Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

SKRZYŻOWANIE na ul . Karola Miarki.

~ niezalogowany
23 września 2015r. o 16:47
~ napisał(a): Która jest główną a która podporządkowaną?
Tyrankiewiczów jaka jest - w stosunku do Miarki? Jaki jest znak na jej końcu.
Jak dojeżdżasz do skrzyżowania - od Jeleniogórskiej - do kiosku Ruchu to jaki jest znak?
Wg znaków wszystkie pojazdy jadące wzdłuż Miarki mają pierwszeństwo - w obu kierunkach.
Pojazd który już skręcił w lewo - jedzie w kierunku Asnyka - ma pierwszeństwo bo jest na Miarki a ci z Tyrankiewiczów muszą go "puścić".



bardzo mylna odpowiedz.skręcając w lewo i jadąc do ulicy asnyka musisz przepuścić pojazdy jadące w prawo czyli wyjeżdżające z ulicy tyrankiewiczów. na następnym skrzyżowaniu do góry z ulćą bankową masz pierszeństwo,potem znowu zawracasz w stronę Lwówka i musisz przepuścić pojazdy wjeżdżające o dołu od auto szkoły skręcające w stronę Lwówka. na bank
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pieszy niezalogowany
23 września 2015r. o 16:50
a ja widziałem tablice z napisem RONDO im ks. Rączki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
23 września 2015r. o 17:00
Nie zgodzę się z wypowiedzią IP: 31.174.71.********.
Wystarczy wyobrazić sobie stłuczkę w tym miejscu.
Jadę od Bankowej w lewo, w stronę Asnyka. Jeśli ktoś wyjedzie mi z ulicy Tyrankiewiczów, to gdzie dojdzie do zderzenia? Ja już będę na głównej i będzie to wymuszenie kierowcy jadącego od I LO. Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej jestem przekonana, że ostatni na skrzyżowanie wjeżdżają ci z Tyrankiewiczów i Bankowej. Reszta uczestników jest na głównej (Karola Miarki) lub już na skrzyżowaniu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Adam niezalogowany
23 września 2015r. o 17:01
od Tyrankiewiczów pierszeństwo,rozmawiałem z "drogówką" i potwierdzili
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sylwia niezalogowany
23 września 2015r. o 17:19
Przepraszam za niepełna wypowiedź w temacie, ktory poruszylam sama, jednak bylam w nerwach po tym jak jedna Pani umiejętnie we mnie prawie stuknela na tym pseudo rondzie.... dokładnie chodzi mi o to, ze ul. K. Miarki z obu kierunkow to droga glowna. To oczywiste i jadący od strony Tyrankiewiczow i Bankowej maja obowiazek przepuścić samochody jadace główna ul. K. Miarki. Ale... kiedy przepuszcza te samochody jadace ul. Miarki to Wjeżdżający w lewo bedacy przy nasypie powinni przepuścić samochody wjeżdżające z góry od Tyrankiewiczow i z Bankowej. Tyle wiem, bo tak mnie uczono. A jak niewiadomo jak jezdzic to zaobserwujecie elki szkolace kursantów i egzaminy. Tak mnie nauczono, ale prawie prawdę czy glupote? Ciezko stwierdzic jak opinii cala masa. Może wlasnie ktoś kompetentny oświecilby mnie i innych, bo być może się mylę. Mam prawo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
23 września 2015r. o 17:51
Sylwia, nie przejmuj się, ja mam prawko od 15 lat i też zaczynam mieć wątpliwości :-)

Chętnie bym na ten temat podyskutowała, ale tak jak napisała poprzedniczka - z kimś kompetentnym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 września 2015r. o 17:58
dlaczego tak jest ? ,bo białe nie jest białe .a czarne itd aby mieszkańcom i kierowcom zyło się lepiej. ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zofja niezalogowany
23 września 2015r. o 18:13
Jeśli nie jest to rondo a nie jest, to jest to skrzyżowanie z drogą ( w tym miejscu dwujezdniową)mającą pierwszeństwo przejazdu. A więc kierowca nadjeżdżający z ul Bankowej ( od strony Kubika) skręcający w lewo ( w kierunku Asnyka) powinien ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym ul K.Miarki ( drogą z pierwszeństwem) oraz pojazdom z naprzeciwka ( ul. Tyrankiewiczów ) skręcającym w prawo i jadącym na wprost. Czyli należy zachować się tak jak na każdym skrzyżowaniu z drogą mającą pierwszeństwo przejazdu. Wystarczy zajrzeć do ustawy Prawo o ruchu drogowym i wszystko będzie jasne. Sęk w tym, że nie wszyscy stosują się tam do przepisów.
Tak na marginesie proszę zwrócić uwagę jak wielu kierowców, w tym także "nauki jazdy" nie potrafią zgodnie z przepisami skręcić w lewo na skrzyżowaniu równorzędnym ul. Śluzowej i Gdańskiej. Wielu, w tym instruktorzy nauki jazdy, zapomina o tym, że przy skręcie w lewo należy ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka skręcającym w prawo i jadącym na wprost.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza