Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~Pankracy niezalogowany
16 marca 2017r. o 14:28
No tak... to już do seminarium bez matury przyjmują? Co wy tam na egzaminach zamiast liczenia do 50 macie - test na oddanie papieżowi?

"Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim." Mt 5;17

No to gdzie jest większa część przykazania o treści "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył"?

I dlaczego zmieniliście przykazanie biblijne:
"Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić." na katolickie "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił."? I tak uczycie.

Koniec. Sam nie wiem, który z was jest lepszy - pan proboszcz "chluba i radość" czy katecheta bez umiejętności liczenia do stu bez przekładania palców w kieszeni.

Idę się pomodlić o to, żeby żaden z was nie uczył religii w żadnej szkole, bo to byłoby gorsze niż stan drogi na Stare Jaroszowice.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Manipulujesz czyli kłamiesz niezalogowany
16 marca 2017r. o 16:18
Pankracy, dostawałeś wielokrotnie link do elektronicznej postaci " W obronie wiary" Włodzimierza Bednarskiego, który bardzo szczegółowo omawia ( i pośrednio ośmiesza) ignorancję rozmaitych pogubionych sekciarzy takich jak Ty. Kult obrazów też Ci wyjaśniłem WIELOKROTNIE! Nie próbowałeś podważyć choćby jednej tezy z zawartych tam tysięcy też. Natomiast typową dla sekt metodą powtarzasz bez końca te same swoje zabobony wyjaśnione i obalone wielokrotnie! W sposób typowy dla sekciarzy pomijasz od początku wszystkie najistotniejsze kwestie, PONIEWAŻ NIE JESTEŚ SIĘ W STANIE DO NICH odnieść. W zamian powtarzasz bez końca te same, obalone dawno brednie, by utopić (przesłonić) kwestie zasadnicze, do których nie potrafisz się odnieść! A ja czekam i nie opuszczę!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zbyszek89 niezalogowany
16 marca 2017r. o 17:27
,,A ja czekam i nie opuszczę!''

Nie czekaj zbyt długo .Na parcie nie ma silnych.Jak nie opuścisz to w nie nafajdasz,mądralo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Powalające niezalogowany
16 marca 2017r. o 17:42
Poziom polemiki powalający: ile w niej merytoryki, a ile erudycji. No i to poczucie humoru średniowiecznego chłopa pańszczyźnianego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
16 marca 2017r. o 18:24
~~ed napisał(a): "Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli."
Czy Słowian ktoś wywiódł z egipskiego domu niewoli?
Nie! Więc to nie jest Bóg Słowian.


Zgadza się , Edek :) . Bogiem Słowian jest zdrowy rozsądek :D

Słucham sobie dzisiaj :



... to trochę nie po Słowiańsku , ale zawsze miałem rogatą Duszę ... :D Urodziłem się w sześćdziesiątym szóstym ubiegłego stulecia :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~będzie impreza ? niezalogowany
16 marca 2017r. o 19:19
Panna pięćdziesięciolatek. Postawi wszystkim piwko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
16 marca 2017r. o 20:38
~~mm napisał(a):
falco napisał(a): pochwalony

kiedy czyta się takie jak wyżej teksty ,teksty które są pisane przez ludzi mających się chyba za wykształconych i katolików może tylko jedno zastanowić ...
na jak wczesnym etapie zakończyli ''edukację '' i jaki to kościół nauczył ich takiego postępowania

gdyby byli cokolwiek warci można by było poświęcić na to więcej czasu a tak spuścić można tylko na nich zasłonę miłosierdzia


sam z siebie robi pajaca to . tyldy drą z niego łacha.hahaha

myślę że to ty w tej chwili jesteś pajacem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
16 marca 2017r. o 20:51
~~ napisał(a):
falco napisał(a): wikary ...ty taki oblatany w temacie ...
jak to było z tym zakazem i nakazem jednocześnie :D

nie pamiętasz ?...tego nie uczyli ? :)

i nie pierdziel tu po raz kolejny głupot o tym że nic nie napisano ,nic nie zmieniono bo nie raz już ci o tym pisano że purpuraci zmieniali wszystko co tylko im służyło i z czego ciułać mogli mamonkę :D Dopisane 15.03.2017r. o godz. 21:33:no i ''po herbacie '' wikary zniknął w prawie cudowny sposób :D
klepie pacierze ?
tak lubi podkreślać jakieś tekściki tłustym drukiem ale dlaczego nie napisze w ten sposób o zmianach jakich dokonali biskupi w przykazaniach ponoć ''bożych'' a których sam ''bóg'' zabronił w jakikolwiek sposób NAWET SŁOWEM zmienić

tak się traktuje ''słowo boże''?
i ja mam wierzyć w takie coś co wypisuje tu wikary ?
on przyklaskuje wręcz ignorowaniu słów własnego''boga'' więc gdzie i jaka ta jego ''wiara''
:D

napisz coś wreszcie o tym kościele polsko katolickim który to jest ci ''solą w oku'' :D
twojemu proboszczowi zapewne również ...hahaha


biedne pięćdziesięcioletnie dziecko i te jego dziecinne pytania


napiszcie gdzie tu nie ma racji?
bronicie bandy która łupi was z każdej strony i nie cofa się przed żadnym oszustwem by was ogłupić a wy jak owce dajecie się strzyc całując jeszcze klechy po łapach
kiedy zaczniecie całować ich w dupy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza