Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ustawa 500 + pierwszy krok w złą stronę

~jestem przeciwny niezalogowany
1 lutego 2016r. o 23:57
Mgosia napisał(a): Mi się te pieniądze nie należą , ale cieszę się , że ktoś dostanie .
Dla wielu osób jest to spora suma :)
A ja się nie cieszę :] Po pierwsze dlatego, że mi się nie należą, a po drugie i najważniejsze, ze czerpać korzyści z tego będzie "szara strefa". Nie powiem, że wszyscy, ale znam wielu takich co pracuje "na czarno" ma dwoje dzieci i teraz dostanie 1000 zł miesięcznie. Przecież to jakaś nieprzemyślana paranoja :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14536
#aDextraParte nieaktywny
2 lutego 2016r. o 0:02
Sprzeciw dla 500+ najgłośniej wyrażają ci co z budżetu doili niczym z krowy.
I ta ich PO-logika: w Polsce nie ma biedy ale 500+ weźmie 4 mln patologicznych rodzin. dziadygi jedne, jak mawiała moja babcia


Dopisane 02.02.2016r. o godz. 00:02:

prof. A. Bartoszewicz, SGH: 500 zł na dziecko może być kołem zamachowym polskiej gospodarki, zwiększy przychody przedsiębiorstw.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 lutego 2016r. o 0:10
~ napisał(a): 108 tysięcy na dziecko nr 2 i kolejne..
Horror

No co? Będą mogły niektóre dzieci chodzić do prywatnej szkoły za te pieniądze. Dotacje na państwową szkołę się zmniejszą i będzie oszczędność. Ci, którzy się nie załapią na ten dodatek, mają pecha.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 lutego 2016r. o 0:56
Szwajcarzy opracowują projekt, dotyczący wypłaty każdemu obywatelowi 2500 franków miesięcznie. Ponadto, rodzic na każde dziecko otrzyma 625 franków. Rząd federalny podał, że powszechne głosowanie w tej sprawie przeprowadzone zostanie w czerwcu.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szwajcaria-bedzie-wyplacac-swoim-obywatelom-2500-frankow-miesiecznie

No i Szwajcarzy będą mieli co przechylać bo aż 625 franków (2500 zł).
Ale ich stać bo Rysiek Petru naganiał im leszczy na kredyty we franku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~czeiu zabłoda niezalogowany
2 lutego 2016r. o 2:54
Grażyna teraz głosujemy na Petru, Heniu a co już nie na PO? A może na PIS, daję na dziecko 500 zł, widzę nawet idzie na lepsze. Grażyna, będziemy jedli tylko w poniedziałek ale Gawrony się zagotują ze złości, że my już tacy Nowocześni. No.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14192
#TOisjenka nieaktywny
2 lutego 2016r. o 7:35
~ napisał(a): Za robotę się wziąć darmozjady a nie na socjal oczekiwać ,mi nikt złotówki nie dał a wychowałem i wykształciłem dzieci .
Czyli żal tu komuś zadek ściska bo ktoś ma lepiej....życie.Ja się nie łapię bo mamy dobry dochód i szczerze mówiąc wolę to niż te 500 tak więc koło dupy mi to lata...niech tam sobie mają.Może przynajmniej dzieci w szkole zaczną jeździć na jakieś konkretne wycieczki bo rodziców będzie na taki wydatek raz na jakiś czas stać więc i moje nie będą uziemione przez większość.W tym momencie lepiej niż połowa klasy u syna ma nie poopłacane składki klasowe to wycieczkę czy kino mogą sobie wybić z głowy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Koral niezalogowany
2 lutego 2016r. o 7:54
Poobniżają ubekom emerytury i wystarczy na wszystko.
W końcu ktoś pomyślał o polskich dzieciach i rodzinach.
Wychowanie dziecka to koszt ok. 200 tysięcy złotych.

http://wyborcza.pl/1,75478,18029450,Ile_kosztuje_wychowanie_dziecka_w_Polsce___WYLICZENIA.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
2 lutego 2016r. o 13:09
aDextraParte napisał(a): Sprzeciw dla 500+ najgłośniej wyrażają ci co z budżetu doili niczym z krowy.
I ta ich PO-logika: w Polsce nie ma biedy ale 500+ weźmie 4 mln patologicznych rodzin. dziadygi jedne, jak mawiała moja babciaDopisane 02.02.2016r. o godz. 00:02:prof. A. Bartoszewicz, SGH: 500 zł na dziecko może być kołem zamachowym polskiej gospodarki, zwiększy przychody przedsiębiorstw.


No Panie -- jestem zdecydowanym przeciwnikiem tej ustawy / pisałem i argumentowałem dlaczego /
Nie biorę i nigdy nie brałem nic z budżetu.
Popiera Pan partię którą nazywacie prawicowa .A zachowujecie się jak lewaki z PRL.Rozdawnictwo , socjal , pomoc -- a praca proszę Pana ? Kto ma pracować i na to wszystko dawać ? Urzędy i tak zabierają ludziom 80 % zarobku .Czy to mało ? Gdzie to się podziało ? Gdzie jest ten bilion długu , kto go ma ?
Czy Pan nie widzi kto ludzi okrada ? Czy jest Pan tak zaślepiony że potrafi tylko anonimowo opluwać innych równych sobie ?
Żadne ale to żadne rozdawnictwo nigdy nie spełniło oczekiwanych efektów.
To tylko kwestia czasu że trzeba będzie dać też tym z jednym dzieckiem .
Potem trzeba będzie się wywiązać z obietnicy o kwocie wolnej .To tak jak by znowu odpuścić wiele razy więcej i to wszystkim .
O ile kwota wolna jest niezbędna , sprawiedliwa i mobilizująca o tyle 500 + to demoralizacja i kiełbasa wyborcza.Kiełbasa już na starcie zepsuta.
Przepowiadam dzisiaj 02 luty 2016 -- JUŻ NIEDŁUGO TEN POMYSŁ BARDZO WSZYSTKICH ZABOLI .ZOSTANIE WYCOFANY Z HUKIEM KU RADOŚCI WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH.
W Polsce ludziom ponad wszystko należy M N I E J Z A B I E R A Ć !!

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza