Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

211
skorn
3 lipca 2016r. o 0:33
Propagujesz nihilizm, anarchię, nie masz poglądów, nie masz propozycji rozwiązania problemów, tylko negujesz wszystko z góry na dół. Tylko krytyka i do tego niekonstruktywna. Wszędzie wrogowie, katole, kler, faszyści, tylko ty jeden prawdziwy wolnościowiec i patriota.


Zrzędzisz od pierwszego posta rano do ostatniego w nocy, niczym szczekaczka za czasów okupacji. : )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
3 lipca 2016r. o 0:35
"PiS zapowiada radykalne zmiany. "Musimy skończyć z postkomunizmem!"

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pis-zapowiada-radykalne-zmiany-musimy-skonczyc-z-postkomunizmem/sqksxn

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 lipca 2016r. o 7:36
„ Słupsk jako pierwsze polskie miasto upamiętnił swoją czarownicę nazywając jej imieniem rondo. Trina Papisten znana jest jako ostatnia słupska czarownica spalona w 1701 roku i jej postać wiąże się z tzw. Basztą Czarownic.

Generalnie jestem przeciwny polskim procesom „rehabilitacji czarownic", gdyż deformują one polską pamięć historyczną. Polska była znana jako państwo bez stosów i ten właśnie wymiar naszej historii należy kultywować i się nim chwalić. Zjawisko tzw. polowań na czarownice miało w Polsce wymiar marginalny i związane było głównie z kulturą niemiecką w polskich miastach. …

Słupski przypadek jest jednak wyjątkowy i upamiętnienie Triny Papisten jest wartościowe poznawczo.
Paradoks tego przypadku polega jednak na tym, że ci, którzy budują ten kult nie wiedzą dokładnie kogo czczą, zaś prawica, która w tej sprawie protestuje nie wie kogo potępia.

Za kult odpowiedzialne są lewicowe władze miasta, które kreują czarownicę słupską na ofiarę krwawej inkwizycji. Ma to być rehabilitacja ofiary kościoła rzymskokatolickiego, by pokazać jakże to kościół męczył kobiety. Dokładnie takie tezy sformułowała na stronie urzędowej Słupska Karolina Chalecka, urzędniczka ds. promocji i rozwoju w Biurze Prezydenta. [ 1 ] Podobny trend wokół tej postaci jest zauważalny od pewnego czasu. Popularny zespół trashrockowy Ikarion w efektownym utworze Trina Papisten śpiewa: „Trino Papistei inkwizycji wydano cię!", teledysk pokazuje jakoby w spaleniu Triny brało udział aż czterech biskupów.

Prawda jest ciut odmienna. Trina to skrót od imienia Kathrin. Papisten nie jest nazwiskiem, lecz pogardliwym przydomkiem oznaczającym „papistkę" czyli katoliczkę. Przed przybyciem do Słupska czarownica nazywała się Katarzyna Nipkowa, czyli nosiła nazwisko kaszubskie. Na stos posłał ją sąd protestancki. Katarzyna była Polką posłaną na stos przez niemiecki sąd. Trina Papisten to ksywki pochodzące z niemieckich kronik, które w tłumaczeniu na polski znaczą: Kaśka Katolka.

Czarownicę zrobiła z niej nie inkwizycja, lecz Juristische Fakultät der Universität Rostock, czyli wydział prawa jednej z najstarszych niemieckich uczelni, która zwana była „światłem północy". To Uniwersytet w Rostocku wydał opinię prawną zezwalającą na poddanie Kaśki torturom.

Paradoks sytuacji polega więc na tym, że czarownica, która ma być rzekomo ofiarą Kościoła Katolickiego może być de facto uznana za męczennicę katolicką i beatyfikowana, bo zginęła z rąk protestantów jako „katolka". Dodatkowo Trina Papistin sugeruje, że była to Niemka zamordowana przez polski kościół, podczas kiedy w rzeczywistości była to Polka zamordowana przez niemiecki sąd.

Kim zatem była nasza czarownica i dlaczego zginęła? … „
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10018

Falco, z dedykacją dla Ciebie, bo lubisz te klimaty ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
3 lipca 2016r. o 11:35
skorn napisał(a): Propagujesz nihilizm, anarchię, nie masz poglądów
: )


dziękuję skornie :)
nie wiem czy było to zamierzone czy nie ale coś dostrzegłeś i tu muszę mimo wszystko napisać -ale...
czy uważasz że ''propagowanie nihilizmu'' jest czymś złym?
to że patrzę na rzeczywistość swoimi oczami a nie tak jak chcą mi narzucić inni przynosi mi ujmę?
przecież to ja sam wykuwam swój los , a ty wygląda na to że chcesz bym był tylko narzędziem w czyichś rękach...


czy mam wzorem kogoś tam zadawać pytania ''jak żyć pani premier''
nie mam najmniejszego zamiaru żyć w czyimś iluzorycznym świecie jednocześnie zdając sobie sprawę w jaką furię (patrz na ataki na mnie ,również próby obrazy) :D wywołuje moja na to obojętność ...
mnie to czyni silniejszym a ich tylko głupszymi ...to jest mój nihilizm i z tym się w pełni zgadzam :D
ja propaguję anarchię?
być może ale co czyni obecnie ten pisowski rząd ?przecież to samo robią tylko za zasłoną dymną typu ''500plus''
kiedy dym opadnie zobaczysz co się stało faktycznie ...
(uchwalono ustawę nazwaną ''antyterrorystyczną'' ;) )

nie mam poglądów?
ależ mam i to bardzo radykalne o których już wcześniej pisałem tylko ty nie chcesz pamiętać :D

wszędzie wrogowie? jacy?
''katole ''?...jacy to mogą być moi ''wrogowie''?oni już dawno przestali mnie irytować a teraz tylko bawią...
kler owszem -to nie tylko mój wróg ale wróg Polski bo oni mają tylko jednego ''pana'' i na pewno nie jest już nim Bóg ;)
faszyści?-o tak!!!
to realne zagrożenie dla Polski i dla Polaków ...nie powiesz mi chyba że tego nie dostrzegasz...

ostatnie-kosmiczna bzdura że jestem jedynym wolnościowcem i patriotą
;)

ps .czy ''zrzędziłem '' w swoim pierwszym dzisiaj poście?
być może ...ot taki ''Goebbels''ze mnie :D


Dopisane 03.07.2016r. o godz. 11:35:

dzięki 243. :)
tak...często bywam na ''racjonaliście''a kiedyś sam artykuł o Trinie również czytałem...
podając jej przykład i polskiego katolicyzmu nikt nie odniósł się do tego i nawet nie próbowali pewnych spraw prostować ... ;)

nie wystarczy recytować wkutych na pamięć przykazań ale trzeba też próbować je rozumieć ...

nie wystarczy bezkrytycznie czytać ''Żywotów świętych'' bo wielu z nich absolutnie na to nie zasługuje... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
3 lipca 2016r. o 17:05
falco napisał(a):
czy uważasz że ''propagowanie nihilizmu'' jest czymś złym?

Jeśli chce się zmieniac rzeczywistośc na lepsze to jest. Nie różnisz się niczym od tych, których krytykujesz.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
3 lipca 2016r. o 23:40



Dopisane 03.07.2016r. o godz. 23:40:

[img=1467582037_bcxefea.jpg]

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 lipca 2016r. o 7:24
skorn napisał(a):
falco napisał(a):
czy uważasz że ''propagowanie nihilizmu'' jest czymś złym?

Jeśli chce się zmieniac rzeczywistośc na lepsze to jest. Nie różnisz się niczym od tych, których krytykujesz.
jeśli czymś złym jest zmienianie rzeczywistości na lepsze ,to jak nazwać jej zmienianie na gorsze?

to drugie pominę milczeniem bo nie widzę podstaw do takich wniosków jakie wyciągasz ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 lipca 2016r. o 19:58
falco napisał(a):
dzięki 243. :)
tak...często bywam na ''racjonaliście''a kiedyś sam artykuł o Trinie również czytałem...
podając jej przykład i polskiego katolicyzmu nikt nie odniósł się do tego i nawet nie próbowali pewnych spraw prostować ... ;)
nie wystarczy recytować wkutych na pamięć przykazań ale trzeba też próbować je rozumieć ...
nie wystarczy bezkrytycznie czytać ''Żywotów świętych'' bo wielu z nich absolutnie na to nie zasługuje... ;)

243? Skąd te cyfry? , bo nie z IP. :D

O Trinie?, a ukatrupili ją w tym artykule katolicy czy luteranie ?

… i kierować się nimi w swoim życiu :)

Zapewne wg Ciebie.
Wróciłeś do Sokoła :). Hölzel, już nie jest Twoim wzorem do naśladowania?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza