Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~Pogubionemu niezalogowany
8 marca 2017r. o 10:18
Nie mam teraz czasu, ale w internecie da się znaleźć informacje o inkwizycji, wyprawach krzyżowych, katarach, waldensach, albigensach i o innych niebezpiecznych dla ludzkości sektach.

Nie znasz historii, powtarzasz antyklerykalne bajdy wyssane z brudnego palucha bajkopisarzy histerycznych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
8 marca 2017r. o 10:25
~~Pankracy napisał(a):
~~Dowód sam w sobie! napisał(a):
Od początku Kościół Chrystusowy cieszył się wrogością świata, bo nie jest ze świata.


Zgadzam się z tym zdaniem. Największe prześladowania Kościół Chrystusowy cierpiał ze strony nie ateistów, ale instytucji zwanej Watykan, czyli od kościoła katolickiego. Prześladowania za samo posiadanie Słowa Bożego, czy mordy jedynie za to, że wierny chciał oddawać cześć jedynie Jezusowi, a nie papieżowi.

Katarzy, albigensi, waldensi... to tylko przykłady w Europie. A na
świecie indianie ameryki południowej. W północnej swoje dołożyli protestanci - tacy byli z nich chrześcijanie jak ci katolicy, którzy mordowali na rozkaz papieża.

Słusznie zauważył PanM: krzyczący tutaj watykańscy aktywiści nie bronią Boga, ale interesów kleru. Bronią religii katolickiej zamiast wiary chrześcijańskiej. Przymykaja uszy i oczy na twierdzenia o tym, że Bóg nie istnieje lub że jest okrutny i niesprawiedliwy, ale krzyczą, gdy tylko ktoś wyciągnie na światło dzienne oczywiste oczywistości dotyczące sprzeczności z Pismem Świętym prawie całości doktryny katolickiej czy wskaże hipokryzję i zakłamanie kleru.

Z jednej strony cieszy mnie to, że tak ujadacie na to co piszę, bo to oznacza, że traktujecie co najmniej poważnie moje słowa i uznajecie je za niebezpieczne dla waszych interesów. Dla mnie liczy się każdy, choćby jedna osoba, która po przeczytaniu moich słów sięgnie do zakazywanej przez KK Biblii i przeczyta, że nie ma w niej mowy oni kapłanach w Nowym Testamencie, o budowlach jakie kk buduje, o papieżach, bierzmowaniach, eucharystiach, matkach bożych i wielu wielu innych pomysłach na zniewolenie członków kk i przywiązanie ich do instytucji kk, zamiast do Jezusa.

Zachęcam do czytania prawdziwego Słowa Boga w Biblii. Nie pozostawiajcie sprawy życia wiecznego księdzu, bo przed Bogiem staniecie samodzielnie. Sami odpowiecie za błędy doktryny rzymskiej.

Pankracy znowu wypluwa ohyde z ust w strone Katolikow. Oszczerstwa, klamstwo i falsz sa twoim codziennym pokarmem.
Zgrzytanie zębami z nienawiści niszczy przede wszystkim zęby tego, który zgrzyta, a Katolikow utwierdza w wierze i wiernosci Kosciolowi Katolickiemu..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
8 marca 2017r. o 10:28
~~Pankracy napisał(a):
~~Dowód sam w sobie! napisał(a):
..... i przywiązanie ich do instytucji kk, zamiast do Jezusa.
Zachęcam do czytania prawdziwego Słowa Boga w Biblii. Nie pozostawiajcie sprawy życia wiecznego księdzu, bo przed Bogiem staniecie samodzielnie. Sami odpowiecie za błędy doktryny rzymskiej.


Odniosę się tu nie do merytorycznej polemiki czy Bóg jest czy nie .
Odniosę się do ziemskiej polemiki pomiędzy ludźmi.Ludźmi żyjącymi na tej samej ziemi , jedzący to co sami wytwarzają i dzielący w mniej lub bardziej sprawiedliwy wszelakie dobra.Ludźmi którzy z różnych często od nich niezależnych powodów mają różny światopogląd.
Światopogląd --- własne zdanie na wszystko co nas otacza , co widzimy , czujemy , słyszymy , na stosunek do własności i na końcu na hołdowaniu lub nie jakieś wyznaniowej doktrynie.
Tu chcę zwrócić uwagę na fakt że największym deficytem jakim jest obdarzona ludzkość jest tolerancja , wzajemne poszanowanie i umiejętność współistnienia.
Co komukolwiek po po cudzych modlitwach skoro nie niosą one przesłania wzajemnej miłości i szacunku ? Co niosą ? Każdy wie.
Internauta " Pankracy " zwrócił uwagę na ten najbardziej niszowy aspekt --- gdzie Wasza miłość, gdzie Wasze miłosierdzie , gdzie Wasza wiara w dobro i wzajemny szacunek ?
Kto z posługi zrobił usługę , kto i dlaczego tak zaciekle broni pasterzy pomijając stwórcę i gardząc" owieczkami " ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bezgraniczna bezczelność! niezalogowany
8 marca 2017r. o 10:29
PanM napisał(a):
Zabrakło w Twej dobroci / pewnie przez roztargnienie / przykładów na to co wobec mnie napisałeś.
Zatem proszę uzupełnij swe przesłanie bogobojne o przykłady.


Gość, który w każdym wątku zamieszcza gigabajty kalumni, pod właśnie zamieszczonym własnym chamskim oszczerczym rysunkiem, domaga się przykładów.
Cała, niemal bez wyjątków, grafomańska działalność na forach to wzorcowy przykład pozycji Kodeksu Karnego "kto nawołuje do waśni na tle religijnym".

Nawet nie zrozumiałeś poprzedniego wpisu, to ci przeliteruję:
jesteś chodzącym dowodem, że twoje oszczerstwa nt katolików są czystym łgarstwem!
Gdybyś w ten sposób obrażał żydów, lub muzułmanów, już dawno było by po tobie podlecu.

Ale dobrze wiesz, że katolicy są inni więc udajesz kozaka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
8 marca 2017r. o 10:34
No tak... waldensów, czy albigensów należało wymordować, bo to "niebezpieczna sekta". Głosili oni bowiem nauki sprzeczne z naukami watykanu i odrzucali poddaństwo papieżowi. I kierowali się w swym życiu jedynie Słowem Boga z Biblii. Zaiste niebezpieczne sekty.

Jeśli do kogoś nie przemawiają argumenty biblijne na fałsz watykanu to może przemówi do nich co innego: otóż na świecie istnieje tylko jeden bogaty kraj katolicki - Watykan. I cała masa biednych katolickich państw poddańczych.

Choć w Polsce brzmi to dziwnie to istnieje życie poza kk. Emocjonalny i społeczny szantaż działa coraz słabiej. Pochówek podobnie jak zawarcie związku małżeńskiego może dokonać urzędnik stanu cywilnego. No bo to słyszałem w chwili odejścia z kk - jeszcze wrócisz, gdy będziesz chciał pogrzebu od księdza.

Istnieje w Polsce wiele wspaniałych wspólnot chrześcijańskich - prawdziwie chrześcijańskich. Ludzi, którzy np. nie upijają się przy grillach, nie oszukują innych dla zysku, nie kradną. Będąc katolikiem robiłem wszystkie te rzeczy, bo tak robili wszyscy katolicy. I wszyscy szliśmy szeroką bramą na zatracenie.

Zachęcam do samodzielnego studiowania Słowa w Biblii. A tak naprawdę nie będzie ono samodzielne, bo poprowadzi was - tak jak mnie - Duch Święty. Nie taki, którego rzekomo przekazał mi kiedyś różowy urzędnik kurii, ale ten prawdziwy.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
8 marca 2017r. o 10:37
~~Bezgraniczna bezczelność! napisał(a):
PanM napisał(a):
Zabrakło w Twej dobroci / pewnie przez roztargnienie / przykładów na to co wobec mnie napisałeś.
Zatem proszę uzupełnij swe przesłanie bogobojne o przykłady.


Gość, który w każdym wątku zamieszcza gigabajty kalumni, pod właśnie zamieszczonym własnym chamskim oszczerczym rysunkiem, domaga się przykładów.
Cała, niemal bez wyjątków, grafomańska działalność na forach to wzorcowy przykład pozycji Kodeksu Karnego "kto nawołuje do waśni na tle religijnym".

Nawet nie zrozumiałeś poprzedniego wpisu, to ci przeliteruję:
jesteś chodzącym dowodem, że twoje oszczerstwa nt katolików są czystym łgarstwem!
Gdybyś w ten sposób obrażał żydów, lub muzułmanów, już dawno było by po tobie podlecu.

Ale dobrze wiesz, że katolicy są inni więc udajesz kozaka.


Pasterze Boga poświęcają otwarcie fabryki broni.
Ja jestem zły ? [img=1488965866_v7h0wqp.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Następony oszczerca! niezalogowany
8 marca 2017r. o 10:51
~~Pankracy napisał(a): No tak... waldensów, czy albigensów należało wymordować, bo to "niebezpieczna sekta". Głosili oni bowiem nauki sprzeczne z naukami watykanu i odrzucali poddaństwo papieżowi. I kierowali się w swym życiu jedynie Słowem Boga z Biblii. Zaiste niebezpieczne sekty.


Nie wiesz, czy kłamiesz?
O jakim mordowaniu piszesz?
To nie oni mordowali?!
Poznaj najpierw historię, potem się wypowiadaj!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ed niezalogowany
8 marca 2017r. o 11:18
~~Dowód sam w sobie! napisał(a): "Ubrał się diabęł w ornat i ogonem na mszę dzwoni" - to najkrótszy opis tego wątku.
Z wielkim zaangażowaniem czasu i środków ślepcy wskazują Kościołowi właściwą drogę
Od początku Kościół Chrystusowy cieszył się wrogością świata, bo nie jest ze świata.
To forum to świetna ilustracja - próbka całego świata.
Kościół jest atakowany zgodnie przez ateistów, pogan i heretyków. Pochylają się "z troską" nad Kościołem i radzą jak go naprawić. Powinien skorzystać z rad wrogów?

Tak było od początku, jest i będzie aż do Armagedonu, gdy wszyscy dostaniecie odpłatę za swoje "starania". Wszyscy fałszywi nauczyciele - ślepi przewodnicy ślepców ! "A bramy piekielne (i tak) go nie przemogą"!

Biedny ten Twój kościółek, przez wszystkich atakowany nic nie robił tylko nadstawiał drugi policzek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu