Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Kierowcy w Bolesławcu nie znają przepisów

~ niezalogowany
29 stycznia 2014r. o 20:15
~kierowca napisał(a): A przy okazji tematu. Ja chyba też nie znam przepisów. Niech mi ktoś mądry powie wreszcie jak się poruszać po tym "nie rondzie" na Karola Miarki. Jak jadę od Kubika i chcę skręcić w stronę UM, to jadę w prawo i odbijam w lewo łącznikiem żeby zawrócić, przepuszczam jadących z prawej. A co z tymi co jadą z góry od Tyrankiewiczów?? kto ma pierwszeństwo??


Ty masz pierwszeństwo, ale tylko DOMNIEMANE bo nie musisz wiedzieć , że wyjeżdżający z ul. Tyrankiewiczów powinien ustąpić pierszeństwa A7.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
29 stycznia 2014r. o 20:46
Nie dygaj nic tam się tak wszyscy czają że dzwona tam chyba jeszcze nie było.Patrząc tak jak było po staremu gdy tego jaja tam nie było jadąc od Kubika w stronę wieżowca trzeba było przepuścić tego z Tyrankiewiczów jadącego w stronę Kubika czy wieżowca.
Tym czasem gdy już zrobili te przydługie jajo które kończy sie prawie prostopadle z prawą krawędzią jezdni ulicy Tyrankiewiczów,to gdy mamy już wolną prawą na jaju i możemy wyjechać za znak ustąp,jesteśmy już całą długością samochodu na drodze w pierwszeństwem,gdy wyjeżdżający z Tyrankiewiczów mają ustąp.
Gdyby ten owal był kołem to nie było by nad czym rozkminiać.
Teorie co do tego skrzyżowania są dwie nierozstrzygnięte nawet przez instruktorów.

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kierowca niezalogowany
29 stycznia 2014r. o 21:18
no ja właśnie nigdy nie przepuszczam tych z Tyrankiewiczów ale zawsze mam wrażenie, że się pcham na chama ;] swoją drogą nikomu tego nie życzę, ale jakaś mała kolizja by się tam zdała i ciekawe co by nasi mundurowi mieli do powiedzenia.

Czasem zdarzy mi się jechać od Tyrankiewiczów i z tamtej strony ma odczucie, że lepiej się nie wychylać ;]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 stycznia 2014r. o 21:21
A trzecia to trzeba mieć ograniczone zaufanie do kierujących.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
29 stycznia 2014r. o 21:29
~kierowca napisał(a):

Czasem zdarzy mi się jechać od Tyrankiewiczów i z tamtej strony ma odczucie, że lepiej się nie wychylać ;]

No właśnie.Nie tylko Ty masz tam takie odczucia dlatego jeszcze się tam nic nie wydarzyło.Wszyscy stosują zasadę ograniczonego zaufania i przy tej okazji błyszczą uprzejmością. :| :D

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
29 stycznia 2014r. o 21:38
będac na rondzie jesteśmy już na głównej, wiemy to bo mieliśmy trójkąt od bankowej. a skoro zawracamy na głównej puszczamy tylko tych z naprzeciwka

[img=1391027936_cgjl8b1.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
29 stycznia 2014r. o 21:41
~kierowca napisał(a): swoją drogą nikomu tego nie życzę, ale jakaś mała kolizja by się tam zdała i ciekawe co by nasi mundurowi mieli do powiedzenia.

No nie wiem czy nie skończyłoby się to powołaniem biegłego.

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 stycznia 2014r. o 21:41
Poruszając się po bolesławieckich drogach odnoszę wrażenie, że tymi drogami zarządzają ludzie, którym obce są zagadnienia inżynierii ruchu drogowego i to zarówno w teorii jak i w praktyce. Stąd te dziwaczne skrzyżowania, braki w oznakowaniu ulic ( np D1), także i złe oznakowania itd. Kierowcy najczęściej są tylko kozłami ofiarnymi a winni są nieprofesjonalni i nieudolni urzędnicy zarządzający lokalnymi drogami. I dlatego jest jak jest.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.