Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
15 marca 2017r. o 17:06
~~Pankracy napisał(a):
~~ napisał(a):
~~Pankracy napisał(a): Kolejny kwiatek:

Modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej

O najwspanialsza królowo nieba i ziemi Najświętsza Maryjo Częstochowska! Oto ja niegodny sługa Twój, staje przed Tobą; wznosząc błagalnie ręce do Ciebie - i z głębi serca mego wołam: O Matko najlitościwsza! Ratuj mnie, bo tylko w Tobie moja nadzieja; jeżeli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż pójdę? Wiem, droga Matko, że serce Twoje pełne litości wzruszy się moim błaganiem i wysłucha mnie w mojej potrzebie, gdyż wszechmoc Boska w Twoim ręku spoczywa, której Swego upodobania. A więc Maryjo! Błagam Cię powstań i użyj Swej potężnej mocy, rozpraszając wszystkie cierpienia moje, wlewając błogi balsam do mej zbolałej duszy. O najszlachetniejsza Pocieszycielko wszystkich strapionych; a więc i moja szczególna Opiekunko. Wprawdzie czuję to dobrze w głębi duszy, że dla grzechów moich niegodzien jestem, abyś mi miłosierdzie świadczyła, lecz błagam Cię, o droga Matko! Nie patrz na mnie przez owe grzechy moje, ale spojrzyj przez zasługi najmilszego Syna Twego i przez Jego Najświętszą krew, którą przelał za mnie na haniebnym krzyżu; pomnij o najmilsza Matko, na te cierpienia, jakich Sarna doznałaś, stojąc pod krzyżem i na wpółumarła patrząc na śmierć drogiego Syna Twego. A zatem, przez pamięć na to wszystko, o Matko! Nie odmów mej pokornej prośbie, ale ją łaskawie wysłuchaj, a będąc przez Ciebie pocieszonym, wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci. Amen.

Przeczytaj wytłuszczone - do kogo pójdę? A może tak do Jezusa, coooo? Ludzie. Obudźcie się.

Idziemy do Jezusa przez Jego Matke, ktora nam rowniez na Krzyzu dal jako nasza Matke. I to jest tez nasza chluba i radosc. Dla ciebie Matka Boga jest balwanem, ale to juz jest twoj problem.


Więc teraz to jest też moja matka, tak? Ja swoją matkę znam dobrze. I nie jest nią matka Jezusa.

Spójrzmy więc na czym watykan opiera stwierdzenie, że Maria jest naszą matką:

"A gdy Jezus ujrzał matkę i ucznia, którego miłował, stojącego przy niej, rzekł do matki: Niewiasto, oto syn twój! Potem rzekł do ucznia: Oto matka twoja! I od owej godziny wziął ją ów uczeń do siebie"

Więc czyją matką się stała? Naszą czy Jana? I dlaczego tak się stało?

Macie dwie opcje:

Pierwszą - prawdziwą. 2000 lat temu, kiedy kobiecie umierał mąż lub inny opiekun (jak np. syn, tutaj Jezus) to prawo nakazywało, by ktoś inny wziął kobietę w opiekę. Bez opieki kobieta zmuszona byłaby do żebrania. Ponieważ Józef, mąż Marii musiał już nie żyć, a bracia Jezusa byli jego braćmi przyrodnimi (synami Józefa z poprzedniego małżeństwa) to Jezus oddał swoją matkę pod opiekę swojego ukochanego ucznia Jana. I odtąd była pod jego opieką.

I drugą - katolicką. Jezus przekazując opiekę nad swoją matką Janowi symbolicznie uczynił ją matką nas wszystkich. Chociaż o tym nie powiedział to na pewno tak było, bo tak powiedział papież i magisterium. Choć brak o tym słowa w Biblii, ale tak macie wierzyć.

Sam nie wiem jak ktoś może to kupować...

Jesli ty kupujesz to, kupuj dalej. Katolicy wierza, nic nie musza kupowac. W twojej Biblii z pewnoscia nie ma o tym ani slowa. Katolicy maja Biblie i TRADYCJE. Taka jest nasza wiara, ktora jest nasza chluba i radoscia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
15 marca 2017r. o 17:44
~~ napisał(a):

W twojej Biblii z pewnoscia nie ma o tym ani slowa. Katolicy maja Biblie i TRADYCJE.


No to przytocz cytat lub dwa z "twojej" Biblii katolickiej, gdzie Maria staje się matką nie tylko dla Jana, ale również dla nas wszystkich. Bądź tak łaskaw.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
15 marca 2017r. o 19:24
Nie będąc w ogóle zaskoczony brakiem odpowiedzi (bo takowej być nie mogło) dodam jeszcze na koniec co Bóg sądzi o tradycji, czyli o dodawaniu czegokolwiek do Jego słów i traktowania tego jako podstawę religii.

"Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze." Obj 22; 18-19

Dokładajcie więc dalej do słów Pisma Świętego. Twórzcie dogmaty, tradycje i inne.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
15 marca 2017r. o 19:35
~~Pankracy napisał(a): ...... dodam jeszcze na koniec co Bóg sądzi ........


Zatem pozwolę sobie zapytać.

Jakiś czas temu w polemice z osobą bardzo biegłą w temacie zarzuciłem Bogu bezczynność i obojętność na wojny , ludobójstwo i zło wszelakie mające miejsce między ludźmi.
W odpowiedzi dowiedziałem się że Bóg dał człowiekowi wolną wolę i nie ingeruje w jego poczynania.
Natychmiast zrodziło się następne pytanie .Tym razem już bardziej jednoznaczne . Skoro nie ingeruje to po co w niego wierzyć?
Skoro nie miesza się to znaczy nie pomaga i nie karze.Przez tysiącleci nikt nie otrzymał tej łaski zbawienia i zmartwychwstania.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
15 marca 2017r. o 19:57
~~Pankracy napisał(a): Nie będąc w ogóle zaskoczony brakiem odpowiedzi (bo takowej być nie mogło) dodam jeszcze na koniec co Bóg sądzi o tradycji, czyli o dodawaniu czegokolwiek do Jego słów i traktowania tego jako podstawę religii.

"Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze." Obj 22; 18-19

Dokładajcie więc dalej do słów Pisma Świętego. Twórzcie dogmaty, tradycje i inne.

Wyrwanymi z kontekstu cytatami (to taki protestancki zwyczaj) absolutnie niczego nie udowodnisz. W ten sposob mozna pokazac, ze samo Pismo Sw. twierdzi, ze Boga nie ma.
Nasza chluba i radoscia jest wlasnie Pismo Swiete i TRADYCJA.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
15 marca 2017r. o 20:27
~~Pankracy napisał(a): Nie będąc w ogóle zaskoczony brakiem odpowiedzi (bo takowej być nie mogło) dodam jeszcze na koniec co Bóg sądzi o tradycji, czyli o dodawaniu czegokolwiek do Jego słów i traktowania tego jako podstawę religii.

"Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze." Obj 22; 18-19

Dokładajcie więc dalej do słów Pisma Świętego. Twórzcie dogmaty, tradycje i inne.



No i właśnie o to chodzi . Istota która kocha , nie szafuje plagami i cierpieniem . Wierzycie w fałszywego boga. Dobry ojciec zawsze , przez swą Inteligencję potrafi wytłumaczyć dzieciom błędy jakie popełniają. Nie stosuje kar cielesnych . Taki właśnie jest Stwórca. Daje wiedzę i Miłość , działa przez małe cuda i nie oczekuje zapłaty. Trzeba Wam zmienić paradygmaty :) Albo tradycję :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
15 marca 2017r. o 20:29
~~ napisał(a):
~~Pankracy napisał(a): Nie będąc w ogóle zaskoczony brakiem odpowiedzi (bo takowej być nie mogło) dodam jeszcze na koniec co Bóg sądzi o tradycji, czyli o dodawaniu czegokolwiek do Jego słów i traktowania tego jako podstawę religii.

"Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze." Obj 22; 18-19

Dokładajcie więc dalej do słów Pisma Świętego. Twórzcie dogmaty, tradycje i inne.

Wyrwanymi z kontekstu cytatami (to taki protestancki zwyczaj) absolutnie niczego nie udowodnisz. W ten sposob mozna pokazac, ze samo Pismo Sw. twierdzi, ze Boga nie ma.
Nasza chluba i radoscia jest wlasnie Pismo Swiete i TRADYCJA.


- Czy możesz podać biblijne podstawy kultu maryjnego?
- Nie ma, ale "Nasza chluba i radoscia jest wlasnie Pismo Swiete i TRADYCJA.".
- A prymatu piotrowego?
- Nie ma, ale "Nasza chluba i radoscia jest wlasnie Pismo Swiete i TRADYCJA.:.
- To może chrztu niemowląt?
- Nie ma, ale "Nasza chluba i radoscia jest wlasnie Pismo Swiete i TRADYCJA.".
- A bierzmowania?
- Nie ma, ale "Nasza chluba i radoscia jest wlasnie Pismo Swiete i TRADYCJA.".
- A czy jest w Biblii coś o sakramencie eucharystii?
- Nie ma, ale "Nasza chluba i radoscia jest wlasnie Pismo Swiete i TRADYCJA.".

Odnoszę wrażenie, że to swoje seminarium kończyłeś na 1000-lecia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
15 marca 2017r. o 20:32
PanM napisał(a): dowiedziałem się że Bóg dał człowiekowi wolną wolę i nie ingeruje w jego poczynania.
Natychmiast zrodziło się następne pytanie .Tym razem już bardziej jednoznaczne . Skoro nie ingeruje to po co w niego wierzyć?

Głupie i bezsensowne!
Bóg jest/nie ma go niezależnie czy w to wierzysz czy nie!
Wiara/niewiara nie wpływa na stan faktyczny!
Nie wierzy się "pocoś"! Gdzie sens, gdzie logika!
Zresztą, sama wiara nie ma znaczenia - demony też przecież wierzą w Boga!
I nic z tego nie mają, a wręcz przeciwnie!

PanM napisał(a): Skoro nie miesza się to znaczy nie pomaga i nie karze.

Bzdura, znów brak logiki!
Bóg nie wtrąca się do tych, którzy Boga nie proszą i nie potrzebują. I zgodnie ze swoim wyborem ponoszą oni konsekwencje swoich działań. De facto Bóg nie karze, a wymierza sprawiedliwość - jedni piją wiecznie kielich własnych niegodziwości, a ci którzy uciekają się do Boga ( proszą o pomoc, są dobrzy) otrzymują pomoc, a potem szczęście wieczne ("w nagrodę!").

PanM napisał(a): Przez tysiącleci nikt nie otrzymał tej łaski zbawienia i zmartwychwstania.

Wręcz przeciwnie!
Tak jest, bo ty tak chcesz? Masz problem - jest inaczej niż ty chcesz!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza