wszystkie najbardziej znane wartościowe wiersze :) Ja też czasami sobie podczytuje i słucham wstecz. Nawet mam około 5GB materiału w archiwum. Mam na myśli poezję śpiewaną :) Fajna sprawa, nawet znajomym polecam do poczytania.

dobranoc :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
12 września 2016r. o 6:44
~ napisał(a): dobra odpowiedź skorn, falco bierz naukę


z czego?
z tego że tylko powiela się wiadomości ogólnie dostępne w sieci ?
uważam że jeśli się coś wkleja, coś co zdaniem wklejającego jest godne jego uwagi ,to warto też opatrzyć to własnym komentarzem ''dlaczego''
jest to ponoć forum dyskusyjne ale nie dla skorna który lubi zadawać pytania ale jasnych ,bezpośrednich odpowiedzi unika jak przysłowiowego ''ognia'' :D
ja nie mam najmniejszych obaw pisząc ze jestem antypisowcem i ''antysystemowcem'' w obecnym wydaniu
skorn ożywia się tylko pisząc o gen.Jaruzelskim czy Kiszczaku ale zapytany o np. ''narodowców'' z tym ich ''oenerem''już raczej milczy lub rżnie głupa że nie widzi problemu bo to ''grzeczni ludzie są...''
to koniunkturalizm w najlepszym wydaniu :D
nie narażać się nikomu bo nie wiadomo komu jutro trzeba będzie podać rękę :D
łatwo jest pisać o kimś ''hipokryta'' samemu nie dostrzegając własnego oportunizmu ...

z tego mam brać ''naukę''?
nie :D


Dopisane 12.09.2016r. o godz. 06:44:

masz tu skornie ...skomentuj :D może moderacja tego nie wytnie -przecież to z miasta emema a więc z ''samego zródła'' :)

''Podczas obchodów 333. rocznicy odsieczy wiedeńskiej w Krakowie odczytano "apel smoleński" - informuje krakow.wyborcza.pl.

Obchody rozpoczęły się w świątyni, w której król Jan III Sobieski modlił się przed wyruszeniem na pomoc Austrii - w kościele o.o. Karmelitów. Później uczestnicy uroczystości przenieśli się na krakowski Rynek, gdzie kontynuowano obchody.

Jeden z organizatorów, Gniewomir Rokosz-Kuczyński, wskazywał, że gdyby nie wiktoria wiedeńska, to "świat wyglądałby zupełnie inaczej". Na koniec obchodów oprócz apelu oręża polskiego odczytano smoleński Apel Pamięci - zgodnie z zarządzeniem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. ''

jak to dobrze że mamy jeszcze Cedynię ,Płowce ,Głogów , Powstanie Listopadowe a i styczniowe ,jak to dobrze że mamy jeszcze Drzymałę ,Rejtana i Głowackiego ...
ileż to można odczytać ''apeli''
:D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
12 września 2016r. o 19:32
Mod nie wytnie, bo w tekście jest źródło.

Jestes prl-owski pogrobowiec, a nie antysystemowiec. Wielki antysystemowiec, co chciał maszerować w obronie demokracji z partiokratami z PO i PSL haha

Co do ONR jednego jest pewien, nie kradliby tak jak inne ekipy. Ale nie chciałbym by jakakolwiek partia z "radykalna" w nazwie miała pełnię władzy w Polsce, tak jak dziś PiS. Hasło "Życie i śmierć dla Narodu" powinno być fakultatywne, nie obligatgoryjne

Na Węgrzech narodowcy rządzą w koalicji z Orbanem i końca świata nie ma. Nie słyszałem o mordowaniu żydów i gejów, za to bardzo dobrze poradzili sobie tam z napływem emigrantów. To jest właśnie dbanie o interes narodowy.


<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
12 września 2016r. o 20:48
skorn napisał(a): Mod nie wytnie, bo w tekście jest źródło.

Jestes prl-owski pogrobowiec, a nie antysystemowiec. Wielki antysystemowiec, co chciał maszerować w obronie demokracji z partiokratami z PO i PSL haha

Co do ONR jednego jest pewien, nie kradliby tak jak inne ekipy. Ale nie chciałbym by jakakolwiek partia z "radykalna" w nazwie miała pełnię władzy w Polsce, tak jak dziś PiS. Hasło "Życie i śmierć dla Narodu" powinno być fakultatywne, nie obligatgoryjne

Na Węgrzech narodowcy rządzą w koalicji z Orbanem i końca świata nie ma. Nie słyszałem o mordowaniu żydów i gejów, za to bardzo dobrze poradzili sobie tam z napływem emigrantów. To jest właśnie dbanie o interes narodowy.


pogrobowiec prl-u ? ..raczej w nim wychowany ale niech ci będzie
lubisz ''wzniosłe'' słowa
ależ ty pieprzysz o tym moim ''maszerowaniu'' :D
nawet nie chce mi się do tego odnosić ...
przynajmniej jednak udało ci się jasno określić co do ...ów
ale wytłumacz mi jak to hasło które napisałeś, może być ''fakultatywne'' bo nie bardzo wiem kogo masz na myśli pisząc ''naród'' jak i to ''życie i śmierć''
kto byłby decydentem ?
Węgry?..są outsiderami Europy ,podobnymi do Polski ...
ale o interesy dbają podpisując umowy nawet z Rosją ;)
powiedz to naszym ''politykierom''


Dopisane 12.09.2016r. o godz. 20:48:

nara ...dzisiaj wolę poleżakować przed filmem :D

Zastosowana autokorekta


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
12 września 2016r. o 23:19
To było hasło jednego z dwóch onr-ów, konkretnie falangi, w latach 30. XX w.

Chodzi mi o to, żeby nie robić z nacjonalizmu obowiązującej religii. Kto chce, niech sobie dla narodu żyje i umiera. W każdym radykalizmie jest jakaś nieobliczalność.

Nie wiem, czy Węgry sa outsiderem Europy, w każdym bądź razie lepiej być outsiderem niż żyć w państwie, gdzie w imie religii rozjeżdzaja ciężarówką lub wysadzaja w powietrze.

Chyba jesteś już za stary, żeby wyzbyć się kompleksów wobec Europy. : )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
13 września 2016r. o 9:39
przeczytaj uważnie ten artykół ciemniaku polaku to może otworzą ci się oczy i przestaniesz wierzyć w TV http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tiamat-zyd-kaze-polak-wode-wisly-sprzeda-2016-09
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Dementor_ niezalogowany
13 września 2016r. o 11:33
"Nie wiem, czy Węgry sa outsiderem Europy, w każdym bądź razie lepiej być outsiderem niż żyć w państwie, gdzie w imie religii rozjeżdzaja ciężarówką lub wysadzaja w powietrze."

Co ma bycie "outsiderem" do bezpieczeństwa w danym kraju? Nawet na Węgrzech może znaleźć się Węgier, który przejdzie na islam,zrobi zamach. W Polsce znalazło się kilku,za którymi puszczono listy gończe, bo wstąpili do ISIS.

Panowie Skorn i Falco wspierają się, która prawda jest lepsza, która biel jest bielsza, a czerń czarniejsza. Po co? Każdy ma prawo do opinii, ale Wy prowadzicie już pseudointelektualny bełkot, odwołując się do przeszłości. Przeszłość Was odróżnia mentalnie,tylko po co skakać sobie do "gardeł"?
Czy to coś zmieni w Waszym życiu? Każdy broni własnych racji,ale trzeba zachować samokrytycyzm,dlatego żaden z Was nie idzie na ustępstwa.

Co do hipokryzji. Nie rozumiem,dlaczego ktoś często nadużywa tego słowa mówiąc, jesteś "hipokrytą". Hipokryzja jest wpisana w naturę każdego człowieka,co wynika właśnie z niegodzeniem się na absurdy, a jednocześnie z koniecznością życia w tejże absurdalnej rzeczywistości.

Skończcie tą zawiść, znajdźcie wspólny mianownik rozmów, bo tylko to będzie prowadzić do jakiegoś dodatniego bilansu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.