Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~Pankracy niezalogowany
8 marca 2017r. o 11:37
~~Pankracy napisał(a):

Słusznie zauważył PanM: krzyczący tutaj watykańscy aktywiści nie bronią Boga, ale interesów kleru. Bronią religii katolickiej zamiast wiary chrześcijańskiej. Przymykaja uszy i oczy na twierdzenia o tym, że Bóg nie istnieje lub że jest okrutny i niesprawiedliwy, ale krzyczą, gdy tylko ktoś wyciągnie na światło dzienne oczywiste oczywistości dotyczące sprzeczności z Pismem Świętym prawie całości doktryny katolickiej czy wskaże hipokryzję i zakłamanie kleru.

Dla mnie liczy się każdy, choćby jedna osoba, która po przeczytaniu moich słów sięgnie do zakazywanej przez KK Biblii i przeczyta, że nie ma w niej mowy oni kapłanach w Nowym Testamencie, o budowlach jakie kk buduje, o papieżach, bierzmowaniach, eucharystiach, matkach bożych i wielu wielu innych pomysłach na zniewolenie członków kk i przywiązanie ich do instytucji kk, zamiast do Jezusa.



O tej niewoli członków kk pisał już św. Paweł:

"Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie." Kol2;8

Od skropienia wodą niemowlęcia stajesz się przymusowym członkiem kk. Potem komunia, bierzmowanie, spowiedź na ucho, wypominki, odpusty, święta maryjne, jajeczka... wszystko to tradycje ludzkie.

Jezus siedzi po prawicy Ojca w niebie, a w kk albo leży w żłóbku, albo wisi na krzyżu. A w budynku zwanym kościołem zamiast co niedzielę ogłaszać śmierć i zmartwychwstanie Jezusa i Jego zwycięstwo ksiądz powtarza ofiarę w ramach eucharystii tak, jakby ofiara Jezusa sprzed 2000 lat nie była jedyną i doskonałą. Ręce opadają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Używać rozumu! niezalogowany
8 marca 2017r. o 12:21
~~ed napisał(a):
Biedny ten Twój kościółek, przez wszystkich atakowany nic nie robił tylko nadstawiał drugi policzek.


Jak to jest że dziś katolicy są wyłącznie prześladowani i mordowani?!
Kiedyś było odwrotnie?
Co i kiedy zamieniło wilki w owce?
To kiedy się to zmieniło? Które zasady odwołano, zmieniono?

A może to ignorantom i nieukom coś się popieprzyło w pustych głowach?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ed niezalogowany
8 marca 2017r. o 12:35
Prusy - misja ewangelizacyjna[edytuj]
"W XIII wieku nasiliła się akcja misyjna w Prusach, zapoczątkowana bullą papieża Innocentego III z dnia 26 października 1206 roku, w której polskie duchowieństwo zostało wezwane do poparcia działań misyjnych opata łeknieńskiego Godfryda. Z bulli tej wynika, że początek misji cystersów datować należy na początek XIII wieku. Około 1210 na czele misji stanął mnich z Oliwy, Chrystian, a cała misja chrystianizacji Prusów nabrała rangi krucjaty. W 1215/1216 Chrystian został biskupem pruskim, zyskał od papieża prawo rzucania klątwy na krzyżowców, którzy wkroczyliby na ziemie nawróconych Prusów. Dzięki takiemu wsparciu w latach 20. XIII wieku liczne wyprawy podjęli Leszek Biały, Henryk Brodaty i Świętopełk pomorski. Wyprawy te pociągnęły za sobą w odwecie najazdy pruskie – w roku 1222 najazd dotarł do Płocka, a w roku 1226 w wyniku najazdu zniszczony został klasztor w Oliwie. Skutki tych najazdów nie były jednak porównywalne z rozmiarami zniszczeń po późniejszych najazdach Krzyżaków na ziemie pruskie, ale posłużyły za pretekst do stosowania przez nich drastycznych metod."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
8 marca 2017r. o 14:14
~~Pankracy napisał(a): No tak... waldensów, czy albigensów należało wymordować, bo to "niebezpieczna sekta". Głosili oni bowiem nauki sprzeczne z naukami watykanu i odrzucali poddaństwo papieżowi. I kierowali się w swym życiu jedynie Słowem Boga z Biblii. Zaiste niebezpieczne sekty.

Jeśli do kogoś nie przemawiają argumenty biblijne na fałsz watykanu to może przemówi do nich co innego: otóż na świecie istnieje tylko jeden bogaty kraj katolicki - Watykan. I cała masa biednych katolickich państw poddańczych.

Choć w Polsce brzmi to dziwnie to istnieje życie poza kk. Emocjonalny i społeczny szantaż działa coraz słabiej. Pochówek podobnie jak zawarcie związku małżeńskiego może dokonać urzędnik stanu cywilnego. No bo to słyszałem w chwili odejścia z kk - jeszcze wrócisz, gdy będziesz chciał pogrzebu od księdza.

Istnieje w Polsce wiele wspaniałych wspólnot chrześcijańskich - prawdziwie chrześcijańskich. Ludzi, którzy np. nie upijają się przy grillach, nie oszukują innych dla zysku, nie kradną. Będąc katolikiem robiłem wszystkie te rzeczy, bo tak robili wszyscy katolicy. I wszyscy szliśmy szeroką bramą na zatracenie.

Zachęcam do samodzielnego studiowania Słowa w Biblii. A tak naprawdę nie będzie ono samodzielne, bo poprowadzi was - tak jak mnie - Duch Święty. Nie taki, którego rzekomo przekazał mi kiedyś różowy urzędnik kurii, ale ten prawdziwy.

Wszyscy katolicy sie upijali przy grilach, a wszyscy sekciarze sie upijaja bez grilowania.
Twoj duch dalej ci podpowiada aby szydzic,, klamac drwic, a Matke Chrystusa nazywac balwanem.
Nienawisc do Katolikow zywi twego ducha klamstwa i oszczerstwa, zakopujac zdrowy rozsadek siła nienawisci i szyderstwa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 marca 2017r. o 14:31
kogo tutaj nazywasz sekciarzem?
bo jakoś nikogo takiego nie zauważyłem
są myślący inaczej niż ty ale kto konkretnie jest sekciarzem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
8 marca 2017r. o 14:43
BPM napisał(a):
~~Pankracy napisał(a): No tak... waldensów, czy albigensów należało wymordować, bo to "niebezpieczna sekta". Głosili oni bowiem nauki sprzeczne z naukami watykanu i odrzucali poddaństwo papieżowi. I kierowali się w swym życiu jedynie Słowem Boga z Biblii. Zaiste niebezpieczne sekty.

Jeśli do kogoś nie przemawiają argumenty biblijne na fałsz watykanu to może przemówi do nich co innego: otóż na świecie istnieje tylko jeden bogaty kraj katolicki - Watykan. I cała masa biednych katolickich państw poddańczych.

Choć w Polsce brzmi to dziwnie to istnieje życie poza kk. Emocjonalny i społeczny szantaż działa coraz słabiej. Pochówek podobnie jak zawarcie związku małżeńskiego może dokonać urzędnik stanu cywilnego. No bo to słyszałem w chwili odejścia z kk - jeszcze wrócisz, gdy będziesz chciał pogrzebu od księdza.

Istnieje w Polsce wiele wspaniałych wspólnot chrześcijańskich - prawdziwie chrześcijańskich. Ludzi, którzy np. nie upijają się przy grillach, nie oszukują innych dla zysku, nie kradną. Będąc katolikiem robiłem wszystkie te rzeczy, bo tak robili wszyscy katolicy. I wszyscy szliśmy szeroką bramą na zatracenie.

Zachęcam do samodzielnego studiowania Słowa w Biblii. A tak naprawdę nie będzie ono samodzielne, bo poprowadzi was - tak jak mnie - Duch Święty. Nie taki, którego rzekomo przekazał mi kiedyś różowy urzędnik kurii, ale ten prawdziwy.

Wszyscy katolicy sie upijali przy grilach, a wszyscy sekciarze sie upijaja bez grilowania.
Twoj duch dalej ci podpowiada aby szydzic,, klamac drwic, a Matke Chrystusa nazywac balwanem.
Nienawisc do Katolikow zywi twego ducha klamstwa i oszczerstwa, zakopujac zdrowy rozsadek siła nienawisci i szyderstwa.


Jak zwykle merytorycznie. I jak zwykle bez zrozumienia. Ale specjalnie dla ciebie powtórzę - ziemska matka Jezusa jest błogosławioną także przeze mnie kobietą, która zmarła dawno temu. Bałwanem nazywam Królową Niebios, zwaną w Polsce Maryją.

I jeszcze raz: ja nie obrażam katolików. Pragnę, by zrozumieli tę nędzę w jaką popadają idąc za dogmatami hierarchii watykańskiej. I tę nędzę wywodzę na światło dzienne. I tę nędzę wyszydzam. Jestem bezwzględny wobec doktryny katolickiej - opartej jawnie na ludzkiej tradycji (sami to przyznajecie), a nią zawsze Bóg gardził (np. tutaj:

"Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną, kto tego żądał od was,
żebyście wydeptywali me dziedzińce? Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem; sprzykrzyło Mi się je znosić! Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi." Iz 1;12-15

czy tutaj:

«Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane."Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno,
ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, ». I mówił do nich: «Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować. " Mk 7;6-9

Ty zaś obrażasz nie tylko mnie, ale także wszystkich tych, którzy nie zgadzają się z "naukami" watykanu. Czyli obrażasz ludzi.

Jeśli prawdę nazywasz kłamstwem, a dobrą wolę pogardą to sam dajesz o sobie świadectwo. Ja ciebie nie osądzam - usłyszałeś co powiedziałem i to odrzuciłeś. Twoja sprawa. Zdasz świadectwo w swoim czasie za czczenie Królowej Nieba. Bo jej los jest już dawno przepowiedziany:

"Zstąp i usiądź w prochu, Dziewico, Córo Babilońska! Usiądź na ziemi, zrzucona z tronu, Córo Chaldejska! Bo przestaną cię nazywać rozpieszczoną i rozkoszną. (...) Nagość twoją odsłoń, niech widzą twą hańbę! Wezmę pomstę, nie oszczędzę nikogo (...)
Usiądź w milczeniu i wejdź w ciemności, Córo Chaldejska! Bo nie nazwą ciebie ponownie
władczynią królestw.(...)Mówiłaś: "To już na wieki będę zawsze władczynią".(...) Lecz spadnie na ciebie jedno i drugie w jednym dniu, niespodzianie. Sieroctwo i wdowieństwo w pełni spadną na ciebie, pomimo wielu twoich czarów i mnóstwa twoich zaklęć. " Iz 47
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
8 marca 2017r. o 14:50
I jeszcze słowo dla tych, którzy nie wierzą w życie poza kościołem katolickim - między innymi takie oto pieśni śpiewa się w kościołach zwanych heretyckimi - zamiast hosanny czy gorzkich żali są takie:

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
8 marca 2017r. o 15:13
~~Pankracy napisał(a): Ale specjalnie dla ciebie powtórzę - ziemska matka Jezusa jest błogosławioną także przeze mnie kobietą, która zmarła dawno temu. Bałwanem nazywam Królową Niebios, zwaną w Polsce Maryją.

I jeszcze raz: ja nie obrażam katolików. Pragnę, by zrozumieli tę nędzę w jaką popadają idąc za dogmatami hierarchii watykańskiej. I tę nędzę wywodzę na światło dzienne. I tę nędzę wyszydzam. Jestem bezwzględny wobec doktryny katolickiej - opartej jawnie na ludzkiej tradycji (sami to przyznajecie), a nią zawsze Bóg gardził (np. tutaj:



Matka Chrystusa dla Katolikow nie zmarla. Zostala Wniebowzieta. Dla Ciebie balwan zostal wniebowziety. Wiara Katolicka jest oparta na Pismie Sw. i na TRADYCJI, a nie na traydycji. Szydzenie jest objawem tojego ducha, w ktorym sie na nowo narodziles. Szydzenie, falsz oszczerstwo, wiemy od jakiego ducha pochodzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza
REKLAMA #pijezkranu