Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Patrioci to bandyci?
~Dama niezalogowany
14 listopada 2013r. o 18:03
~Iza napisał(a): (...) Polacy nic się od tamtego czasu nie nauczyli i znów powtarzają ten sam negatywny scenariusz swoich dziejów: kraju słabego, niezdolnego być podmiotem własnej historii. Kraju, który wszyscy mogą podeptać, a on tylko piszczy.


Izo , myślę ,że wielu Polaków ma podobne zdanie. Podzielam opinię autora , którego cytujesz. O tym ,że kraj jest silny , swiadczy m.in. armia .Wyszkolona świetnie (gotowość non stop) , uzbrojona "po zęby" w najnowocześniejszy sprzęt i wielka liczebnie. Czy Polska posiada dziś taką armię ?? Znowu liczymy na tych , którzy Polskę zawiedli ... Podobnie z przemysłem...Gdzie jest nasz , polski , przemysł ?? Co jeszcze zostało nierozparcelowane ?? Nie ma przemysłu , tylko usługi..To cud ,że gospodarka "kuleje" a nie rozwaliła się zupełnie... :/ Można by mnożyć przykłady swiadczące o naszej słabości...Nie wyciągamy wniosków z przeszłości. Nie trzeba przeszłością żyć lecz trzeba o niej pamiętać. Własnie dla wniosków , by nie powtarzać błędów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 listopada 2013r. o 19:06
czasy się "troszkę" zmieniły. Dzisiaj, w nowoczesnych konfliktach, nie potrzeba armat i samolotów. Wyobraż sobie konflikt z naszym wielkim sąsiadem ze wschodu. Kurek z gazem i ropa przykręcony, do tego ataki elektroniczne. Uwierz mi, po tygodniu machamy białą flagą :D

Zmoderowano 14.11.2013 godz.22:33 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
14 listopada 2013r. o 19:17
~ napisał(a):

czasy się "troszkę" zmieniły. Dzisiaj, w nowoczesnych konfliktach, nie potrzeba armat i samolotów. Wyobraż sobie konflikt z naszym wielkim sąsiadem ze wschodu. Kurek z gazem i ropa przykręcony, do tego ataki elektroniczne. Uwierz mi, po tygodniu machamy białą flagą :D


Witaj , myślę ,że nie masz racji :D Dobrze ,że napisałeś wyraz "troszkę" ...Bo faktycznie czasy zmieniły się tylko troszkę. Armia jest konieczna !! To tak , jak doskonały zamek w drzwiach Twojego mieszkania. O konflikcie z sąsiadem ze wschodu ( Białoruś ?? Rosja !! ) , zbrojnym konflikcie , lepiej nawet nie śnić. Pamiętaj o jednym - żaden nasz "przyjaciel" w takiej sytuacji nie nadstawi za nas grzbietu ;( Kurki z gazem , ataki elektroniczne napisałeś.... Owszem , będą szkodzić.Ale tylko szkodzić. Uwielbiam zabawę wojenną WORLD OF TANKS ...Dlaczego tu jest armia a nie kurki z gazem i atak elektroniczny ??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
14 listopada 2013r. o 19:25
~Dama napisał(a):
Izo , myślę ,że wielu Polaków ma podobne zdanie. Podzielam opinię autora , którego cytujesz. O tym ,że kraj jest silny , swiadczy m.in. armia .Wyszkolona świetnie (gotowość non stop) , uzbrojona "po zęby" w najnowocześniejszy sprzęt i wielka liczebnie. Czy Polska posiada dziś taką armię ?? Znowu liczymy na tych , którzy Polskę zawiedli ... Podobnie z przemysłem...Gdzie jest nasz , polski , przemysł ?? Co jeszcze zostało nierozparcelowane ?? Nie ma przemysłu , tylko usługi..To cud ,że gospodarka "kuleje" a nie rozwaliła się zupełnie... :/ Można by mnożyć przykłady swiadczące o naszej słabości...Nie wyciągamy wniosków z przeszłości. Nie trzeba przeszłością żyć lecz trzeba o niej pamiętać. Własnie dla wniosków , by nie powtarzać błędów.

Niestety, to jest oczywista oczywistość ;) , że ze słabym państwem, nieszanującym swoich obywateli nikt nie będzie się liczył, zwłaszcza nasi silni sąsiedzi. Ale nie ze wszystkimi tezami artykułu bym się zgodziła...
Rosjanie też mają swoje fobie, jeszcze im się odbija rok 1610. Dzień Jedności Narodowej obchodzony jest w Rosji na pamiątkę odbicia Kremla w 1612 r. z rąk Polaków.
My natomiast świętujemy rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Tylko, przykre, ale to Rosja jest in plus.
Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
14 listopada 2013r. o 19:42
Poszukajcie w internetach nagrań z marszu, ale tych, gdzie nagrane jest przejście po wyznaczonej trasie. Pokażcie to, odnoście się do tego, a nie cały czas biadolicie o tym 0.5%. Karmini jesteście przez tefelen i teraz widać jak na dłoni tego wyniki. Zamiast cieszyć się z liczebności osób świętujących to cały czas pitolicie o spalonej tęczy i zaatakowanym sqoucie. Już na temat tęczy i squotu pisałem, ale bardziej wiarygodny jest tefałen itp. Idzcie państwo w fujara . Wszystko stracone.

PS. Polecam dyskusję między sekretarzem sld z Bosakiem w programie (chyba) ,,tak/nie"

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
217
#Anonim217 nieaktywny
14 listopada 2013r. o 20:12
czemu się dziwisz że stacje tv pokazują imbecyli z racami i kamieniami?? W marszu w przeważającej wiekszości brali udział normalni ludzie a tu chodzi o napiętnowanie bandytyzmu. Ja nie mam nic manifestacji, ale z głowa.
Dzięki czubkom w kominiarkach ta cała dyskusja się tu toczy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
14 listopada 2013r. o 20:14
ojojoj Brednie gadasz. Widzę, że tefałenowską kolacje już spożyłeś.
Kłóćcie się dalej, ja już kończę ten temat. Nara
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xyz niezalogowany
14 listopada 2013r. o 20:21
Motywacja napisał(a): ojojoj Brednie gadasz. Widzę, że tefałenowską kolacje już spożyłeś.
Kłóćcie się dalej, ja już kończę ten temat. Nara

Udaj się więc do tematów gdzie na serio można ludziom pomóc - wyróżnione na czerwono - zrób to i oczywiście zrób bez rozgłosu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza