Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

22258
#Horus nieaktywny
5 października 2021r. o 10:07
~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a):
Ktoś napisał: ramaj napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): .

Stąd problemy w Kościele, bo za dużo jest niewierzących hierarchów.


ciekawe...niewierzący hierarchowie?
to dlaczego tkwią nadal na stanowiskach?

ciekawe jest twoje spostrzeżenie zwłaszcza jak ostatnio polscy biskupi przyczyn kryzysu wiary nie widzą w tym że ludzie odchodzą z Kościoła przez ich zachowania a jak to tłumaczą przez konsumpcjonizm...

a więc jeszcze raz- co kieruje dzisiaj polskimi ''niewierzącymi hierarchami''?
wygodne życie na koszt państwa?
dobra doczesne?
czy to nie konsumpcjonizm? ;D

czytaliście ostatnie jęki Tadzika z Torunia o tym jak nadal mu mało kasy i teraz oczekuje datków od prywatnych spółek?
czytaliście jakich opłat żądają proboszczowie za pochówek wiernego?
ostatnio nawet pewna kuria zauważyła jakich pazernych ma ojczulków i zobowiązała się do ZWROTU 90% !!!!! opłaty za pogrzeb...

jest tu gdzieś atak na wiarę? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 października 2021r. o 10:53
Horus napisał(a): widzisz ,czytasz co napisał ramaj...
zastanowiłeś się kiedykolwiek nad różnicami?


Oczywiście że się zastanawiałem. I nie potrzebuje do tego ramaja.
Moje przemyślenia doprowadziły mnie do tego że kapłani to tylko narzędzia w ręku Boga. Często niedoskonałe. Czy jeśli rzeźbiarz użyje wyszczerbionego dłuta, to jego dzieło nadaje się tylko na śmietnik? Najważniejszy jest talent artysty.
I podobnie, w Kościele najważniejszy jest Bóg. To On jest gospodarzem w świątyni. To on sprawuje pieczę nad swoim Kościołem. Ludzie, jak to ludzie, wiele potrafią popsuć.
Nie mam pretensji ani do ramaja ani do ciebie o to że wytykacie zło, które jest w Kościele. Pretensję mogę mieć tylko o to, że według was, wszelkie zło tego świata skupiło się tylko w Kościele. Nasuwa się pytanie co wami kieruje. Tu sprawa jest dla mnie oczywista. Nie pasują wam prawa ustanowione przez Boga. Próbujecie więc je zdeprecjonować, atakując cały Kościół. Kościół, który chyba jako ostatni jeszcze wspomina o godności człowieka, jako dzieła Boga. Niby rzecz łatwa, gdy chcemy się upomnieć o swoje prawa, gorszą się staje, gdy to my musimy uszanować prawa innych. Wolę nie wnikać jaki grzech was do tego skłania. To wasza sprawa. Ale w ten naiwny sposób na pewno się go nie pozbędziecie. Nie zakrzyczycie go. On i tak wyjdzie na wierzch. Im później to zrozumiecie, tym gorzej dala was.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 października 2021r. o 11:02
Horusciekawe jest twoje spostrzeżenie zwłaszcza jak ostatnio polscy biskupi przyczyn kryzysu wiary nie widzą w tym że ludzie odchodzą z Kościoła przez ich zachowania a jak to tłumaczą przez konsumpcjonizm...

[/c napisał(a):
Ludzie odchodzą od wiary nie dlatego, bo "konsumpcjonizm" biskupów. Odchodzą, bo znaleźli pretekst. Dziś są takie czasy, że gdy tylko wyrzekniesz się zasad, to łatwiej będzie ci lekko i wygodnie żyć. Zresztą co tu się dziwić. Spytaj pierwszego lepszego katolika o co chodzi w Modlitwie Pańskiej. Odpowie ci - "chleba naszego powszedniego". A przecież ta modlitwa mówi o czymś o wiele szerszym. To nasz konsumpcjonizm skłania nas byśmy zwracali się do Boga tylko, gdy nam w życiu doczesnym czegoś brakuje. A ze braki coraz mniejsze, to po co Mu zawracać głowę. No to szukamy pretekstu, który nas wyzwoli od tych "zupełnie zbędnych" kontaktów z Bogiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 października 2021r. o 11:12
Horus napisał(a):

ciekawe jest twoje spostrzeżenie zwłaszcza jak ostatnio polscy biskupi przyczyn kryzysu wiary nie widzą w tym że ludzie odchodzą z Kościoła przez ich zachowania a jak to tłumaczą przez konsumpcjonizm...


Ludzie odchodzą od wiary nie dlatego, bo "konsumpcjonizm" biskupów. Odchodzą, bo znaleźli pretekst. Dziś są takie czasy, że gdy tylko wyrzekniesz się zasad, to łatwiej będzie ci lekko i wygodnie żyć. Zresztą co tu się dziwić. Spytaj pierwszego lepszego katolika o co chodzi w Modlitwie Pańskiej. Odpowie ci - "chleba naszego powszedniego". A przecież ta modlitwa mówi o czymś o wiele szerszym. To nasz konsumpcjonizm skłania nas byśmy zwracali się do Boga tylko, gdy nam w życiu doczesnym czegoś brakuje. A że braki coraz mniejsze, to po co Mu zawracać głowę. No to szukamy pretekstu, który nas wyzwoli od tych "zupełnie zbędnych" kontaktów z Bogiem. I go znajdujemy. A to bo sąsiad, który siedzi w pierwszej ławie w kościele, poza kościołem już nie szanuje nikogo i niczego. A to ksiądz chciwy na kasę. A to organista ogląda się za małolatami. Wszystkimi ich grzechami obarczamy Kościół i mamy Boga z głowy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 października 2021r. o 12:47
piszesz ...
Moje przemyślenia doprowadziły mnie do tego że kapłani to tylko narzędzia w ręku Boga. Często niedoskonałe.

kapłani?
a szary człowieczek?
zastanowiłeś się czy jest narzędziem w ręku ''boga'' czy tylko kleru...
i dlaczego kapłan często jest ''rozgrzeszany'' przed jakimś sądem biskupim a zwykły szary człowieczek staje przed sądem świeckim?

piszesz ...
'' Nie pasują wam prawa ustanowione przez Boga''
a gdzie i jakie prawa on ustanowił?

a jeśli tak to dla kogo bo coś mi się wydaje ze to już twój ''bóg'' przewidział powstanie ''gorszego'' i ''lepszego '' sortu...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
5 października 2021r. o 14:17
Każdy sam wybiera jakim jest sortem. Jeśli chcesz być człowiekiem bez honoru, to przecież nikt ci nie zabroni.
Insynuujesz że kapłanów rozlicza tylko "sąd biskupi". Oni ten sąd mają w bonusie. Jeśli popełnią przestępstwo to staną też przed sądem świeckim.
Szary człowiek ma wolną wolę. Nie musi być niczyim narzędziem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zawsze dziewica niezalogowany
5 października 2021r. o 15:28
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Każdy sam wybiera jakim jest sortem. Jeśli chcesz być człowiekiem bez honoru, to przecież nikt ci nie zabroni.
Insynuujesz że kapłanów rozlicza tylko "sąd biskupi". Oni ten sąd mają w bonusie. Jeśli popełnią przestępstwo to staną też przed sądem świeckim.
Szary człowiek ma wolną wolę. Nie musi być niczyim narzędziem.


Duchowny uwiódł 15-latkę, która powiedziała mu o molestowaniu przez dziadka
Ksiądz przyznał się do współżycia z nieletnią. Stwierdził, że nigdy wcześniej nie miał partnerki seksualnej
Po czterech miesiącach od rozpoczęcia śledztwa zostało ono umorzone. Marek M., zdaniem prokuratury, miał nie kierować się bowiem w swoim działaniu zamiarem uwiedzenia małoletniej dziewczyny. Zgodnie z opinią prokuratury - “szczerze i autentycznie zakochał się w pokrzywdzonej, która byłą pierwsza kobietą w jego życiu, z którą współżył”.


Czyste i głębokie uczucie świętego pasterza ,biskup powinien im pobłogosławić .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
5 października 2021r. o 17:16
''tytoń''
czytasz to powyżej?
no i co na to odpowiesz?
niewinny prawda?...przecież sąd go uniewinnił...

a gdyby to była twoja córka?
czy w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia byś mu wybaczył?
bo ja raczej obciął bym mu ''jajca''


Dopisane 05.10.2021r. o godz. 17:16:

no popatrz tytoń...pracowity ten ''szatan''...nie ma dnie by nie atakował ,nie ma dnia by nie kusił -jak widać skutecznie - bogobojny ojców...

Uczennice jednej ze szkół w Dąbrowie Górniczej poinformowały dyrekcję, że ksiądz prowadzący zajęcia z religii m.in. głaskał je po pośladkach. Decyzją biskupa ksiądz został odsunięty od pracy w oświacie i kontaktów z młodzieżą do czasu wyjaśnienia sprawy.

''Skandal w Szkole Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej. Jak wynika z relacji uczennic, prowadzący lekcje religii ks. Dariusz miał "głaskać je po pośladkach". Wszystko rozgrywało się w klasie w obecności innych uczniów.

Z uczennicami rozmawiała dyrektorka szkoły oraz szkolny pedagog. Wiadomo już, że placówka rozwiązała umowę z księdzem i zawiadomiła Prokuraturę Rejonową w Dąbrowie Górniczej. Ks. Dariusz pracę w szkole zakończył po miesiącu.

Ksiądz molestował uczennice? "Głaskał je po pośladkach"
- Rozwiązałam umowę o pracę z księdzem i o jego zachowaniu powiadomiłam prokuraturę. Na tym etapie nie mogę powiedzieć nic więcej. Niech sprawę wyjaśniają śledczy - poinformowała Jolanta Pludrak, dyrektor szkoły.''

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.