Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Taka sobie opowieść

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
28 marca 2016r. o 21:10
alabaster72 napisał(a): Nie należy utożsamiać ludzi wierzących z ludźmi którzy się jej sprzeniewierzyli, ja też nie chodzę do kościoła, nie spowiadam się ale jadąc w daleką drogę przeżegnam się. Wierzę w boga nie w księży.


I tak trzymać :) Z punktu widzenia ateisty , PanaM wiara jest stratą cennego czasu , ale kiedy spojrzy się na fraktalizm w naturze , to ciężko mówić o przypadku. Ja tam osobiście przyjmuję proste założenia ; to co widzimy i czym patrzymy , mówimy , słyszymy ... ogólnie zbieramy informację , jest w gruncie rzeczy pustką , ze względu na konstrukcję atomu. Liczy się energia wiązań i informacja. Głupotą jest zakładać , że system taki powstał przez przypadek , bo jeszcze się nie zdarzyło , że tysiąc małp waląc w klawisze stworzyło choćby jeden sonet. Głupotą jest również sądzić , że informacja zawarta w DNA , to przypadkowy zlepek chaotycznie poskładanych atomów. Ewolucja tego nie tłumaczy Przemo :) Stopień uporządkowania jest tak wysoki , że najtęższe obecnie umysły nie mają pewności co do przeznaczenia poszczególnych fragmentów. Szpece od fizyki kwantowej za pomocą matematycznych równań próbują opisać duszę , czyli Zapis Informacyjny. Dawkins , guru wszystkich ateistów , autor wielu nie potrzebnych książek , przyznał ... po Naturze widać , że istnieje Centralny Planista . Ale tu się z Tobą zgodzę Ali :) Żeby podziwiać i kochać Centralnego Planistę pośrednicy - spowiednicy nie są potrzebni. Źródło i tak wie wszystko :) Co było i co będzie.

Dobrej nocy Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
28 marca 2016r. o 22:03
Chłopaki tyle w Was powagi
A przecież to święto radości
Tryumf i zwycięstwo życia
Bo właśnie tego dotyczy historia zmartwychwstania.
Więc może... :)



dobranoc
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7612
bax
28 marca 2016r. o 23:05
falco napisał(a): myślę że do wielu tutaj ,takie tłumaczenie nie dotrze...
myślę że nie pomylę się zbyt wiele jak napiszę ,że dla 60-70% tu piszących katolików sama ''spowiedz wielkanocna'' to nic innego jak wypełnienie ''obowiązku''
bo dla nich spowiedz ''na ucho'' jest jedyną ''spowiedzią '' jaką znają
bo dla nich wizyta w kościele jest uznawana za chwile które warto poświęcić bo ...
''to może się opłacić'' ;)


Dokładnie :)
"..Składa rączki pod figurką,a diabła za skórką" ...-to są takie małe grupy praktykujących "katolików"...aale... na temat wiary i gustów nie dyskutuję...


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xxx niezalogowany
29 marca 2016r. o 9:12
PanM napisał(a):

Pewnej rodzinie dawno temu w bestialski sposób zamordowano syna.Rodzice byli świadkami tej okrutnej zbrodni.
Pochowali go i ......... o zgrozo zobaczcie co zrobili

......................od tamtej pory co roku z pietyzmem uwzględniając najdrobniejsze szczegóły aktu zbrodni odtwarzają go publicznie.
Pasjonują się wszystkimi chwilami powolnej agonii własnego dziecka .Dziecka które konało w męczarniach poddawane torturom przez swoich oprawców .Znowu napadujesz.Masz chyba obsesje,ale dlaczego.
Na koniec przedmiot kaźni swego pierworodnego ukochanego dziecka uznali za najświętszą relikwię oddając jej hołdy wiecznego poddaństwa.

Czy ktokolwiek z Was mający lub nie w sobie wiarę był by zdolny do takiego czynu ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Boga nie ma niezalogowany
29 marca 2016r. o 11:48
~xxx napisał(a):
PanM napisał(a):

Pewnej rodzinie dawno temu w bestialski sposób zamordowano syna.Rodzice byli świadkami tej okrutnej zbrodni.
Pochowali go i ......... o zgrozo zobaczcie co zrobili

......................od tamtej pory co roku z pietyzmem uwzględniając najdrobniejsze szczegóły aktu zbrodni odtwarzają go publicznie.
Pasjonują się wszystkimi chwilami powolnej agonii własnego dziecka .Dziecka które konało w męczarniach poddawane torturom przez swoich oprawców .Znowu napadujesz.Masz chyba obsesje,ale dlaczego.
Na koniec przedmiot kaźni swego pierworodnego ukochanego dziecka uznali za najświętszą relikwię oddając jej hołdy wiecznego poddaństwa.

Czy ktokolwiek z Was mający lub nie w sobie wiarę był by zdolny do takiego czynu ?


Człowiek nie dał by rady ? Dał by bo to człowiek wymyślił.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
29 marca 2016r. o 13:54
Pannazdzieckiem napisał(a):
alabaster72 napisał(a): Nie należy utożsamiać ludzi wierzących z ludźmi którzy się jej sprzeniewierzyli, ja też nie chodzę do kościoła, nie spowiadam się ale jadąc w daleką drogę przeżegnam się. Wierzę w boga nie w księży.


I tak trzymać :) Z punktu widzenia ateisty , PanaM wiara jest stratą cennego czasu , ale kiedy spojrzy się na fraktalizm w naturze , to ciężko mówić o przypadku. Ja tam osobiście przyjmuję proste założenia ; to co widzimy i czym patrzymy , mówimy , słyszymy ... ogólnie zbieramy informację , jest w gruncie rzeczy pustką , ze względu na konstrukcję atomu. Liczy się energia wiązań i informacja. Głupotą jest zakładać , że system taki powstał przez przypadek , bo jeszcze się nie zdarzyło , że tysiąc małp waląc w klawisze stworzyło choćby jeden sonet. Głupotą jest również sądzić , że informacja zawarta w DNA , to przypadkowy zlepek chaotycznie poskładanych atomów. Ewolucja tego nie tłumaczy Przemo :) Stopień uporządkowania jest tak wysoki , że najtęższe obecnie umysły nie mają pewności co do przeznaczenia poszczególnych fragmentów. Szpece od fizyki kwantowej za pomocą matematycznych równań próbują opisać duszę , czyli Zapis Informacyjny. Dawkins , guru wszystkich ateistów , autor wielu nie potrzebnych książek , przyznał ... po Naturze widać , że istnieje Centralny Planista . Ale tu się z Tobą zgodzę Ali :) Żeby podziwiać i kochać Centralnego Planistę pośrednicy - spowiednicy nie są potrzebni. Źródło i tak wie wszystko :) Co było i co będzie.

Dobrej nocy Wam życzę :)


Piotrze , jak tam u Ciebie było w szkole ?
Ile razy trzeba Ci pisać w czym rzecz ? Mnie nie interesuje czy i w co kto wierzy.Nikomu się w to nie wtrącam.Problemem dla mnie jest fakt że to ja i inni ateiści jesteśmy indoktrynowani przez wiernych.
Ateiści nikomu nie zabraniają wiary ani nikogo nie zmuszają do ateizmu.Tymczasem wierni starają się zawładnąć jak najszerszym spektrum życia społecznego i państwowego.
Przedstawiciele kościoła uczestniczą niemal we wszystkich zdarzeniach i uroczystościach państwowych , samorządowych .Pracownicy służb mundurowych zamiast tak jak wszyscy modlić się w świątyni mają swoich kapelanów .A wojny nie ma .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
29 marca 2016r. o 16:08
PanM napisał(a): Mnie nie interesuje czy i w co kto wierzy.Nikomu się w to nie wtrącam.Problemem dla mnie jest fakt że to ja i inni ateiści jesteśmy indoktrynowani przez wiernych.


Moszczyński, czy tu na forum bolec.info ktoś cię indoktrynuje? Indoktrynuje cie mały hejterku twój własny kompleks Kościoła i Wiary.

Wiara i Kościół nie jednego takiego pyskacza przetrwał jak ty, ponieważ Wiara i Kościół Katolicki to fundament naszego państwa.
To, że tacy jak ty tego nie potrafią zrozumieć niczego nie zmienia.


<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
29 marca 2016r. o 17:19
alter napisał(a):
PanM napisał(a): Mnie nie interesuje czy i w co kto wierzy.Nikomu się w to nie wtrącam.Problemem dla mnie jest fakt że to ja i inni ateiści jesteśmy indoktrynowani przez wiernych.


Moszczyński, czy tu na forum bolec.info ktoś cię indoktrynuje? Indoktrynuje cie mały hejterku twój własny kompleks Kościoła i Wiary.

Wiara i Kościół nie jednego takiego pyskacza przetrwał jak ty, ponieważ Wiara i Kościół Katolicki to fundament naszego państwa.
To, że tacy jak ty tego nie potrafią zrozumieć niczego nie zmienia.


Witam wierny fan club
Sąsiedzie proszę powstrzymać emocje.
Po pierwsze nie jesteśmy na ty .Po drugie mimo swego wykształcenia używa Pan bardzo prostackiego języka nie przystającego i nie kojarzącego się z językiem katolickiego miłosierdzia.Bardziej z nowomową rozjuszonego pozbawionego argumentów nienawistnika.
Ani kościół ani wiara nie są i nigdy nie były fundamentem niczego.Były raczej aktywną zaporą rozwoju.
Proszę sobie czcić co Pan chce i kiedy chce w domu lub swojej świątyni.Nie ma potrzeby wywlekać tego poza te miejsca.
Chce Pan pouczać kogokolwiek ? Kto dał Panu do tego prawo ? Pana zachowanie to właśnie swego rodzaju indoktrynacja .Pan i kilku innych czując bezkarność pozwala sobie na zbyt wiele.
Mam prawo być ateistą i nikt mi tego prawa nie odbierze.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza