Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA CER-FAR zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ustawa 500 + pierwszy krok w złą stronę

~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 19:15
Blackjack napisał(a): A może dwie pieczenie na jednym ogniu? Każda rodzina z dzieckiem zamiast 500zł to dostanie tonę węgla :)
Rodziny będą zadowolone i górnictwo uratujemy :D
Tak na poważnie to cieszę się, że w końcu państwo zaczyna myśleć przyszłościowo.
Mi się nie należy, ale z chęcią dorzucę się do tego ze swoich podatków.


Nie mam pieca na węgiel :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2884
ela
1 lutego 2016r. o 19:19
Blackjack napisał(a): ...
Tak na poważnie to cieszę się, że w końcu państwo zaczyna myśleć przyszłościowo.
Mi się nie należy, ale z chęcią dorzucę się do tego ze swoich podatków.

Tak też pewnie myśli większość emerytów i pracowników najmniej zarabiających, a chcących zostać w tym kraju ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 19:57
Ale wy przykrzy jestescie....................az zal.
Daja zle nie daja tez zle pitolicie tylko dlatego ze nie jestescie za PISem. Przeciez jak nie bedziecie chcieli to nie bierzcie tych pieniedzy kto was zmusza.............

Ale wedle was to lepiej bylo np. 140milionow zlotych dac AGORZE tak??? i to wam pasowalo nikt nie narzekal ani nie skamlal.

Ja tam sie ciesze ze bedzie i mam w planach miec drugie dziecko i ta kasa napewno się przyda. I tak jak ktos napisal ze dostanie to wyda na dzieci i o to chodzi w tym programie ty wydasz wiec kupisz jak kupisz ktos musi sprzedac a zeby sprzedac to trzeba wyprodukowac a zeby wyprodukowac to ktos bedzie mial prace................kapujecie??? system sie nakreca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~taka prawda niezalogowany
1 lutego 2016r. o 20:06
Mały odsetek trafi do najbardziej potrzebujących i uczciwie pracujących rodziców.Cała ta ustawa to jedne wielki bubel wspierający patologię,gdzie dzieci nawet na oczy nie ujrzą tych 500 złotych.
Masz 2 dzieci,pracujesz Ty i żona,ale przekraczacie kryteria dochodowe (800zł na członka rodziny),a "dziecioroby" które nigdy pracą sie nie imały i korzystają od 3 pokoleń z MOPS dostaną.Nikt z ustawodawców nie jest w stanie sprawdzić na co tak naprawdę pójdą te pieniądze.Mops daje na dozywianie,na środki czystości,na wyprawkę do szkoły,zasiłki specjalne,na opał - oni mają wszystko,więc na co te pieniądze???
Owszem pomoc się należy,ale nie na tych zasadach co teraz....chory system i tyle!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 20:20
~taka prawda napisał(a): Mały odsetek trafi do najbardziej potrzebujących i uczciwie pracujących rodziców.Cała ta ustawa to jedne wielki bubel wspierający patologię,gdzie dzieci nawet na oczy nie ujrzą tych 500 złotych.
Masz 2 dzieci,pracujesz Ty i żona,ale przekraczacie kryteria dochodowe (800zł na członka rodziny),a "dziecioroby" które nigdy pracą sie nie imały i korzystają od 3 pokoleń z MOPS dostaną.Nikt z ustawodawców nie jest w stanie sprawdzić na co tak naprawdę pójdą te pieniądze.Mops daje na dozywianie,na środki czystości,na wyprawkę do szkoły,zasiłki specjalne,na opał - oni mają wszystko,więc na co te pieniądze???
Owszem pomoc się należy,ale nie na tych zasadach co teraz....chory system i tyle!
Jeżeli masz dwoje dzieci, dostaniesz niezależnie od dochodu, więc nie musisz tym biednym zazdrościć. Chociaż masz racje, że niektórzy nie podejmą pracy, bo im się nie będzie opłacało. Dodatek na mieszkanie, opał, dożywianie, na dzieci itd. Po co z tego rezygmować?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 20:25
~taka prawda napisał(a): Mały odsetek trafi do najbardziej potrzebujących i uczciwie pracujących rodziców.Cała ta ustawa to jedne wielki bubel wspierający patologię,gdzie dzieci nawet na oczy nie ujrzą tych 500 złotych.
Masz 2 dzieci,pracujesz Ty i żona,ale przekraczacie kryteria dochodowe (800zł na członka rodziny),a "dziecioroby" które nigdy pracą sie nie imały i korzystają od 3 pokoleń z MOPS dostaną.Nikt z ustawodawców nie jest w stanie sprawdzić na co tak naprawdę pójdą te pieniądze.Mops daje na dozywianie,na środki czystości,na wyprawkę do szkoły,zasiłki specjalne,na opał - oni mają wszystko,więc na co te pieniądze???
Owszem pomoc się należy,ale nie na tych zasadach co teraz....chory system i tyle!
Dokladnie, ja i moj maz jestesmy "zbyt bogaci" zeby dostac np glupie becikowe, dlaczego? Bo ja dlugo na swoje stanowisko uczylam sie i pracowała, a moj maz zasówa za granica jak beduin w imie czego? By nam zylo sie lepiej. A taki przecietny mopsiarz pojdzie na czarno zarobi na flaszke, dadza mu zasilek, dostanie 500zl na dziecko, za wegiel mu zaplaca ba jeszcze mieszkanie socjalne dostanie bo nie jest w stanie go sobie kupic. A kto mi zagwarantuje ze ja bede w stanie splacac swoje mieszkanie przez kolejne 20lat... Niech sobie w D**E wsadza te zasilki i te 500zl, i niech mi nie kradna co miesiac 1500zl z mojej wypłaty, bo ani zasilku nie dostane żadnego, ani emerytury za to nie dostane, a do lekarza chodze prywatne bo jakbym miala czekac na nfz do specjalisty to bym sie szybciej przekrecila
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~PROROK niezalogowany
1 lutego 2016r. o 20:28
Juz kaczor ręce zaciera a Dudek tańczy jak mu zagrają!!! I mówią bierzcie bierzcie wam sie należy!!! A pozniej płacz bida i następna ustawa rąbnięta!!! Kupa długów i brak pracy!!! I kto panie prezydencie za to zapłaci ???? Jak to kto!? Wy ludziska głupie bo rzad i prezydent od zawsze ma was w d.u.p,i.e... Chcieliście lżejszego chleba teraz z nawiązką dług do Państwa splacicie!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 20:32
~ napisał(a):
Owszem pomoc się należy,ale nie na tych zasadach co teraz....chory system i tyle!
Dokladnie, ja i moj maz jestesmy "zbyt bogaci" zeby dostac np glupie becikowe, dlaczego? Bo ja dlugo na swoje stanowisko uczylam sie i pracowała, a moj maz zasówa za granica jak beduin w imie czego? By nam zylo sie lepiej. A taki przecietny mopsiarz pojdzie na czarno zarobi na flaszke, dadza mu zasilek, dostanie 500zl na dziecko, za wegiel mu zaplaca ba jeszcze mieszkanie socjalne dostanie bo nie jest w stanie go sobie kupic. A kto mi zagwarantuje ze ja bede w stanie splacac swoje mieszkanie przez kolejne 20lat... Niech sobie w D**E wsadza te zasilki i te 500zl, i niech mi nie kradna co miesiac 1500zl z mojej wypłaty, bo ani zasilku nie dostane żadnego, ani emerytury za to nie dostane, a do lekarza chodze prywatne bo jakbym miala czekac na nfz do specjalisty to bym sie szybciej przekrecila Za długo to się chyba nie uczyłaś. Zasuwa się pisze. Uczą tego w szkole podstawowej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.