Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~Pankracy niezalogowany
15 marca 2017r. o 10:27
falco napisał(a):

Pankracy -czyż nie powiedziane jest że każda droga prowadzi do celu ?

ja znam cel a nikt inny nie musi ;)


Muszę Cię trochę zmartwić:

"Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." J 14;6

W innych miejscach jest również o tym mowa. Jezus jest jedynym pośrednikiem i jedyna drogą. Nikt inny - żaden anioł, święty czy maryja. Droga jest jedna. Nie kilka.

W Twoich zapisach widzę chaos - to nie jest jakiś zarzut, broń Boże. Jedyne czego potrzebujesz moim skromnym zdaniem to uporządkowanie i uzupełnienie wiedzy biblijnej. Stąd pomysły o Jonaszach i wielu drogach. Powodzenia.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
15 marca 2017r. o 10:35
~~Pankracy napisał(a):
falco napisał(a):




W Twoich zapisach widzę chaos -

Jedyne czego potrzebujesz moim skromnym zdaniem to uporządkowanie i uzupełnienie wiedzy biblijnej. Stąd pomysły o Jonaszach i wielu drogach. Powodzenia.



całe to ''biblijne bredzenie '' to chaos więc się nie dziw ;)
uporządkować coś ?

syzyfowa praca

uzupełnienie wiedzy biblijnej ?..a możesz wyjaśnić mi po co?
to tylko moje hobby ...nic więcej

uważam że na siłę chcesz mnie skierować do jakiegoś celu wcześniej
przestawiając ''drogowskazy'' ;)
ale i ja Cie zmartwię ... ;)
mam swój ''kompas'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
15 marca 2017r. o 10:37
PanM napisał(a): Podsumowując pozostaje jedno zasadnicze pytanie ;

Po co to wszystko ?
W jakim celu tak usilnie się starać aby poznawać szczegóły interpretacji ksiąg pisanych wieleset lat temu przez ludzi ?
Przez ludzi mocno odstających poziomem wiedzy i pozbawionych możliwości korzystania ze zdobyczy nauki .
W jakim celu szukać argumentów aby przekonywać innych : " poddajcie się tej wierze , bo ta wiara jest jedyna słuszna i tylko ona da wam zbawienie wieczne "

Kiedyś już pytałem -- co to jest zbawienie ?
Ale ważniejsze jest inne pytanie .
Kto na przestrzeni czasu od początku religii tego zbawienia doznał ?



Panie Przemysławie, osobom takim jak Pan, a więc starającym się postrzegać i tłumaczyć świat w sposób racjonalny proponuję obejrzenie kilku świadectw ludzi uleczonych, uzdrowionych, wyciągniętych z nałogów i nawróconych przez Jezusa. Nie przebiję się z treścią jakiejkolwiek księgi do Pana, ale to, o czym mówią ci ludzie powinno przynajmniej przełożyć Pana na tory zaintrygowania...

Nauka owszem zna psychologię, medycynę itd, ale rzeczy, które przytrafiają się tym ludziom pozostają dla człowieka i jego nauki nieosiągalne i niewytłumaczalne. Bóg w pięcioksięgu mojżeszowym pouczył nas o chorobach nieuleczalnych, będących następstwami grzechu. I On te choroby zabiera, by na tych uzdrawianych objawiała się Jego chwała.

Proszę obejrzeć coś, czego nie rozumie nauka. I czego nauka nie potrafi. Świadectwa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
15 marca 2017r. o 10:44
przestań Pankracy ...
uzdrowieni ,wyciągnięci z nałogów ...

podaj mi jeden przykład ''cudownego odrośnięcia'' stopy czy dłoni

żebyś kurna całymi dniami ,miesiącami ''leżał krzyżem'' w kościele ,żebyś przy tym najbardziej jak to możliwe ,żarliwie się modlił -cudu nie doznasz :D

a dlaczego ?
''bo ''bóg tak chciał '' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
15 marca 2017r. o 10:46
~~ napisał(a):
~~Pankracy napisał(a):
BPM napisał(a):
~~Pankracy napisał(a): I stąd ostrzeżenie dla nas

http://www.zbawienie.com/balwochwalstwo.htm

Dla Katolikow wiara katolicka jest chluba i radoscia. Zadne ostrzezenia, ktore nie pochodza od Magisterium Nauczycielskiego Kosciola Katolickiego nie maja absolutnie zadnego znaczenia. Wiara Katolicka jest nasza chluba i radoscia.


A może tak choć jeden raz Pan proboszcz raczyłby stanąć w obronie Jedynego Boga, a nie tylko i wyłącznie religii, papieża i maryi? Celowo Pana prowokuję, by pobudzić do właściwej postawy. Ma Pan wiedzę będąc księdzem - dlaczego używa jej Pan tylko w celu podważania słów przeciwników papiestwa? Wielokrotnie wykazałem, że dogmaty katolickie nie mają nic wspólnego z Pismem Świętym i jeśli będzie trzeba zrobie to ponownie - nie dlatego, że jestem mądry, bo nie jestem, ale dlatego, żeby ukazać fałsz w naukach Watykanu.

Proszę więc nie siedzieć cicho, gdy ktoś obraża samego Boga, a wyskakiwać gdy tylko powiem słówko o papieżu, bo papież to taki sam człowiek jak ja czy Pan.

Niech obrona Boga stanie sie chlubą i radością, a nie podążanie za tym, co głosi jakieś magisterium, które jest marnością w oczach Pana.

Nie jakies magisterium, ale dla Katolikow jest to Magisterium Nauczycielskie Kosciola Katolickiego, i to jest nasza chluba i radoscia.
Magisteruìium Kosciola Katolickiego pochodzi od Pana Boga, taka jest nasza wiara. U zielonoswiatkowcow kazdy jest sobie sam magisterium, ale to jest wasz problem.


Nadal próbujesz sondować do jakiego kościoła należę? Nie do zielonoświątkowego, ale to bez znaczenia. Ja Ciebie nie osądzam. Dokonałeś wyboru. Chcesz słuchać magisterium zamiast Pana - Twój wybór.

A dla innych kolejna dawka ewangelicznej wiedzy:

http://www.zbawienie.com/czyje-slowa.htm

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
15 marca 2017r. o 10:49
a ja tam wolę jakieś tam www.historycy ''coś tam ,coś tam ''
chociaż niektórzy wszędzie widzą ''racjonalistę ''

:D

ograniczeni czy co ? :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~do falco niezalogowany
15 marca 2017r. o 10:58
falco ty sam jesteś przykładem największej chodzącej głupoty! Toż to nie spotykane! A tak na poważnie to w du.pie byłeś g.wno widziałes. Tobie jakby odrosła druga głowa to była by chodząca głupota niemożewna razy 2.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
15 marca 2017r. o 10:59
a nie pisałem?
ograniczeni :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza