Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

BolecForum - Bolec.Info - sprawy techniczne, pytania, propozycje

211
skorn
18 grudnia 2014r. o 23:25
+ czy - ?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
22 grudnia 2014r. o 10:49
jest coś wysypane, nie moge pisac w temacie o filmach


Zmoderowano 22.12.2014 godz.11:37 - powód: dubel (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7612
bax
26 grudnia 2014r. o 21:57
Po raz kolejny(sezonowo) ;) proszę o zmianę w nazwie :
"Jesienne pogaduchy i bajanie przyjaciół :)"
na- "Zimowe pogaduchy i bajanie przyjaciół :) "

Z góry dziękuję :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
30 grudnia 2014r. o 6:22
racja :)
ja pójdę dalej...proponuje również skrócić tytuł na ''Zimowe bajanie''
bardziej odpowiada prawdzie... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
5 stycznia 2015r. o 16:13
Niech ktoś w końcu wytłumaczy moderatorowi, czym jest topposting i czym się różni od bottompostingu.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
116
#moderator nieaktywny
5 stycznia 2015r. o 18:40
topposting - Jest to termin , określający cytowanie całej wypowiedzi osoby cytowanej (szczególnie obszernej) tuż pod tą cytowaną wypowiedzią.
Przy cytowaniu dłuższych wypowiedzi , cytowanie powinno dotyczyć wybranego tekstu, a nie całości. Szczególnie dotyczy to sytuacji , gdy osoba udzielająca odpowiedzi , cytuje poprzednią wypowiedź , zawierającą cytowanie wielu kolejnych wypowiedzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9451
#sikor_ka nieaktywny
5 stycznia 2015r. o 19:10
Za Wikipedią:

Top-posting
Odpowiedź znajduje się nad cytowaną wiadomością. Przykład (gdzie znacznik ">" określa cytowaną wiadomość):

Niestety, jestem zbyt zajęty, aby być na tym spotkaniu.
Notatki przyniosę ci jutro.
Pozdrawiam, Krzysiek

> Dzisiaj o 15 jest spotkanie robocze. Będziesz na nim?
> Mógłbyś przy okazji przynieść mi notatki z twojego projektu.
>
> Pozdrawiam, Tomek


Bottom-posting]
Odpowiedź znajduje się pod cytowaną wiadomością. Przykład:

> Dzisiaj o 15 jest spotkanie robocze. Będziesz na nim?
> Mógłbyś przy okazji przynieść mi notatki z twojego projektu.

Niestety, jestem zbyt zajęty, aby być na tym spotkaniu.
Notatki przyniosę ci jutro.
Pozdrawiam, Krzysiek


Cytowanie mieszane
Odpowiedź, znajdująca się pod cytatem, dotyczy tylko fragmentu wcześniejszej wypowiedzi. Przykład:

> Dzisiaj o 15 jest spotkanie robocze. Będziesz na nim?

Niestety, jestem zbyt zajęty, aby być na tym spotkaniu.

> Mógłbyś przy okazji przynieść mi notatki z twojego projektu.

Notatki przyniosę ci jutro.
Pozdrawiam, Krzysiek

Ten styl cytowania nazywany jest także cytowaniem "linia po linii" lub "cytowaniem przeplotowym" (odpowiedzi i cytaty przeplatają się ze sobą). Czasami jest też on utożsamiany z bottom-postingiem.

Wybór sposobu cytowania
Wiele dyskusji poświęcono na temat najlepszego sposobu odpowiadania i cytowania wiadomości.
Uznaje się, że top-posting zaburza naturalną kolejność czytania, ponieważ aby dowiedzieć się co było w cytowanej wiadomości należy przewinąć tekst w dół, a następnie przewinąć go z powrotem w górę aby zobaczyć odpowiedź. Dlatego też top-posting uznaje się często za naruszenie netykiety, szczególnie w przypadku list dyskusyjnych. W przypadku poczty elektronicznej sposób ten jest dość mocno rozpowszechniony - jedną z przyczyn jest fakt, że bardzo popularny klient e-mail Microsoft Outlook domyślnie sugeruje odpowiadanie powyżej cytatu, podobnie jak web-interfejs GMail.

Uznaje się, że bottom-posting jest bardziej naturalny w kolejności czytania treści. Jednakże może być uciążliwy w przypadku cytowania długich wiadomości, gdyż wtedy należy przewinąć tekst aby dotrzeć do odpowiedzi. Sposób ten jest bardzo rozpowszechniony i sugerowany do użycia na forach i listach dyskusyjnych. Niektóre z klientów e-mail, np. Mozilla Thunderbird domyślnie sugerują ten sposób odpowiadania na e-maile.

Uznaje się, że odpowiadanie cytowaniem "linia po linii" jest najbardziej naturalny w czytaniu, gdyż w układzie treści przypomina rozmowę. Dlatego jest on sugerowany w różnych zbiorach reguł netykiety, w szczególności w odniesieniu do poczty elektronicznej.

Dokument RFC 1855 sugeruje zamieszczenie na początku odpowiedzi krótkiego streszczenia kontekstowego cytowanej wiadomości, nigdy zaś całej wiadomości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
116
#moderator nieaktywny
5 stycznia 2015r. o 19:25
Wikipedia to nie jedyne źródło informacji.
Po za tym jedno słowo może mieć wiele znaczeń.
Przykład : słowo "zamek" :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza