Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 października 2021r. o 7:31
Horus napisał(a):
napisz mi kiedy pojawił się w Kościele zwyczaj udzielania ''komunii''?

Podczas Ostatniej Wieczerzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 października 2021r. o 7:51
lubisz uogólniać czy po prostu nie masz wiedzy na temat tego jak ewoluował w samym Kościele pomysł na to w jakiej formie udzielać Sakramentu...

bo chyba wiesz że ponoć Jezus podczas wieczerzy wziął chleb itd.
wiesz co u Hebrajczyków oznaczało słowo '' ikh''?

teraz pytam z czystej ciekawości...

może odpowiesz a ja sobie zrobię kawę...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 października 2021r. o 7:59
Gdybym był "przewielebnym" to pewnie bym wiedział ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 października 2021r. o 8:15
no widzisz ...
ja nie jestem ''przewielebnym'' ale nawet jak się z czymś nie utożsamiam to lubię poczytać...
przyznam ci jedno ...
tacy jak ty bywają dla mnie nawet pewną inspiracją...

nie będę nic ci radził ,nie będę proponował tej czy innej lektury ...
ty i ja samodzielnie dokonujemy wyborów co czytamy i co myślimy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 października 2021r. o 8:38
Swoje już przeczytałem w młodości chmurnej i durnej. Jakoś się z tego otrząsnąłem. Wyszedłem z tej matni. Ty w niej pozostałeś. Miałem więcej szczęścia. Chociaż... Czy o samo szczęście tu chodzi? Mimo że błądziłem, wciąż szukałem ścieżki do Boga. Ty zaś szukasz takiej, którą by tu od Niego uciec. Nie uciekniesz...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
5 października 2021r. o 9:01
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Swoje już przeczytałem w młodości chmurnej i durnej. Jakoś się z tego otrząsnąłem. Wyszedłem z tej matni. Ty w niej pozostałeś. Miałem więcej szczęścia. Chociaż... Czy o samo szczęście tu chodzi? Mimo że błądziłem, wciąż szukałem ścieżki do Boga. Ty zaś szukasz takiej, którą by tu od Niego uciec. Nie uciekniesz...


Dobrze ,że szukasz.Tylko czy pewny jesteś ,że ci którzy cie prowadzą są odpowiedni.Mam wrażenie ,ze ty mylisz wiarę w Boga z wiarą w klechów ( o ile sam nim nie jesteś ?).Mylisz też krytyczne podejście do tej zgraji z episkopatu z atakiem na wiarę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 października 2021r. o 9:07
swoje przeczytałeś?...ciekawe stwierdzenie bo ja uważam że czytanie nie szkodzi a wręcz odwrotnie ...
dlatego uważam to za bzdurę jeśli czytam że ja czytając tkwię w jakiejś ''matni''

błądziłeś ale szukałeś ścieżki by coś odnaleźć? odnalazłeś i spoko...
ale dlaczego piszesz do kogoś kogo kompletnie nie znasz że szuka ścieżek w odwrotnym niż twój kierunek...
wiesz co to jest chęć poznania?
moze zacznij myśleć o tym w ten sposób zamiast pisać do innych ze niby uciekaja przed ''bogiem''
dla ciebie najgorsze jest to że uciekają przed twoim Bogiem ... a twoja nachalna wręcz ''agitacja'' niepodparta niczym konkretnym ...
i jeszcze autorytatywnie stwierdzasz że ''nie ucieknę''

co ciekawe ty też nie uciekniesz od tego jak dzisiaj ludzie widzą twój Kościół ,twoich kapłanów i jak dzisiaj właśnie oni spłycają pojęcie ''wiary''
tak...nie uciekniesz ...


Dopisane 05.10.2021r. o godz. 09:07:

widzisz ,czytasz co napisał ramaj...
zastanowiłeś się kiedykolwiek nad różnicami?

''Mylisz też krytyczne podejście do tej zgraji z episkopatu z atakiem na wiarę.''

myślę że nie bo kiedy ja opisuję tu przekręty klechów ,ich pedofilskie zachowania często zarzuca mi sie ''atak na wiarę'' lub to że w każdym przedstawicielu kleru widzę pedofila ...
sam takie rzeczy pisałeś ...
a tak nigdy nie napisałem i nie napiszę ...


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaropopielaty Zawciąg niezalogowany
5 października 2021r. o 9:36
ramaj napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Swoje już przeczytałem w młodości chmurnej i durnej. Jakoś się z tego otrząsnąłem. Wyszedłem z tej matni. Ty w niej pozostałeś. Miałem więcej szczęścia. Chociaż... Czy o samo szczęście tu chodzi? Mimo że błądziłem, wciąż szukałem ścieżki do Boga. Ty zaś szukasz takiej, którą by tu od Niego uciec. Nie uciekniesz...


Dobrze ,że szukasz.Tylko czy pewny jesteś ,że ci którzy cie prowadzą są odpowiedni.Mam wrażenie ,ze ty mylisz wiarę w Boga z wiarą w klechów ( o ile sam nim nie jesteś ?).Mylisz też krytyczne podejście do tej zgraji z episkopatu z atakiem na wiarę.

Ja tam nie widzę, żeby Tytoń wierzył w klechów. Myślę podobnie jak Tytoń i wierzę w Boga, a klechy z tym naczelnym z Watykanu denerwują mnie, bo za dużo o tym świecie myślą i zarazili się modernizmem stąd odchodzą od katolicyzmu . Stąd problemy w Kościele, bo za dużo jest niewierzących hierarchów.
I Tytoń ma rację też z ucieczką od Boga - dużo ludzi zbałamuconych przez TV ma lewicowe poglądy czyli oderwane od rzeczywistości i myślą, że sami są bogami. Uciekają, ale nie uciekną ....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.