Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~japa japa jejo niezalogowany
17 marca 2017r. o 9:45
Dalej - test na logikę zdania. Kto zrozumie co powiedzial Bednarski?

"17.16. Pytają, gdzie NT nakazuje czcić Maryję?

Odpowiedź. Mt 15:4 nakazuje czcić ojca i matkę, nawet gdyby te osoby nie szły całkowicie śladem Chrytusa. O ileż bardziej powinniśmy czcić Matkę Jezusa, która Go nam zrodziła i oddana była całkowicie Jego sprawom (Łk 1:48). Kpł 26:2 nakazywała czcić przybytek, w którym przebywała chwała Boża ("chwała Pana napełniła przybytek" Wj 40:34). Należy wobec tego też czcić Maryję (Łk 1:48), która nosiła w sobie Syna Bożego (Łk 1:35), Pana chwały (1Kor 2:8). Pamiętajmy też, że nakaz czczenia świątyni (Kpł 26:2) w NT dot. nowej świątyni, którą stanowią sami chrześcijanie (1Kor 3:16). Maryi więc, tym bardziej należy się to, co innym osobom stanowiącym świątynię Boga. "

No tak to można ludziom wmówić, że wąż z drzewa poprzez kij mojżesza stał sie Piotrem rybakiem, stąd wąż jest rybą... Ja p...lę. I wy chcecie naprawdę żeby ktoś po podstawówce to zrozumiał i w to uwierzył?

Ale to jest najlepsze: UWAGA:

"To Jej figurą (Maryi, przyp.) była Arka Przymierza."

Tak mi opadło wszystko że już mi nawet święty od opadania rąk nie pomoże. I wy mówicie, że są jakieś sekty? Tylu bzdur co pod tymi linkami to nie nawet na stronie ministerstwa sprawiedliwości Bangladeszu!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
17 marca 2017r. o 9:48
~~japa japa jejo napisał(a): I kolejny przykład "wartości" sekciarskich linków:

"Chcąc "umniejszyć" Maryję cytują Łk 11:27n. Często powołują się na protestancki NP, który werset ten oddaje następująco: "Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go". Por. protestanckie BG i WN "Ale On rzekł: Owszem błogosławieni są, którzy słuchają...". Uczą, że Chrystus przez te słowa zbojkotował ważność dzieła Maryi."

A co rzekła naprawdę? Które tłumaczenie jest własciwe.

Oto tłumaczenie interlinearne, czyli słowo po słowie z greki:

On zaś powiedział "wprawdzie raczej/wprawdzie bardziej błogosławieni/szczęśliwi słuchający Słowo Boga i strzegący je.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/3/chapter/11/verse/28/param/1

A czemu to kłamstwo? Bo dla Boga błogoslawieni są ci, którzy strzegą Jego słowa.

I dalej Bednarski fantazjuje:

"Chrystus w mowie z Łk 11:28 chciał powiedzieć: "Moja Matka jest błogosławioną nie tylko dlatego, że jest moją matką, ale też dlatego, że jest Służebnicą Pańską [Łk 1:38], że uwierzyła słowom Bożym i przechowując je w sercu swym, rozpamiętuje je nieustannie i zachowuje [Łk 2:19, 51]"."

Jezus według Bednarskiego to chciał powiedzieć, ale zapomniał. Ale na pewno chciał tyle, że powiedział co innego.

K..wa, błagam was sekciarze. Nie boicie się, że ktoś zajrzy na te linki i przeczyta te brednie i klamstwa przy których nawet to co mówi Tusk jest mądrzejsze?

Nie boimy sie. Ale zadnej meytorycznej odpowkiedzi z twojej strony. Sekciarskie zachowania, nie sa ci obce. Nauczyles sie na pamiec.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
17 marca 2017r. o 9:51
~~ napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): I kolejny przykład "wartości" sekciarskich linków:

"Chcąc "umniejszyć" Maryję cytują Łk 11:27n. Często powołują się na protestancki NP, który werset ten oddaje następująco: "Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go". Por. protestanckie BG i WN "Ale On rzekł: Owszem błogosławieni są, którzy słuchają...". Uczą, że Chrystus przez te słowa zbojkotował ważność dzieła Maryi."

A co rzekła naprawdę? Które tłumaczenie jest własciwe.

Oto tłumaczenie interlinearne, czyli słowo po słowie z greki:

On zaś powiedział "wprawdzie raczej/wprawdzie bardziej błogosławieni/szczęśliwi słuchający Słowo Boga i strzegący je.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/3/chapter/11/verse/28/param/1

A czemu to kłamstwo? Bo dla Boga błogoslawieni są ci, którzy strzegą Jego słowa.

I dalej Bednarski fantazjuje:

"Chrystus w mowie z Łk 11:28 chciał powiedzieć: "Moja Matka jest błogosławioną nie tylko dlatego, że jest moją matką, ale też dlatego, że jest Służebnicą Pańską [Łk 1:38], że uwierzyła słowom Bożym i przechowując je w sercu swym, rozpamiętuje je nieustannie i zachowuje [Łk 2:19, 51]"."

Jezus według Bednarskiego to chciał powiedzieć, ale zapomniał. Ale na pewno chciał tyle, że powiedział co innego.

K..wa, błagam was sekciarze. Nie boicie się, że ktoś zajrzy na te linki i przeczyta te brednie i klamstwa przy których nawet to co mówi Tusk jest mądrzejsze?

Nie boimy sie. Ale zadnej meytorycznej odpowkiedzi z twojej strony. Sekciarskie zachowania, nie sa ci obce. Nauczyles sie na pamiec.


Sekciarz jest sekciarzem wtedy, gdy ktoś mu mówi: słuchaj, to białe co wy uważacie za czarne jest białe, dlatego że k...wa jest białe i tyle, a sekciarz mówi "nie nie, to jest czarne, nauczyłeś się na pamięć i to nie jest merytoryczne".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
17 marca 2017r. o 9:58
~~japa japa jejo napisał(a):
~~ napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): I kolejny przykład "wartości" sekciarskich linków:

"Chcąc "umniejszyć" Maryję cytują Łk 11:27n. Często powołują się na protestancki NP, który werset ten oddaje następująco: "Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go". Por. protestanckie BG i WN "Ale On rzekł: Owszem błogosławieni są, którzy słuchają...". Uczą, że Chrystus przez te słowa zbojkotował ważność dzieła Maryi."

A co rzekła naprawdę? Które tłumaczenie jest własciwe.

Oto tłumaczenie interlinearne, czyli słowo po słowie z greki:

On zaś powiedział "wprawdzie raczej/wprawdzie bardziej błogosławieni/szczęśliwi słuchający Słowo Boga i strzegący je.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/3/chapter/11/verse/28/param/1

A czemu to kłamstwo? Bo dla Boga błogoslawieni są ci, którzy strzegą Jego słowa.

I dalej Bednarski fantazjuje:

"Chrystus w mowie z Łk 11:28 chciał powiedzieć: "Moja Matka jest błogosławioną nie tylko dlatego, że jest moją matką, ale też dlatego, że jest Służebnicą Pańską [Łk 1:38], że uwierzyła słowom Bożym i przechowując je w sercu swym, rozpamiętuje je nieustannie i zachowuje [Łk 2:19, 51]"."

Jezus według Bednarskiego to chciał powiedzieć, ale zapomniał. Ale na pewno chciał tyle, że powiedział co innego.

K..wa, błagam was sekciarze. Nie boicie się, że ktoś zajrzy na te linki i przeczyta te brednie i klamstwa przy których nawet to co mówi Tusk jest mądrzejsze?

Nie boimy sie. Ale zadnej meytorycznej odpowkiedzi z twojej strony. Sekciarskie zachowania, nie sa ci obce. Nauczyles sie na pamiec.


Sekciarz jest sekciarzem wtedy, gdy ktoś mu mówi: słuchaj, to białe co wy uważacie za czarne jest białe, dlatego że k...wa jest białe i tyle, a sekciarz mówi "nie nie, to jest czarne, nauczyłeś się na pamięć i to nie jest merytoryczne".

Nareszczie merytoryczne argumenty. Zwlaszcza to k...wa, i madry Tusk. Pieknie i madrze to wyglada.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
17 marca 2017r. o 10:07
:D Ale Bangladesz ma wyższe PKB od Polski. Czyli coś takiego , co dla wyznawców innej religii , religii mamony , jest czymś w rodzaju zbawienia :D Śmiech to zdrowie . Dziękuję Koledze za fantastyczne posty :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
17 marca 2017r. o 10:08
Co ty myslisz że jak ostatni napiszesz w rozmowie jakiekolwiek zdanie to oznacza że masz rację? Ile ty masz lat? To nie jest rozmowa
-"ja mam rację",
- "a właśnie że ja",
- "a nie bo ja"

Linki które zapodaliście nie sa warte czasu, który trzeba poświęcić, by je przeczytać. To sekciarskie kłamstwa na kłamstwach i nadużyciami i przekłamaniami popędzane.
Po ośmieszeniu części treści (a mogę ośmieszyć wszystko tylko po co) stawiam pytanie:

czym różni się nauka katolicka od nauk świadków Jehowy? Te same brednie zbudowane na wyrwanych i przekręconych cytatach, ba - pal sześć jesli jakieś cytaty są!! Tutaj kwitnie logika artystyczna, a naginanie słów i wkładanie ich w usta samego Pana to normalka.
Sekta to mało powiedziane!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
17 marca 2017r. o 10:09
~~japa japa jejo napisał(a): Co ty myslisz że jak ostatni napiszesz w rozmowie jakiekolwiek zdanie to oznacza że masz rację? Ile ty masz lat? To nie jest rozmowa
-"ja mam rację",
- "a właśnie że ja",
- "a nie bo ja"

Linki które zapodaliście nie sa warte czasu, który trzeba poświęcić, by je przeczytać. To sekciarskie kłamstwa na kłamstwach i nadużyciami i przekłamaniami popędzane.
Po ośmieszeniu części treści (a mogę ośmieszyć wszystko tylko po co) stawiam pytanie:

czym różni się nauka katolicka od nauk świadków Jehowy? Te same brednie zbudowane na wyrwanych i przekręconych cytatach, ba - pal sześć jesli jakieś cytaty są!! Tutaj kwitnie logika artystyczna, a naginanie słów i wkładanie ich w usta samego Pana to normalka.
Sekta to mało powiedziane!!


To było do sekciarza a nie do Panny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
17 marca 2017r. o 11:25
To wszystko od samego początku się kupy nie trzyma. Każe nam się klepać cytaty i za wzór się je stawia. Lecz niewielu zastanawia się nad sensem i logiką . Tylko Wikary wierzy a priori . Ja tam osobiście już lata temu pytałem dlaczego dobry bóg dał pokusę w postaci Drzewa Poznania , nie mówiąc o Drzewie Żywota ... odpowiedzi do dzisiaj brak ... ale mam własną ... nie całkiem własną ... ktoś , gdzieś , kiedyś napisał słowa pod którymi się podpisuję ... żyjemy w Globalnym Przedsiębiorstwie Strachu , bo tylko w ten sposób można głupie małpy utrzymać w stadzie na jednej Planecie. Od tego jest właśnie religia. I piekło , szatan i ogólnoglobalny kryzys gospodarczy. Kiedy przestaniemy się bać ... sięgniemy gwiazd , czyli mojego marzenia. Ja wiem czym jest krzywa Chendesklera , czym reakcja termojądrowa , krzywa Lefferea i brzytwa Okhama . Chciałbym , żeby Inni się też nie bali tej wiedzy. My głupie małpy też możemy sięgnąć gwiazd ... ale dopóki kieruje nami religia i fiducjarny pieniądz to , dupa na całego.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Ecojob zaprasza
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza