Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~quasi-falco niezalogowany
17 marca 2017r. o 5:05
Ja w zastepstwie.

"Początek wywyższania Marii, określenia "Matka Boża" (theotokos) datuje się na 431 rok, kiedy to proceder ten zapoczątkowano na Soborze Efeskim. Powodem była chęć przyłączenia do kościoła pogan, którzy oddawali cześć własnej bogince. Sposobem na ich przyciągnięcie do kościoła było ustanowienie "chrześcijańskiej" wersji owej bogini. W ten sposób jednak kościół całkowicie odszedł od przesłania Ewangelii (Jezus jedynym Pośrednikiem) i oddał się bałwochwalstwu, czyniąc to, o czym Apostoł Paweł powiedział: "kto tak zrobi, niech będzie przeklęty".

"Na studiach przygotowujących nas do kapłaństwa posługiwaliśmy się trzema podręcznikami na temat Biblii, nigdy jednak samą Biblią. Po świeceniach zapoznałem się z katolickim przekładem Biblii i natrafiłem tam na pewne zaskakujące wersety, które przeczyły słuszności moich wierzeń i praktyk. Boża Księga mówiła jedno, mój kościół drugie. Kto miał rację: kościół rzymski czy Bóg? W końcu uwierzyłem Słowu Bożemu" ["Blisko Boga, Daleko od Rzymu s. 25"].

Maria [a dokładnie: Miriam – nie „Maryja”] jest opisana w Piśmie Świętym jako osoba niezwykle pokorna, posłuszna Bogu – i w tym powinna być przez nas naśladowana. Z tego właśnie powodu Bóg okazał jej łaskę i sprawił, że dała ciało Mesjaszowi i stała się Jego cielesną matką. Poza tym nie wiele jest o niej napisane w Ewangeliach i Dziejach Apostolskich. Jest postacią drugo - jeśli nie trzecioplanową. Nikt nie oddawał jej czci. To, że została określona jako "błogosławiona", nie oznacza, że należy ją czcić. Błogosławieństwo to dar łaski od Boga, ale nie czyni on nikogo Bogiem ani przedmiotem kultu. Proceder ten kościół wprowadził wieki później nie bazując na Piśmie Świętym, ale kierując się pobudkami politycznymi.

http://www.sunrise.republika.pl/Rozaniec.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
17 marca 2017r. o 7:22
z tym quasi to zapewne prawda ale piszesz jak on i dlatego też się zgadam z tym co zamieściłeś
musiały upłynąć wieki by kler wpadł na pomysł o uznaniu niepokalanego poczęcia i boskości Miriam ;) a pózniej wprowadzili godzinki
takich zagrywek Watykan używa do dziś fałszując nawet oczywiste fakty ale o tym żaden z obrońców wiary nic nie napisze skupiając się na atakowaniu pankracego falco czy eda
to pokazuje ich potęgę wiedzy bo wiary w tym nie ma ani odrobiny
dla nich wiara to bezrefleksyjne słuchanie słów księdza czy watykańskich nakazów a każdy wolny od tego jest dla nich wrogiem
zapewne ja też
:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
17 marca 2017r. o 8:01
~~ napisał(a): bo wiary w tym nie ma ani odrobiny
dla nich wiara to bezrefleksyjne słuchanie słów księdza czy watykańskich nakazów a każdy wolny od tego jest dla nich wrogiem
zapewne ja też :D

czytaj tu refleksji katolikow.

https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-17.php
https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-18.php
https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-36.php
itd.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~medziugorje niezalogowany
17 marca 2017r. o 8:45
Najnowsze przesłanie waszej królowej z medziugorje (jak ktoś powie że to nie królowa to bluźni)

Królowa mówi (tłumaczę) - "i ain't your mama" - "nie jestem waszą matką!!"



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
17 marca 2017r. o 9:05
Oto co pod linkiem sekciarza z watykanu znalazlem:

" 17.1. Uczą, że oddawanie czci Maryi to bałwochwalstwo, a dzieło Jej zakończyło się na zrodzeniu Jezusa ("Prowadzenie rozmów..." s.171-2).
Odpowiedź. NT mówi wiele o Maryi. Tylko zła jego interpretacja nie pozwala dostrzec Jej roli w Kościele.

"...pełna łaski Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami" (Łk 1:28)."

A teraz o błogosławionych:

Słowa skierowane do Marii „błogosławiona jesteś między niewiastami" znajdują się także:
1. W Księdze Sędziów "Niech Jael będzie błogosławiona wśród niewiast, żona Chebera Kenity" Sdz 5;24. Jael powinna być wywyższona i uwielbiana. Matka z Jael spod Jeleniej Góry na przyklad. Albo Jael od pączków brzozowych.

Oto słowa skierowane do Judyty "A Ozjasz powiedział do niej: «Błogosławiona jesteś, córko, przez Boga Najwyższego, spomiędzy wszystkich niewiast na ziemi" Jdt 13;18
Ta też jest błogosławiona spośród wszystkich niewiast. Judyta Sieradzka, albo Judyta poczwórnie przenajdziwniejsza od różańca pomorskiego.

Już nie wiem. Więcej tych błogosławionych. Bednarski nie odrobił lekcji, może myślał że nie przeczytamy biblii my wyklęci. Tylko którą wybrać?
Ale czy błogoslawić znaczy czcić?

A ileż błogosławionych mężczyzn jest w biblii... uzbierałby się niezły klub.

Tyle warte są te linki panie mądralo od siedmiu papieży.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
17 marca 2017r. o 9:16
~~japa japa jejo napisał(a): Oto co pod linkiem sekciarza z watykanu znalazlem:

" 17.1. Uczą, że oddawanie czci Maryi to bałwochwalstwo, a dzieło Jej zakończyło się na zrodzeniu Jezusa ("Prowadzenie rozmów..." s.171-2).
Odpowiedź. NT mówi wiele o Maryi. Tylko zła jego interpretacja nie pozwala dostrzec Jej roli w Kościele.

"...pełna łaski Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami" (Łk 1:28)."

A teraz o błogosławionych:

Słowa skierowane do Marii „błogosławiona jesteś między niewiastami" znajdują się także:
1. W Księdze Sędziów "Niech Jael będzie błogosławiona wśród niewiast, żona Chebera Kenity" Sdz 5;24. Jael powinna być wywyższona i uwielbiana. Matka z Jael spod Jeleniej Góry na przyklad. Albo Jael od pączków brzozowych.

Oto słowa skierowane do Judyty "A Ozjasz powiedział do niej: «Błogosławiona jesteś, córko, przez Boga Najwyższego, spomiędzy wszystkich niewiast na ziemi" Jdt 13;18
Ta też jest błogosławiona spośród wszystkich niewiast. Judyta Sieradzka, albo Judyta poczwórnie przenajdziwniejsza od różańca pomorskiego.

Już nie wiem. Więcej tych błogosławionych. Bednarski nie odrobił lekcji, może myślał że nie przeczytamy biblii my wyklęci. Tylko którą wybrać?
Ale czy błogoslawić znaczy czcić?

A ileż błogosławionych mężczyzn jest w biblii... uzbierałby się niezły klub.

Tyle warte są te linki panie mądralo od siedmiu papieży.

Nie odniosles sie merytorycznie do zadnego argumentu zawartego w linkach. Jednak nic dziwnego i nowego. Jest to charakterystyczne i typowe dla sekciarzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
17 marca 2017r. o 9:22
~~ napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): Oto co pod linkiem sekciarza z watykanu znalazlem:

" 17.1. Uczą, że oddawanie czci Maryi to bałwochwalstwo, a dzieło Jej zakończyło się na zrodzeniu Jezusa ("Prowadzenie rozmów..." s.171-2).
Odpowiedź. NT mówi wiele o Maryi. Tylko zła jego interpretacja nie pozwala dostrzec Jej roli w Kościele.

"...pełna łaski Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami" (Łk 1:28)."

A teraz o błogosławionych:

Słowa skierowane do Marii „błogosławiona jesteś między niewiastami" znajdują się także:
1. W Księdze Sędziów "Niech Jael będzie błogosławiona wśród niewiast, żona Chebera Kenity" Sdz 5;24. Jael powinna być wywyższona i uwielbiana. Matka z Jael spod Jeleniej Góry na przyklad. Albo Jael od pączków brzozowych.

Oto słowa skierowane do Judyty "A Ozjasz powiedział do niej: «Błogosławiona jesteś, córko, przez Boga Najwyższego, spomiędzy wszystkich niewiast na ziemi" Jdt 13;18
Ta też jest błogosławiona spośród wszystkich niewiast. Judyta Sieradzka, albo Judyta poczwórnie przenajdziwniejsza od różańca pomorskiego.

Już nie wiem. Więcej tych błogosławionych. Bednarski nie odrobił lekcji, może myślał że nie przeczytamy biblii my wyklęci. Tylko którą wybrać?
Ale czy błogoslawić znaczy czcić?

A ileż błogosławionych mężczyzn jest w biblii... uzbierałby się niezły klub.

Tyle warte są te linki panie mądralo od siedmiu papieży.

Nie odniosles sie merytorycznie do zadnego argumentu zawartego w linkach. Jednak nic dziwnego i nowego. Jest to charakterystyczne i typowe dla sekciarzy.


Ja tam nie wiem, ale jak ktoś mówi "tylko Maria jest błogosławiona", a drugi pokazuje dwa takie same błogoslawieństwa do dwóch innych kobiet i pyta która jest błogosławiona - jedna czy wszystkie, a jak jedna to czemu ona skoro wszystkie usłyszały to samo to jek to nie jest odniesienie merytoryczne to co jest?

No gimnastykuj się sekciarzu. Wmów reszcie że tamte dwie nie są choć są. Buhahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
17 marca 2017r. o 9:35
I kolejny przykład "wartości" sekciarskich linków:

"Chcąc "umniejszyć" Maryję cytują Łk 11:27n. Często powołują się na protestancki NP, który werset ten oddaje następująco: "Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go". Por. protestanckie BG i WN "Ale On rzekł: Owszem błogosławieni są, którzy słuchają...". Uczą, że Chrystus przez te słowa zbojkotował ważność dzieła Maryi."

A co rzekła naprawdę? Które tłumaczenie jest własciwe.

Oto tłumaczenie interlinearne, czyli słowo po słowie z greki:

On zaś powiedział "wprawdzie raczej/wprawdzie bardziej błogosławieni/szczęśliwi słuchający Słowo Boga i strzegący je.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/3/chapter/11/verse/28/param/1

A czemu to kłamstwo? Bo dla Boga błogoslawieni są ci, którzy strzegą Jego słowa.

I dalej Bednarski fantazjuje:

"Chrystus w mowie z Łk 11:28 chciał powiedzieć: "Moja Matka jest błogosławioną nie tylko dlatego, że jest moją matką, ale też dlatego, że jest Służebnicą Pańską [Łk 1:38], że uwierzyła słowom Bożym i przechowując je w sercu swym, rozpamiętuje je nieustannie i zachowuje [Łk 2:19, 51]"."

Jezus według Bednarskiego to chciał powiedzieć, ale zapomniał. Ale na pewno chciał tyle, że powiedział co innego.

K..wa, błagam was sekciarze. Nie boicie się, że ktoś zajrzy na te linki i przeczyta te brednie i klamstwa przy których nawet to co mówi Tusk jest mądrzejsze?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Ecojob zaprasza