Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Szczepienia dzieci jako komercja ?

~gość niezalogowany
12 marca 2013r. o 21:49
szlak mnie trafia jak można ludzi przymuszać do takich rzeczy i wyciagać konsekwencje finansowe itd.Najpierw robili podejścia przez kilka sezonów o świńskich grypach, szalonych krowach i td oswajali ludzi z tym próbowali zasiać strach a teraz ryp ustawke sobie przeforsowali w taki sposób że kiedy ludzie się podniecali EURO 2012 w tym czasie głosowano własnie nad ta ustawą a lud podjarany golami ślepo i głucho sie poddaje , i nagle gdzie i co jaka ustawa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
12 marca 2013r. o 21:54
~gość napisał(a): W pojedynkę nic się nie zdziała , im więcej ludzi sobie to uświadomi tym lepiej . :)
Trzeba zapytać lekarza czy podpisze na papierku własnoręcznym podpisem że bierze odpowiedzialność za ewentualne powikłania, zobaczysz jakie gały wysadzi na wierzch :] Oni nie lubią jak pacjent zadaje pytania, pacjent ma grzecznie wziąć receptę pokłonić sie w pas przeprosić że zakłócił dzień powiedzieć do widzenia i jeszcze raz przeprosić za żywota. A na koniec się jeszcze wyspowiadać z tego wszystkiego :D


:D Gościu jesteś niesamowity . Lepiej od Ciebie bym tego nie opisał :) Uwielbiam Ludzi myślących , taką wadę mam :) Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
12 marca 2013r. o 22:26
czy już wiadomo do ilu lat grozi za niepoddanie się szczepieniu? ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
12 marca 2013r. o 22:41
falco napisał(a): czy już wiadomo do ilu lat grozi za niepoddanie się szczepieniu? ;)


Ja nie wiem , ale Sanepid , tudzież ... system sprawiedliwości zapewne wiedzieć będzie :) Czy jest na sali jakiś prawnik ? Ktoś , kto może mi Mądrą Książkę wytłumaczyć ? Stary już jestem i głupi :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
12 marca 2013r. o 23:15
na te chwile jedyny legalny i znany mi sposob na unikniecie szczepienia, to zrezygnowanie z przynalezenia do jakiejkolwiek przychodni /chocby wlasnie pod pretekstem wyjazdu za granice, przeprowadzki , etc./. to przychodnia ma obowiazek ewidencjonowania i wylapywania osob, ktore szczepien unikaja - dane te przekazuje do sanepidu a ten z kolei upomina, ponagla, w koncu kieruje sprawe na droge sadowa. jesli zrezygnujesz z publicznej sluzby zdrowia, to nie istniejesz w ich ewidencji - dziecko ma wiec szanse na unikniecie szczepien przynajmniej do okresu szkolnego. :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
12 marca 2013r. o 23:20
link do starej ustawy http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/324_u/$file/324_u.pdf

i do nowej http://%20http//orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/293_u/$file/293_u.pdf

"Zmiana definicji choroby zakaźnej:

Stary przepis:

3) choroby zakaźne – choroby, które zostały wywołane przez biologiczne czynniki
chorobotwórcze, które ze względu na charakter i sposób szerzeniasię stanowią
zagrożenie dla zdrowia publicznego;



Nowy przepis:

3) choroba zakaźna – choroba, która została wywołana przez
biologiczny czynnik chorobotwórczy;


Jak widzimy definicja zostało uogólniona - "Rozszerzono definicję choroby zakaźnej potencjalnie na inne choroby, które nie są zakaźne. W ustawie jest wymieniona lista chorób zakaźnych, ale logika podpowiada, że przez samą zmianę definicji otwiera się furtka dla dodania w przyszłości do tej listy każdej choroby, która obecnie nie jest chorobą zakaźną wg starej definicji, a stanie się nią wg nowej.

Jeśli lista środków przymusu bezpośredniego wobec osób chorych na chorobę zakaźną niewiele się zmienia, to problem w tym, że środki przymusu bezpośredniego do przymusowych szczepień mogą być w przyszłości stosowane wobec znacznie większej liczby osób, które wg starej def. nie są chore na chorobę zakaźną. "


Stary przepis ( pogrubione najważniejsze )

Art. 5.
1. Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane na zasadach
określonych w ustawie do:
1) poddawania się badaniom sanitarno-epidemiologicznym, w tym również postępowaniu
mającemu na celu pobranie lub dostarczenie materiału do tych badań;
2) poddawania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego
Programu Szczepień Ochronnych;
Nowy:

3) w art. 5:
a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są
obowiązane na zasadach określonych w ustawie do:
1) poddawania się:
a) zabiegom sanitarnym,
b) szczepieniom ochronnym,


"W starej wersji ustawy obowiązkowym szczepieniom ochronnym podlegają TYLKO osoby w ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych, które ogłasza Główny Inspektor Sanitarny. Program ten dotyczy dzieci i młodzieży i co roku jest ogłaszany w formie listy szczepień wg wieku. W nowej wersji ustawy obowiązkowe szczepienia rozszerzono z dzieci na wszystkich dorosłych: ""Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane na zasadach określonych w ustawie do poddawania się szczepieniom ochronnym"

Niby małe zmiany a widzimy jak wiele zmieniają... a to tylko czesc z zmian w ustawie,

Co jest ciekawe, wszystkie partie jednomyślnie ( 1 poseł się wstrzymał z PSL ) głosowały za poparciem tej ustawy od PO poprzez PiS na Palikocie kończąc! Statystyki z sejmu:

Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w brzmieniu proponowanym przez Komisję Zdrowia

Głosowało - 403 Za - 402 Przeciw - 1 Wstrzymało się - 0 Nie głosowało - 57

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=16&NrGlosowania=15

Lobby farmaceutyczne wprowadziło zmiany by nie dopuscic do sytuacji takich jak ostatnio gdy kopacz pokazała serdeczny palec firmom farmaceutycznym ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
12 marca 2013r. o 23:26
Pannazdzieckiem - miło mi :) a tak ogólnie to myślę że można by coś zorganizować, zarejestrować jakieś stowarzyszenie w tym temacie z odpowiednia liczbą ludzi :D tym czasem dobrej nocy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 marca 2013r. o 23:27
ale jak teraz zrezygnować kiedy wiedzą już że się ociągam ze szczepieniem. jak pójde i powiem że chce leczyć dziecko prywatnie to co nie zgłoszą do sanepidu że jeszcze nie szczepiłam i wydadzą wszystkie dokumenty?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza