Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
6 grudnia 2021r. o 11:10
Horus napisał(a):
Biblia...zbiór podań i legend przypominające Mity Greków i Rzymian Parandowskiego

''świadkowie''?...nawet ci którzy dopisywali do Biblii coś tam od siebie żyjąc 200-300 lat po Chrystusie?
Całun?...Kościół bronił dostępu do niego całe wieki a kiedy w końcu coś drgnęło zdania badaczy były podzielone a końcowych opinii nikt nie wydał ...
wiesz coś o tzw. kamerze obscura?...mówi ci coś nazwisko Cezarini?(chyba napisałem poprawnie)

cuda tych twoich ''uzdrowień'' pomijam bo dla mnie podobnym ''cudem'' jest mnogość czy to palców wskazujących pewnego ''świętego'' jaki ''cudowne rozmnożenie'' napletków Chrystusa ... od tego odciął się nawet Kościół ...

''objawienia''?...czyje? doświadczyłeś/aś kiedyś?
odnoszę wrażenie że podobnych ''objawień'' doznawały dzieciaki w Salem coś około 1600 roku

Jeśli będziesz podchodził do Biblii jako do bajeczki, to niczego z niej nie wyniesiesz. Twój wybór.
Całun? Wiele tomów o nim napisano i jego historia wciąż się pisze. Kamerą obscurą bawiłem się jako dziecko i dobrze wiem jak działa. Niestety jest to jedno z wielu nieudolnych tłumaczeń jak powstał Całun.
Mylisz pojęcia uzdrowień i handlu relikwiami. W jakim celu? Rozmydlenia tematu, zaciemnienia dyskusji? W ten sposób nigdy nie dojdziesz do prawdy. Ale pewnie o to ci chodzi.
Objawienia? Tak, mam też swoje doświadczenia w tym zakresie. Dotyczą one tylko mnie i są osobiste, a co za tym idzie, nie będę się tu na ich temat rozpisywał.
A co do Salem, to obawiam się, że twoje wrażenie to za mało. Ja mam wrażenie że piszę z półgłówkiem. Ale nie musi to zaraz oznaczać że akurat ty nim jesteś.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
6 grudnia 2021r. o 11:18
Horus napisał(a):
co ty pieprzysz? niewyobrażalne cierpienie ludzkie to dla niego było nic nie znaczące?


Po co zaraz "pieprzysz"? Nie potrafisz kulturalnie wymieniać poglądów?
"Niewyobrażalne cierpienie"... Lewacy mają skłonność do nadużywania mocnych określeń. Daje im to podstawę do wyrażania mocnych osądów. Co ty możesz wiedzieć, które cierpienie jest wyobrażalne, a które niewyobrażalne?
Najstraszniejszym cierpieniem będzie dla nas spędzić wieczność bez Boga. Wszystko inne to marność nad marnościami i tylko marność.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
6 grudnia 2021r. o 11:27
Horus napisał(a):
kolejne pieprzenie...
ponoć stworzył nas na własne podobieństwo więc gdzie tkwi błąd?
zamiast się śpieszyć mógł nas ''dopracować'' a nie leżąc pod jakimś drzewkiem oliwnym stworzyć nas dla kaprysu...a może z nudów...;D

że tak zapytam nieśmiało ...skąd się wziął ''bóg''?

I znów lewackie przekręcanie znaczeń słów. Chcesz aby słowo podobny znaczyło to samo co identyczny. Jesteśmy na szczęście tylko podobni do Boga. Aż strach pomyśleć co by to było jakby taki Horus posiadł boską moc :-P

Kaprys, nuda... to cechy małego człowieka. Jeśli z tej perspektywy będziesz patrzył na Boga, to nigdy Go nie zobaczysz.

Skąd się wziął Bóg? Znikąd. Dla Boga nie istnieje przestrzeń, On jest w każdym miejscu. Nie da się więc wskazać miejsca, z którego pochodzi. Nie da się też wskazać czasu powstania Boga, bo dla Niego czas nie istnieje.
Bóg po prostu jest odwieczny i wszechobecny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 grudnia 2021r. o 15:04
pieprzenie...
sami tu piszecie że jest ''doskonały''
a jak widać nie jest bo ''stworzył '' coś ułomnego ,coś podatnego na zło ...
po co to tworzył?
dla cierpienia ludzkiego?
często spotykam określenie że stworzył wspaniały świat...
więc po co to sam zepsuł tworząc niedoskonałego człowieka?

''bóg'' się wziął ''znikąd''?
bogowie wczesnych Polan też?
bogowie Egiptu czy Asyrii też ?
otóż nie...''boga'' wymyślili sobie plemienne cwaniaczki ...szamani czy czarownicy ...jak ich zwał tak zwał...

dzięki temu mieli zawsze pełne michy ...;D
tu masz odpowiedź kto wymyślił sobie ''boga'' i do czego mu to służyło...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwonopomarańczowy Żylistek niezalogowany
6 grudnia 2021r. o 15:53
Dyskusja fanatykami religijnymi to strata czasu.
Ahoj z nimi !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zimowit niezalogowany
7 grudnia 2021r. o 0:20
Procedura jest następująca:
1. Kościół zagrabił działki w ramach tzw. Złodziejskiej Komisji Majątkowej.
2. Kościół odsprzedaje te działki swoim zaufanym, oficjalnie za 1/5 umówionej ceny, reszta w gotówce pod stołem
3. Nowy nabywca sprzedaje działki po cenach rynkowych. Jak się ma koneksje w rządzie to można jeszcze pokierować publicznymi inwestycjami aby wartość działki wzrosła ...

Taki sam "ruch biznesowy" jak leśnicy kupujący leśniczówki za 5% wartości , księża dostający działki w centrum miast za 1% wartości , Obajtki kupujące mieszkania za pół ceny, wygrywające przetargi na budowę płotu i dostawę parówek na stacje benzynowe.
Są to świetne ruchy biznesowe - tylko o dziwo trzeba znać decydentów w tym mało przejrzystym procesie decyzyjnym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 grudnia 2021r. o 7:36
Horus napisał(a):
sami tu piszecie że jest ''doskonały''
a jak widać nie jest bo ''stworzył '' coś ułomnego ,coś podatnego na zło ...
po co to tworzył?
dla cierpienia ludzkiego?

To tak jak byś oceniał gliniany dzbanek przed wypałem.
Człowiek to dzieło Boga, które wciąż jeszcze się tworzy. Wyrób końcowy z pewnością będzie doskonały. A że w procesie będzie trochę odpadów poprodukcyjnych... Normalna rzecz.
Nie ucz ojca dzieci robić. I nie ucz Boga tworzyć dzieł Jego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
7 grudnia 2021r. o 7:40
nie mam zamiaru tu nikogo pouczać ...ciebie też

ale skoro to wolny (jeszcze) kraj to krytyce można poddać wszystko...

dlatego uważam że zbyt się pośpieszył z tym dziełem tworzenia a jak wiadomo ''co nagle to po -tfuuuu- diable...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza